Jump to content

Ubiquiti Още нови продукти на пазара

Recommended Posts

sppmaster

Значи дистанцията е 6 км ти на каква дистанция смяташ да пускаш ? Ще постна някой снимка да видиш какво показва реално прекара 20 мб с аирмакс...

Аз възнамерявам да направя линк на 10 км, но не разбрах точно каква скорост си постигнал и дали си доволен. За 20 - мегабайта в секунда ли имаш предвид. На тестовете, които си дал Tx/Rx Rate ти е 117/117 Mbps при сила на сигнала -71 dBm. Но колко dBm ти е мощността на излъчване. Ако може да пуснеш пак тестове след префлашване и един пинг ще сме благодарни.

• Replies 235
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• PcTuninG™

70

• NetworkPro

26

• jack82

18

• Rompii

16

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Време е за по-зрав хардуер http://e2.ma/message/bf82/rvb5s Сега Убнт играчките ще се продават по-лесно на по-големи фирми и евентуално акциите им ще се вдигнат

Чрез партньорство с основен шведския производител и американска химическа компания, Ubiquiti има удоволствието да представи решение за всички ваши нужди: AirFresnelCleaner

Има си в Download секцията под името "Release notes:". Това е последният за някои от продуктите http://dl.ubnt.com/firmwares/XN-fw/v5.5.4/changelog.txt

Posted Images

Колегата постигна 60 мегабита но ccq-то не беше от най добрите, сега върти канали и ще постне резултати след като финализира настройките.

Значи дистанцията е 6 км ти на каква дистанция смяташ да пускаш ? Ще постна някой снимка да видиш какво показва реално прекара 20 мб с аирмакс  без него е боза не съм префлашнал нищо карам си с тази който дойдоха. Утре ще се мъча да насоча още антените и ще пиша какво е станало

С тези 20MHz и този сигнал от -71db не очаквай добри резултати.  Слагай му последната версия на фърмуера - вече има RC която работи добре и в която най после са отстранили проблема с дупликирането на броудкаст пакетите в WDS режим. Тествам версията вече 2 дни - работи стабилно и вози доволно трафик.

на какво разстояние и какъв трафик? как се справя с многото конекции и със симетричната връзка? постни някое шотче ако не е проблем

PcTuninG™

За сега 50 си ги държи без аирмакс на снимката е показано разстояние и сигнал  ;)

post-199-130900726995_thumb.jpg

Най - накрая пуснахме линка, дистанция около 5к, при пуснати 10 торента с по 50 конекции всеки, и дърпане на няколко папки с файлове по 0,5 мегабайта, 100 мегабитовата карта на лаптопа ми се натоварваше средно около 72-75 мегабита, линията е нагласена само от едната страна, от другата сложихме антената на око и се чудя дали изобщо има смисъл от донагласяне.

moz-screenshot.png

post-370-130900727011_thumb.jpg

PcTuninG™

Вземах да се замислям дали и аз да не ги повъртя това са добри резултати  :) не видях вкл ми е аирмакса  :)

За теб по - скоро си намери канал с чисто CCQ при мен е 100% направи ми впечатление че на по - висока ч-та около 5.8 гиги сигнала е по - слаб с 4-5 dBm. иначе на вградения тест при симетричен трафик ми показва доста добри резултати. Бая зашумяват ефира тия добичета, та се наложи да сменям ч-те да не пречат на микротика.

Скролни снимката на дясно и ще видиш че е пуснат airmaxa. Не се наложи да го изключвам, макар че на ръка бях въвел 5 км аск-а ми се сетна автоматично като за 4 км. И за първи път виждам пинг по wi-fi на моменти <1 ms . Спирам да хваля нанотата да не ги урочасам, дано работят дълго и безпроблемно.

post-370-130900727015_thumb.jpg

PcTuninG™

Колега тука от този Булсатком няма канали  :-\ боза от всякъде  :) Най интересно стана като ми отказа главния линк явно от зашумяване . ти колега на какво разстояние си сложил антените  , че моите са на 30 40 см една от друга  :)

Пробва ли всички канали от 5.2 до 5.8 ? все пак 600mhz и навсякъде да е еднакво. Писах че на по ниска ч-та дава малко по - силен сигнал. Сменяш региона ама първо на клиента после на акцес пойнта и тестваш.  Наното е 6 метра над микротика но до наното имам още 2 радиа на 5 гиги и засега заспа работата и не си пречат.

То има ама макса е MCS7 нагоре не виждам да поддържа, т.е на практика ще държи 2-ти по - ниски скорости от бриджа. И да не отварям нова тема, предстои ми да купя още 6 броя нанобриджове иска ми се да ги взема от чужбина ( ще спестя над 300 лв а 300 лв са си пари на тая криза).  Идеята е да се комбинираме при възможност повече колеги и съответно по - голяма поръчка ( правят отстъпка ) и транспорта ще ни излезе доста малко.

352 лв ми излезнаха 2 броя. Пишете ми лично за 6 броя каква ще е цената. Тогава говорих с вашите хора и ми казаха че няма как да е по - малка цената дори и за един вид количество.

58 евро е бройката в гърция, смятам го 120 лв това за 1 брой. Взимам 6 броя цената идва 720 лв, цената при вас за 6 броя е над 1000 лв. Дори ако ида с личния си автомобил до гърция хем да си направя разходка хем да си напазаря и ще спестя поне 200 лв.

PcTuninG™

Колеги нека не забравяме , че долара скочи много  :D

sppmaster

Вече излязоха и новите Nanobridge M2 и M5. UBNT пишат, че от 4 до 6 седмици ще ги има при дистрибуторите. У нас не знам дали ще ги има в този период.

усилване на антената 18dBi, честота 2.4GHz - 400mm антена - Nanobridge M2

усилване на антената 22dBi честота 5GHz - 300mm  антена - старият Nanobridge M5, който в момента се продава и у нас

усилване на антената 25dBi честота 5GHz - 400mm антена - новият  Nanobridge M5 (NBM5-25), който ще очакваме да се появи и у нас

Подробности тук http://www.ubnt.com/nanobridge