Jump to content

С какво терминирате оптиката от към лан мрежата ви?


Recommended Posts

Проблема според мен е захранването, не мисля че е удачно използването на 220В навред.

А повечето L2 mgmt искат баш такова ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 55
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • Велин

    7

  • ANDONOV

    7

  • gbdesign

    7

  • ¤ DJ69 ¤ (ツ) ¤

    6

Що не слагате от тия в блоковете ? [table][tr]  [td]TL-SG3109[/td]  [td]9-port  Pure-Gigabit Managed Switch, 8 10/100/1000M RJ45 ports, 1 SFP expansion slots  supporting MiniGBIC modules, Port Mirror/Trunking, Port/Tag-based VLAN,  Spanning Tree, 802.1X, IGMP Snooping, Console, Telnet, Web-based and SNMP  management[/td][/tr][/table]

Слагал ли си някога от тоя модел ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично аз не съм слагал. Аз ги продавам и съдейки по моите клиенти които ги взимат смятам, че си вършат доста работа ;D

I FEEL THE NEED THE NEED FOR SPEED

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да ти кажа че от 6 месеца съм взел едно и не може да работи повече от една минута без да си изгуби настройките и мисля тез дни да го върна, щото нямам нерви за хабене. Даже минута е много настройвам го и докато техниците го занесат до някой шкаф и се е предало. Последния път беше в неделя и вече дигам ръце.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Трябва да ти кажа че от 6 месеца съм взел едно и не може да работи повече от една минута без да си изгуби настройките и мисля тез дни да го върна, щото нямам нерви за хабене. Даже минута е много настройвам го и докато техниците го занесат до някой шкаф и се е предало. Последния път беше в неделя и вече дигам ръце.

когато се направят настройките преди да се изкл. захранването се прави ъплоад на настройките ;D иначе не са запаметени! В моя случай аз ползвах уиндоус базиран софт за RRCP.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам ама той продавач трябва ли да му се обеснявам като ученичка какво правя защо, как и кога. А може аз да съм карък и точно това да не работи като хората

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що не слагате от тия в блоковете ? [table][tr]  [td]TL-SG3109[/td]  [td]9-port  Pure-Gigabit Managed Switch, 8 10/100/1000M RJ45 ports, 1 SFP expansion slots  supporting MiniGBIC modules, Port Mirror/Trunking, Port/Tag-based VLAN,  Spanning Tree, 802.1X, IGMP Snooping, Console, Telnet, Web-based and SNMP  management[/td][/tr][/table]

Суичовете са си перфектни, както казах и преди, и аз лично ги ползвам на определени места, ама по блоковете не става защото:

1. захранване 220V - сложно за осигуряване, не може да стане централно, опасно и т.н.

2. 9 гигабитови порта за 1 блок... да не кажа никога, ама толкова рядко са нужни че чак не се сещам къде (при силно сегментирана мрежа като моята)

3. Цената от около 230 $ идва малко соленко, а възможностите не са все пак кой-знае какви. За сравнение - Медиа конвертор 100Мбпс (по едно влакно) - 50лв. + суич (що-годе управляем, тип неомонтана) 15лв. = 65лв. Айде сега сложи го това на всеки ВХОД на един средностатистически блок от 3 входа = 195лв. за блока, захранени централно по линиите с 60V - срещу 230$ (с предимство гигабит, ама със съмнение за необходимоста му) + главоболието за намиране и подсигуряване на 220V ;-) Виж, в софия може и да става тук-там по големите блокове :-)

И пак да кажа - тп-линка за цената си е перфектен ;-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Знам ама той продавач трябва ли да му се обеснявам като ученичка какво правя защо, как и кога. А може аз да съм карък и точно това да не работи като хората

колега извинявай май съм те подвел без да искам, сетих се за друг суич. Но  в интерес на истината иначе  и аз имам 3109 , след първоначални настройки не ми е правил проблем , по принцип от месец работи като обикновен суич за сега но тези дни го ръчкаме и ще видим.

А иначе някои колеги като Миле само циско бръснат ;D кара ми се даже що си давам парите за тези.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В неделя го пробвах за последно сложих му само IP и не ми тръгна дори и като обикновен суич, но да ти кажа честно още когато го получих ми направи впечатление че е надраскан тук таме и не ми се видя много нов и все си мисля че е нещо заменян, дано е неволно. И аз си мислех че сиското някак си ще го спестя ама няма такъв филм. Дори се заблуждавах че линксиса дето са една фирма уж може да му е достоен заместител но уви даже имах случай да ми изгори линксис в един от техническите центрове при гръмотевици без да има вкарани външни останали въздушни кабели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С навлизането на IPTV, ще уврат главите на всички, дето си въобразяват че мрежа може да се прави с каскади от комутатори. Правилният вариант за жилищен блок е оптика до него, смарт суич или стек от такива и отделен кабел до всеки клиент. Това гарантира почти 100% отказоустойчивост и дава възможност за порт-базиран акаунтинг, с почти нулева възможност за пиратство. Неоценимо е предимството, да си на 2-3 комутатора от маршрутизатора или пък още по-добре да няма маршрутизатор а изцяло L2 среда до пиринг пространството. Може да си правим всякакви кръжочни изпълнения, но парите и работата вместо еднократно ще се дават многократно. Само за 1 година, хоповете намаляха до 1/3, както и латенциите. От както Смарт суичовете, почнаха да чаткат BGP, мрежовата идеология тотално се промени. За кварталите с къщи обаче, ще трябва да се надяваме на качествен скок в безжичните технологии, щото паяжината от FTP и полу-умни комутаторчета е безумно скъпа за поддръжка.

Относно захранването на Умните комутатори...Тези дето аз ползвам /Зиксел/ бачкат на 3,3 В. и ми минава фашистката идея през главата, да им направя самоделни импулсни захранвания, които да осигурят нужното напрежение, при поддавани 60 В. В момента /където нямам 220 в./ ги захранвам с повишаващи трансформатори, което въпреки че не създава проблеми, ми се вижда безумно, като идеология.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно си прав, но ми се струва че малко поизмести темата, а тя е каква марка или модел суич да се слага след оптичния конвертор. Според мен най - важно е за колко клиента или абонати ще се слага, и дали се пуска телевизия, телефония или само интернет. Ако е малка мрежа и пускаш само интернет че и телефония да се изсилваш с разни комутатори за по 200 - 300 долара и нагоре е безмислено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За решение за 20-25 клиента зад оптика - медия и монтански суич.

Като гледам май някои се изкушават да пускат оптиката като едно време коаксиалния кабел - тип "магистрала". Правилното решение отвсякъде си е - "звезда". На тази магистрала ако на една активна точка ти спре тока или гръмне конвертор и отиде и оптика и всичко.

B.T.W. ползвам няколко TP-Link TL-SG3109 и нямам абсолютно никакви грижи с тях. всички се ползват като умни суичове и клатят tag-нати трафици. Заради захранването си обаче TL-SG3109 е неподходящ за монтаж по стълбовете.

до Duvi: Гледам Еникомп http://www.enicomp.com/shopping/product.php?p=35402 са изкарали по-добра цена от вашата или има нови ценови листи ;D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам ама той продавач трябва ли да му се обеснявам като ученичка какво правя защо, как и кога. А може аз да съм карък и точно това да не работи като хората

Зададохте въпрос, аз отговорих ;D Това, че съм ПродАвач как да го разбирам ? Както и да е Продавачи, Клиенти и тн. от един дол дренки. Важното е че при всичките ми клиенти 3109 работи та се къса и клиентовете са доволни. Ако имате някакъв проблем със суича и е закупен от нас с удоволствие ще ви помогна да разрешим проблема.

Ivo.

Последната цена която гледах на еникомп беше в евро ;) ако е станал някакъв крах на световната банка и еврото се е изравнило с долара може да има нещо такова ;)

Btw сайта им не работи :)

I FEEL THE NEED THE NEED FOR SPEED

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.Въпросния тплинк има само 32битови броячи на трафика!!!

2. Относно 220волта: Абе "колеги", амн от неграмотност. Всеки суич е с така нареченото "импусно ахранване" и рабти на доста широк диапзон от входно напрежение, повечето от 50 до 300 волта , има и по-кдърни серии които работят и на 30!!!! влта.

Суичовете 8 порта прост тип също: Ладокс 8 порта 23лв. - идва с импулсно захранване в кутията и работи от 35 до 300 волта на входно като може да захрани два консуматра едновременно.

ТпЛинк 8 порта за 16лв. идва също със захранване което работи от 60 до 270 волта и е по-слабичко.

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Под продавач имах впредвид че може да не си запознат с разните там настройки и купища сложни думи дето ме мързи да ги пиша, не съм имал намерение да те обиждам. Проблема е че не си помни настройките и работи като обикновен суич когато е на кеф. Иначе от whirelles рутерите съм много доволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.