Jump to content

Ubiquiti Още нови продукти на пазара


PcTuninG™

Recommended Posts

Да ве добро. Ubnt имат невероятната дарба да изкарват продукти на ниво алфа и с течение на времето.... да кажем 2 години си оправят фирмварето за тях. Накрая нещо работи, а друго не. Абсолютни торища са. Стават за по 1 клиент на баирите заради лесен монтаж и с това приключват силните им страни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То в днешно време ако отвориш един Changelog на която и да е голяма марка все е пълно с умопомръчителни закърпени бъгове, така че - това поне се очаква. Но бъга дето AirMax усттройствата им с fimware по-стар от 5.2RC, правеха arp poison в мрежата беше БРУТАЛНО омазжващ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

незнам ама ползваме техните продукти и сам мн. доволен никога неса саздавали грижи става дума за убнт  B) особено с тези новите сери М  дажи бих казал че натминаха очакваничта ми. Да ви сподела колегата какво е направил линк на 4 км с 2 ка наностеишани М5 и линка си прекарва спокоино 80 мб и клиентите са зад лан 30 броя и шеипара е 15/4 никакви проблеми за сега, за 300 лева за две нанота незнам по ефтина комбинация и качествена за линк  :) и все пак незабравяите че искат доста настоики  B)

Неграмотен съм, не ми се смейте на правописа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги някой ползвал ли е AirMax Rocket M5 + Ubiquiti Airmax 5Ghz - 16db 120 градуса. или Ubiquiti Airmax 5Ghz - 20db 90 градуса.  а отсреща нанота дали ще е одачен вариянт и коя антена е по добра за тази цел малката или голямата и чистотата на 5 или 2.4

468x60_free.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

незнам ама ползваме техните продукти и сам мн. доволен никога неса саздавали грижи става дума за убнт  особено с тези новите сери М  дажи бих казал че натминаха очакваничта ми. Да ви сподела колегата какво е направил линк на 4 км с 2 ка наностеишани М5 и линка си прекарва спокоино 80 мб и клиентите са зад лан 30 броя и шеипара е 15/4 никакви проблеми за сега, за 300 лева за две нанота незнам по ефтина комбинация и качествена за линк  и все пак незабравяите че искат доста настоики 

здрасти колега

май ти си наи напред с тези железа. аз още не съм тествал. според теб тези нанота могат ли да се използват за основен линк - да речем 15км и колко капацитет ще мине през  тях? предварително благодаря за инфото

поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги имам питане за тези аиргридове гледам ,че са с усб захранване и на 5 волта дали ще работят примерно на 12 като нанотата  :D

468x60_free.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как така USB пък AirGrid. Аз мислех че са с Ethernet с PoE ? Или говориш за друго нещо?

то пак си е  PoE само .че с USB накрайници на адаптера и лана и адаптера е на 5 вол

та ако се пусне повече дали ще работи защото 5 волта по кабела едва ли на 20 тия метър ще държи необходимото напрежение или на по го лям метраж :D

468x60_free.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за 15 км нано ст м5 ми се виждат малко мн но с нанобриж м5 става но задалжително пряка видимус и ако смениш антената на брижа както е направил колегата 100 мб ще ги има реално а за колко клиента може да се варжат е отно сително зависи от мн работи  :D

Неграмотен съм, не ми се смейте на правописа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този вариянт на AG е доста безсмислен като има версия с нормален ЛАН

Нека да поясним малко въпросния 5V грид е много по-евтин някой да не се подлъже по цената.

Ние предлагаме 24V версия която по себестойност е 30тина $ отгоре

Е в крайна сметка колко вида гридове има като гледам в сайта е само един май или се бъркам

468x60_free.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здрасти колега

май ти си наи напред с тези железа. аз още не съм тествал. според теб тези нанота могат ли да се използват за основен линк - да речем 15км и колко капацитет ще мине през  тях? предварително благодаря за инфото

поздрави

400Mhz Atheros,32M RAM и 8M flash ...... 100mbos интерфейс ...... Не мисля че това "нещо" изобщо се вписва в понятието "основен линк".Същата работа като RB411 и "основен линк" ....

ПС:Всеки си знае колко клиента му стоят зад устрйствата,та и всеки явно си има своя дефиниция за "основен линк".....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В тази тема има хора киото са се похвалили с добри резултати с някои от устройствата на Ubnt. Заслужава си да се пробва да се подкара нещо.

120см чинии, устройството с облъчвателя от NanoBridge M5 защото NanoBridge е 2x2 MIMO. Режим Bridge, WDS.

Или направо 2x Ubiquiti RocketDish 5G-30: 5GHz AirMax 2x2 PtP Bridge Dish Antenna+ 2x Ubiquiti Rocket M5-RM5

Смятам ще има добра възръщаемост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За основен линк според мен не стават. Няма никакъв мониторинг, и лановете им горят толкова лесно че не е истина :)

Wireless is more temperamental & variable than a woman’s mood! ;)
"no matter how hard you try, you just can NOT please everyone"

"където глупостта е образец-там разума е безумие.."Гьоте

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За нанобриджа е проблем ресетването. Наложи се два пъти досега да се катеря и да ги разглобявам. Много е неудобно. Трябва да се разглоби чинията и да се извади облъчвателя, за да се достигне бутончето. Поне аз като ги гледах в сайта на Ubnt трябваше да имат ресет бутон на захранването, но като ги получих от релоуд.бг се оказа че нямат. Не знам и дали се предлагат такива захранвания и каква им е цената. Иначе съм доволен от работата им на 10 километра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За нанобриджа е проблем ресетването. Наложи се два пъти досега да се катеря и да ги разглобявам. Много е неудобно. Трябва да се разглоби чинията и да се извади облъчвателя, за да се достигне бутончето. Поне аз като ги гледах в сайта на Ubnt трябваше да имат ресет бутон на захранването, но като ги получих от релоуд.бг се оказа че нямат. Не знам и дали се предлагат такива захранвания и каква им е цената. Иначе съм доволен от работата им на 10 километра.

Незнам колега при теб защо се е наложило да ги ресетваш. Но и при мен същата работа, много зор докато се ресетнат. Нещо беше забил и нямаше оправяне. След ресет се съживи...

Wireless is more temperamental & variable than a woman’s mood! ;)
"no matter how hard you try, you just can NOT please everyone"

"където глупостта е образец-там разума е безумие.."Гьоте

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам колега при теб защо се е наложило да ги ресетваш. Но и при мен същата работа, много зор докато се ресетнат. Нещо беше забил и нямаше оправяне. След ресет се съживи...

Ами като избрах SOHO Router в настройките на единия НБ и край, повече не можах да се логна в устройството и така...

А другия го разглобявах, защото трябваше да сменям мрежовия кабел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.