Jump to content

С какво терминирате оптиката от към лан мрежата ви?


Recommended Posts

http://www.videomaxavs.com/bg/store/Scripts/prodView_short.asp?idProduct=2222686 ето още едно бюджетно решение.

За жалост при мен напредват мултикаст телевизията и вече трябва да мисля само към решения поне с IGMP snoping

А за захранванията, почти всичко тръгва на 90в , а в крайна сметка повечето суичове работят на 5в или на 3.3в, само трябва да им се направи ново импулсно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
  • Отговори 55
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • Велин

    7

  • ANDONOV

    7

  • gbdesign

    7

  • ¤ DJ69 ¤ (ツ) ¤

    6

  • Администратор

едно решение и на неомонтана с СФП

NMGS4P1F.jpg

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да и аз вчера го гледах, само се надявам да има радиатор найстина :) . Просто най вероятно са го махнали за фото сесииката ??? . Иначе ми наподобява по топология мноого на 5 гигабитовия суич.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Убиват рибата с тази цена за 1гб медия със сфп. Но за да го направим мениджмънт пак трябва пико и цената става почти колкото тплинк 2210 . единственият плус според мен е че работи на 12в и са гигаби портовете не че има особен смисъл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя тп линк не съм запознат ама и да не работи на 12 се преправя лесно. Напрежението не е проблема толкова но това за пико то найстина е кофти и заема най - лошото 1 порт не толкова, че е 40 тина лева + .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Тоя тп линк не съм запознат ама и да не работи на 12 се преправя лесно. Напрежението не е проблема толкова но това за пико то найстина е кофти и заема най - лошото 1 порт не толкова, че е 40 тина лева + .

;) ами веднъж като се настрои суича не му трябва пико

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Ама после по мрежата можели да се бара? Какъв менажмент подържа ?

Е какво да му пипаш, настройваш си вланите и и това е

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Да и аз вчера го гледах, само се надявам да има радиатор найстина :) . Просто най вероятно са го махнали за фото сесииката :) . Иначе ми наподобява по топология мноого на 5 гигабитовия суич.

Няма радиатор, мисля да видя колко ще грее и ако трябва ще му бодна

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би било хубаво ако изкарат от Неомонтана точно такъв суич но с 8 медни порта, че да не се сърдим че PicoIP-то заема 1. А това, че има PicoIP за да се управлява суича не е болка за умиране, а помислиете за какво още може да послужи това Pico така и така е там - рестарт, мониторинг?

А защо да не направят и такъв суич с 1 Gbit SFP + 8 х 10/100 портове пак да се управлява с PicoIp, ще е идеален за това, за което говорите- FTTB.

http://razhodka.com - Идеи за разходки и туризъм в България
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 8 лан + "Жам порт" няма да му стигне тоя чип като ресурси.. Трябва да се промени коренно топологията. Иначе няма да е никак зле :) . Освен това да си има и един "сервизен" port 10mb за пикото... ;)  Да не се хабят другите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той самия RTL8366RB е 5+1 като допълнителния е точно с цел управление, така че, най лесно е да се съберат Pico-то и този суич в една платка и ще имаме доста добро решение според мен.

Самия суич го бях пуснал да работи на бюрото миналата вечер, като тест пуснах да премятам половоната си хард на друга машина със 100мегабайта/с (толлкова ми е силата на райда), след час чипчето беше леко топло, като днес без натоварване температурата му изглежда същата и явно няма нужда от радиатор:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А също така тези не биха били лоши - TP Link TL-SL1109 би трябвало да са с чип, който се управлява през RRCP.  На цена от 79 лв. с ДДС-то се вземат 8 порта 10/100 и 1 порт 1000 и то с управление.

Ето линк за инфо: http://computer-expert.bg/Switch-TL-SL1109-TP-LINK/

Някой ползвал ли е точно тоя модел и дали е подкарал управлението по RRCP?

http://razhodka.com - Идеи за разходки и туризъм в България
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам SG-3109 и съм супер разочарован от тях. Нито имат необходимите ми възможности, нито може да се разчита на "управлението". Web интерфиейса им, има склонност към забиване. :) За SOHO рутери, TP-Link, нямат равни, като цена/качество но в по-горният сигмент, никакви ги няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.