Jump to content

"Проблем" с Микротик RB951G-2HnD


master

Recommended Posts

Здравейте, рутерчето работи страхотно но има нещо което ме дразни. С лаптоп когато е свързан безжично на торенти съм докарвал 100мегабита, на спеед тест малко по-малко но това не е фатално. Не мога да разбера защо като пусна спеед тест от андроид телефон на сваляне ми дава 17 на качване 25. Когато пусна един зиксел на същия канал и място към телефона държи 50+.

Има ли нещо по-специфично при настройките или просто не съвместимост.

Версията е 6.37.3.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Има някаква настройка 100%
към няколко различни по марка АР устройства с няколко идентични клиента разликата е осезаема.

Дори при сканиране ми излизат различни неща???
 

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същото положение , даже и на лаптопа не съм доволен въртях канали все тая , даже силата на радиото му не ми харесва , но понеже локално имам навързани около 13-15 устроиства и затова го държа , пък е и гигабит

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От към ниво на вифи този е добре за разлика от по евтините модели. Те изобщо не покриват.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи сега съм взел 20на бройки "Но Нейм" с чип MT7620N , пишат че даже го използват  и за АЦ стандарт , самия рутер Софта е на руснаци на основата на Open WRT" , ами незнам как са  направили тая сапунерка но ми разби представите за WIFi , пуснах го в клиент с къща на 3 етажа из целия двор и къща с телефон го пробвах!!! държеше м/у 40-50мбит , в нас съм го вързал към Микротика и го ползвам (с изкл DHCP) , само за радио нямам забележка....

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпреки това не бих го заменил с друга марка. Много по-стабилен е като цяло. По-късно ще покажа какви настройки имам.

За покритието - никога не съм имал пълен обхват в апартамента до сега. Сменил съм адски много рутери. Един етаж на долу/горе от нас пак е пълен и то с телефона. А на първия в асансьора се хваща макар и много зле. Все пак рутера е на 5ти етаж:D

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 18.12.2016 г. at 13:09, master написа:

Въпреки това не бих го заменил с друга марка. Много по-стабилен е като цяло. По-късно ще покажа какви настройки имам.

За стабилност с две ръце за Тика ,но за покритие не съм доволен от този модел на Микротик други не съм пробвал

Останалите колеги имат ЛС

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.