Jump to content

Колко ви прекарват най-добрите линкове - Мерене на пи*ки :D


Recommended Posts

=============

нито е ясно дали е двупосочен или еднопосочен трафика за теста и с колко анени по от страна си.

=============

еднопосочен,две предават две приемат.2xTX 2xRX

Няма нищо по-добро от Микротика.Само да не ти е у къщата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 67
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • NetworkPro

    11

  • Nedelin

    9

  • jack82

    6

  • iso

    5

Без да се вталясвам.

185 Mb/s

БОНДИНГ

10 КМ

1,20 предават 60 см приемат.

дъна с 2 x 3 ghz пентиум 4. os 2 9 27

режим на работа:

2xTX 2xRX

Антенките са големи за това растояние :) , условието бе да не се скапва сигнала дори и през бетона стена  ;D

tcp или udp 185mb/s

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

това значни ли, че имаш 4 антени от всяка страна?

UDP

Общо 4 антени.Две едновремено предават и постигат 185,при обратния канал нещата са по-зле 140.

Несъм тествал едновремено предаване на 4 антени(както и 4 за приемане ;D ).Принципно за да се събере подобен трафик колегите си купуват умни суичове от америка ;D.Познавам човече което спокойно си прекара над 400 мегабита с 6 предавателни паници(общо 12) само със софта на микротик.

На въпроса как е събрал трафика,цепил през антените и после отново събрал,отговора бе:струва пари,първо плати после може и да кажа.

Няма нищо по-добро от Микротика.Само да не ти е у къщата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом само с микротик значи е ползвал бондинг, мисля че няма с какво друго да го прекара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

UDP

Общо 4 антени.Две едновремено предават и постигат 185,при обратния канал нещата са по-зле 140.

Несъм тествал едновремено предаване на 4 антени(както и 4 за приемане :) ).Принципно за да се събере подобен трафик колегите си купуват умни суичове от америка :) .Познавам човече което спокойно си прекара над 400 мегабита с 6 предавателни паници(общо 12) само със софта на микротик.

На въпроса как е събрал трафика,цепил през антените и после отново събрал,отговора бе:струва пари,първо плати после може и да кажа.

Колко пракарваш на tcp аз максимума който съм успял на 23 км е 128 мб/с tcp  bonding
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колко пракарваш на tcp аз максимума който съм успял на 23 км е 128 мб/с tcp  bonding

Незнам,линка го правих преди две години и това бе резултата.Сега нямам достъп да него за тест.Дори и да имах диапазона е вече доста зашумен"всеки се качил задволана и свирка" просто няма начин засега да проведа подобен тест.

Няма нищо по-добро от Микротика.Само да не ти е у къщата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Аз до 540 FD (560мбпс рекорд една събота) го докарах с 2 антени от страна. 180-190kpps (тотал) пиково стигаха линковете. Стига ми.

Селските линкове на МТ с 2х до 110 към 20-25мбпс при добро стечение на обстоятелствата пиково.

18-19кппс макс. Решенията от този тип си отиват бавно и сигурно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.