Jump to content

Колко ви прекарват най-добрите линкове - Мерене на пи*ки :D


Recommended Posts

А и друго се чудя, 400Mhz процесор какувто е на новите UBNT-та достатъчен ли е да прекара 100+ Мбпс трафик?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 67
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • NetworkPro

    11

  • Nedelin

    9

  • jack82

    6

  • kokaracha

    5

Някои изчисления може да са ускорени чрез специализирани логики/групи/ASICs/инструкции/нещо-си в CPU. 400-те мегахерца на Ubiquiti са достатъчни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

Малей, как успя да изпишеш толкова глупости само в едно изречение :)

Кеф ти ICMP трафик да си пускаш за тест, въпроса, проблема е че при TCP теста се товарят процесирите с допълнителни обработки на самите TCP конекции, които се терминират на рутера. А такива терминирани на рутера конекции никога нямаш в реалния свят.

И моля ви сравнявайте по една карта, а не бондинг - на бондинга само едната например. Безсрамници такива

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

Я пусни 30-40 М  voip трафик да видим дали са достатъчни

гледам се ширят големи заблуди.

Колко се товари процесора зависи от две неща :

1.  големината на пакетите (т.е. ппс)

2. колко и какви обработки им се правят, ако се правят изобщо

p.s.

добър линк с МТ прекарва 70-80М еднопосочно . За товаренето на процесора вече писах.

Някои изчисления може да са ускорени чрез специализирани логики/групи/ASICs/инструкции/нещо-си в CPU. 400-те мегахерца на Ubiquiti са достатъчни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Меренето на пишки е на линкове, не на акъл :) Аз съм по-прав. На MikroTik теста с TCP товари процесорите на рутерите между които се прави TCP теста, и трябва да се има в предвид.

Друг е въпроса че всички правят тестове с пакети по 1500 байта и това е добра база за сравнение. Ако някой иска да прави тестове с още размери пакети - нищо не го спира, само като поства резултата да го обяви като параметри.

Никой не използва 40 мегабита VoIP трафик. Тук в темата едва ли някой от VoIP провайдърите ще се присъедини към постващите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

      Здравейте

Първи за сега единствен линк. 2.4Ghz  10km  24 децибелови антени на антени нет

ПЦ 650 мегахерца  карти  tp-link 653ag  нещо ги няма вече        турбо  Н-стрийм

Скромно ама работи стабилно.Ефир - ужасен ужас.Работи от около 2,5 години.

Версия Микротик 2.9.6

post-323-130900727633_thumb.jpg

post-323-130900727638_thumb.jpg

post-323-130900727643_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

1. товаренето на процесора на МТ при теста не зависи от вида трафик (спрян conntrac) , а само и единствено от големината на пакетите.

2. Средната големина на пакет при реален трафик е далеч по малка от 1500. Затова и всички сапунерки с 400Мхз процесор се дънят още на 20-30мбита , въпреки рекламните тестове от производителите им.

Твърде съм далече от мисълта да меря акъл точно пък с тебе , ама може да заблудиш някой.

Пък и наричаш лъжци хора с реален опит и реални линкове.

Меренето на пишки е на линкове, не на акъл  Аз съм по-прав. На MikroTik теста с TCP товари процесорите на рутерите между които се прави TCP теста, и трябва да се има в предвид.

Друг е въпроса че всички правят тестове с пакети по 1500 байта и това е добра база за сравнение. Ако някой иска да прави тестове с още размери пакети - нищо не го спира, само като поства резултата да го обяви като параметри.

Никой не използва 40 мегабита VoIP трафик. Тук в темата едва ли някой от VoIP провайдърите ще се присъедини към постващите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами наричам лъжец някой който си мери бондинга и показва тест от него :) на 92 мегабита :D

За размера пакети си прав че средния за реалния трафик е под 1500, така че може да кажем на всички да си променят настройката на теста и да постват отново. Като тук влиза в действие NSTREME който агрегира малките пакети в големи фреймове (онази настройка 3200 дето е, best fit и т.н.).

Едва ли точно аз бих заблудил някого. :) Все пак нито пуша нито пия, освен това обичам да проверявам фактите и да поствам само когато съм абсолютно убеден, сигурен, и като съм го проверил, на тероия и на практика :).

Отново повтарям - при TCP тест процесорите на рутерите, между които се пуска този тест, се товарят излишно, което повлиява на резултатите от теста. За това се използва UDP тест или TCP тест, пуснат на мощни машини, често - преди и след рутерите които са самия линк.

NetworkAmateurs - тоя линк на 2.4 го сменяй на 5гхз ИЛИ бъди готов за големи загуби при преноса от интерференции и микровълнови печки и кво ли още не на 2.4.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аааа колега,на 2,4 още може бе ..... :)

2,4Ghz-turbo + nstreme , 24dbm решетки , отново alix3d2 и cm11 карти /намалени на 100mw/ , дистанция 12км ....

2010-07-16-190544_1680x1050_scrot(res).png    2010-07-16-190306_1680x1050_scrot(res).png

ПС:Незнайно защо CCQ-то от едната страна се срина малко от известно време.То не беха бури,не беха чудеса тая година ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

NetworkPro линка работи много добре според мен.

Аз съм научил едно - ако нещо работи добре не го пипай, ще имаш излишни главоболия.

                А това много ми харесва.

Ако човъркате нещо достатъчно дълго, то ще се счупи

Ако още не се е счупило , значи не сте го човъркали достатъчно

Опитът е право пропорционален на потрошеното оборудване

Когато не знаете какво да правите, вършете го внимателно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Абе ти да не си същото iso  от hardwarebg.com

Use since

OpenBSD 3.x

FreeBSD 4.x

Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x

Аз съм фен на OpenWRT.

 

Горчивината от лошото качество остава дълго след като е преминало удоволствието от ниската цена.

_____________________________

___|____|____|____|____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|_ Удряй _|____|____|__

_|____|___ главата ___|____|____

___|____|_ си тук!! |____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|____|____|____|____|__

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Дам .

edit:има лични бе човек .... то не че тая тема на се разду но все пак ........

пускай шотове на 741-те бе,кво ги щракаш те умалели микротикци  :)

p.s bigmonkey съм

Use since

OpenBSD 3.x

FreeBSD 4.x

Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x

Аз съм фен на OpenWRT.

 

Горчивината от лошото качество остава дълго след като е преминало удоволствието от ниската цена.

_____________________________

___|____|____|____|____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|_ Удряй _|____|____|__

_|____|___ главата ___|____|____

___|____|_ си тук!! |____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|____|____|____|____|__

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.