Jump to content

Ubiquiti Още нови продукти на пазара

Recommended Posts

До колкото си спомням ми ги донесоха директно в офиса от BulPOST ама... може и да бъркам. Доставката не беше нищо страшно, върза ми се сметката и със нея. Пък и при положение че в БГ въпросните булети се появиха 2 месеца по-късно... Друг е въпроса че първите фърмуери беха неизползваеми де, ама УБНТ бързо влезнаха в час...

Ама пак ви казвам, смятайте хубаво, има си доставка, има си такса в банката при превода, ала бала... да не стане после ма то илзлиза по-скъпо отколкото от БГ... много е вероятно да е точно така.

• Replies 235
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• PcTuninG™

70

• NetworkPro

26

• jack82

18

• Rompii

16

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Време е за по-зрав хардуер http://e2.ma/message/bf82/rvb5s Сега Убнт играчките ще се продават по-лесно на по-големи фирми и евентуално акциите им ще се вдигнат

Чрез партньорство с основен шведския производител и американска химическа компания, Ubiquiti има удоволствието да представи решение за всички ваши нужди: AirFresnelCleaner

Има си в Download секцията под името "Release notes:". Това е последният за някои от продуктите http://dl.ubnt.com/firmwares/XN-fw/v5.5.4/changelog.txt

Posted Images

Аз предпочитам да поизчакам малко и да си ги взема от Бг. Едно че е доста по - лесно пазаруването, друго че гаранцията е по - сигурна. Все пак трябва да стимулираме и нашата икономика :)

PcTuninG™

И аз искам да взема от тука ама не може една румъния , и гърция  да има а тука не и какво да стимулираме нашата икономика като цените тука са почти със 30% по високи . Не казвам примери просто казвам истината това ако му викаш стимулиране евала му кажи :) Винаги е било така сега някой ще каже еми транспорт има и такива . Еми има да ама нали са дистрибутори и им ги дават на по ниски цени . Като отидеш на Борсата домата не е 2.50 за кило а 2 лева така , че за какво говорим просто . :) Не казвам без пари а на нормални и достъпни цени. :)

PcTuninG™

Добра новина . дано да си заслужават чакането след празничните дни  ще си поръчам и ще пиша коментар тука със резултати . ???

Никой ли не е поръчал още? Направи ми впечатление че в съседните държави NS5M е по - скъпо от NBM, а тук е обратното. Нали трябва да насърчаваме Бг икономиката.

Има и друг въпрос - гаранциите, мн по лесно е закупено нещо от бг да се подмени отколкото от чужбина. Друг е въпроса на каква цена ;)

PcTuninG™

По късно ще публикувам снимки и резултати ако успея днес да ги тествам  ;)

Има и друг въпрос - гаранциите, мн по лесно е закупено нещо от бг да се подмени отколкото от чужбина. Друг е въпроса на каква цена

Лично на мен не ми се е случвало да търся и съответно да ми признаят гаранция за безжично устройство. Обикновено щетите са на ЛАН порт и няма кой да ти признае гаранция в БГ за такова нещо, така че ми е все едно от къде го купувам ( малко неща са от БГ заради цените тук).

Днес тествах на масата и получих реални 99,8% натоваране на мрежовата карта на компа. Утре като ги монтирам ще постна резултати от тестовете в полеви условия, като недостатък мога да отбележа че веднъж като се съединят 2-те части на корпуса ми беше невъзможно да ги разделя пак и съответно беше трудоемко да се сложи рж-то. Липсва опция за дистанционно ресетване или поне не видях такова.

PcTuninG™

И аз днес пробвах 2 бр бриджове ама нещо не ми хареса резултата и утре ще повъртя още . Колега относно разделянето на двете части и аз се мъчех  Има едино каналче  което леко се надига с отверка и се изважда предната част  друг начин няма прилагам и снимка

post-199-130900726978_thumb.jpg

На каква дистанция ги мъчи, някой друг съвет може да ми е полезен за утре да не се връткам много че ще подменям работещ линк и не е желателно мн време да няма нет  какви бяха нивата на сигнала и какви бяха резултатите с airmax и без него. Предполагам ползваш 40 mhz лента. По чуждите форуми пише че предната част като се завъртала на 180 градуса имало положителен ефект. Предполагам си ги префлашнал с новата версия която отстранява софтуерни проблеми с мощноста. 10х за инфото относно отварянето, аз не исках да ги напъвам

PcTuninG™

Значи дистанцията е 6 км ти на каква дистанция смяташ да пускаш ? Ще постна някой снимка да видиш какво показва реално прекара 20 мб с аирмакс  без него е боза не съм префлашнал нищо карам си с тази който дойдоха. Утре ще се мъча да насоча още антените и ще пиша какво е станало 

post-199-130900726985_thumb.jpg

post-199-130900726988_thumb.jpg

Значи дистанцията е 6 км ти на каква дистанция смяташ да пускаш ? Ще постна някой снимка да видиш какво показва реално прекара 20 мб с аирмакс  без него е боза не съм префлашнал нищо карам си с тази който дойдоха. Утре ще се мъча да насоча още антените и ще пиша какво е станало

Значи преди да насочваш наново антените аз 20 мегабита хващах с НС5 на 5 км дистанция, според мен трябва да направиш 4 неща преди да въртиш антените.

1.http://www.ubnt.com/forum/showthread.php?t=20761  ей тука пише защо е ВАЖНО да се префлашне

2. Сложи 40 mhz лента на канала ( качва почти 2-ти трафика)

3. Маркирай Channel Shifting  и пробвай на 5810 mhz ( постепенно сваляй ако е мн зашумен ефира)

4. На къси разстояния air maxa се маха понякога, пробвай задължително и без него.

Пиши после какво е станало, тука всеки момент ще мине буря, дано следобед е хубаво времето да направя проба и аз.