Jump to content

Производител на лан захранвания


zahranvane.com

Recommended Posts

Тъй като не искам да засягам никой, държа да отбележа, че монтанските импулсни, за които говоря са от партиди 2006, 2007 и началото на 2008 години. Напълно е възможно да са подобрили производството си оттогава, но ние не сме ги тествали!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 39
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • ¤ DJ69 ¤ (ツ) ¤

    7

  • zahranvane.com

    6

  • Велин

    3

  • JeffLynne

    3

Най простия начин да се тества преди това е с трансформатор който да подава напрежението което е близко до граничното на импулсното или на това което е най високо по мрежата която ползвате.Пуска се с товар 1-2 слуйча зависимост от мощността която може да осигори или със изкуствен торар на базата на резистори който да симулират дадена консумация която е близка до максималната на захранването като и се сложи един волтметър и гледаш а колкото повече време може да работи така "на сухо" преди да го сложиш на лана толкова по-добре :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този "прост" начин на тест няма да даде много добри резултати, поради голямото многообразие на суитчове (напр. тъп-линк, който има 1000uF на входа, а SS8P - 100uF), фактът, че имат импулсни конвертори на платките (т.е. товарът е много по-различен от реостат) и т.н.. В смисъл това става за тест, но няма да гарантира, че други ден ако сложиш некви други суитчове няма да възникне проблем. И всичко това е пряко свързано с това, какви степени на защита има захранването - ако е от типа poebg (с блокинг генератор) проблеми сигурно няма ... но аз на това не мога да му кажа професионално решение.

Предложение: Дайте разговорът в тази посока да се обособи в друга тема, където да по-обстойно и най-вече технически да се обсъдят различни аспекти на темата. Тука малко почна да намирисва на самореклама и изявления в стил видеом., че "ние сме най-великите, а останалите чудно как още си вадят хляба с тея боклуци".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

професионално решение.

И лан просторите ни + 60-90-120в по усукани двойки някак не се връзват с нищо професионално. Слагането на една най-често незаземена "защита" не го прави още по-професионално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно си прав, но по тая логика щом LAN-a e непрофесионален като изграждане (макар, че доста хора с това си изкарват хляба) ... дай всичко по него да е така.

Щом защита от пренапрежение на входа и/или на изхода, защита от късо на изхода (и от претоварване) са излишни, още повече при една и съща цена ... нямам коментар.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята за теста е да се избегнат както се каза гърмежите още при включване който са явно от некачествени бройки.И да чукна на дърво не съм се натъквал чак на такива проблеми..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

всеки уважаващ себе си проиводител тества захранвания преди да ги продаде.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Попадна ми едно захранване от рекламираните тука на zahranvane А6 и бях любопитен да видя за какво точно иде реч, още повече никой нищо детайлно не написа по повод тая реклама.

Най-много ме заинтригува думата "надежност" и поразгледах елементната база, за да видя къде се крие високата недежност. Нищо кой знае колко надеждно не видях, по-скоро обратното:

- Греца на входа е супер миниатюрен, за 0.5А едва ли ще устиска на претоварване, а пък и при ниско входно напрежение тока през греца доближава изходния, който е обявен за 0.5А (6W)

- Защита от късо - има. Обаче ако претовариш по ток изхода ... конусмацията расте до безкрай, почва да мирише на изгоряло ... ситгнах до 4 ампера и спрях на бързо :-/ На Пешо захранванията (от които май това е взаимствано) имаха бушон по тая причина.

- Сигналните резистори за токоограничението са слабички, при горното претоварване по ток ... сигурно ще се палнат  :o.

- Нещо ми са малеят капацитетите по платката, нито на входа, нито на изхода има нанофаради против високочестотни съставки. Страх ме е да си помисля 1км UTP с високочестотни съставки в тока що за антена ще стане

-Блокиращия диод (едно от най-натоварените в имп. захранвания) също доста грее при 500-600мА и то сега като е студено, лятото в кутията на стълба сигурно ще стане 100°

Осцилоскоп не пусках да видя как работи ШИМ-а ... ама с тея един два кондензатора предполагам какво ще е.

Това от мен в общи линии. Не казвам, че захранването не работи (както в Бългрия е често срещано за едно нещо да се казва само "работи" или "неработи") -сигурно върши работа, но са в повечко рекламните текстове, от колкото реалните неща (напомня на една друга фирма в люлин).

А и още нещо ... платките изглеждат да са изцяло ръчен монтаж и не особено прецизен, но айде това да кажем не е толкова важно; но поне да ги бяха измили от флюсовете. И китайците вече не си позволяват да оставят наплескани платки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Попадна ми едно захранване от рекламираните тука на zahranvane А6 и бях любопитен да видя за какво точно иде реч, още повече никой нищо детайлно не написа по повод тая реклама.

Най-много ме заинтригува думата "надежност" и поразгледах елементната база, за да видя къде се крие високата недежност. Нищо кой знае колко надеждно не видях, по-скоро обратното:

- Греца на входа е супер миниатюрен, за 0.5А едва ли ще устиска на претоварване, а пък и при ниско входно напрежение тока през греца доближава изходния, който е обявен за 0.5А (6W)

- Защита от късо - има. Обаче ако претовариш по ток изхода ... конусмацията расте до безкрай, почва да мирише на изгоряло ... ситгнах до 4 ампера и спрях на бързо :-/ На Пешо захранванията (от които май това е взаимствано) имаха бушон по тая причина.

- Сигналните резистори за токоограничението са слабички, при горното претоварване по ток ... сигурно ще се палнат  :o.

- Нещо ми са малеят капацитетите по платката, нито на входа, нито на изхода има нанофаради против високочестотни съставки. Страх ме е да си помисля 1км UTP с високочестотни съставки в тока що за антена ще стане

-Блокиращия диод (едно от най-натоварените в имп. захранвания) също доста грее при 500-600мА и то сега като е студено, лятото в кутията на стълба сигурно ще стане 100°

Осцилоскоп не пусках да видя как работи ШИМ-а ... ама с тея един два кондензатора предполагам какво ще е.

Това от мен в общи линии. Не казвам, че захранването не работи (както в Бългрия е често срещано за едно нещо да се казва само "работи" или "неработи") -сигурно върши работа, но са в повечко рекламните текстове, от колкото реалните неща (напомня на една друга фирма в люлин).

А и още нещо ... платките изглеждат да са изцяло ръчен монтаж и не особено прецизен, но айде това да кажем не е толкова важно; но поне да ги бяха измили от флюсовете. И китайците вече не си позволяват да оставят наплескани платки.

Здравейте г-н Професор,

поне да имахте смелостта да се представите, за да знаем доколко е компетентно вашето мнение. Ако греша поправете ме.

Ще дам отговор на всичките ви констатации, за да ви изясня защо сме решили така схемата.

Напомням, че изходните параметри са 12В/0.5А 6W

- Греца на входа е супер миниатюрен, за 0.5А едва ли ще устиска на претоварване, а пък и при ниско входно напрежение тока през греца доближава изходния, който е обявен за 0.5А (6W)

Трансфертерът запалва на 35-40В и работи от 21В-100В

Ако не смятаме КПД-то се получава сметката за максималния ток I=6/21=0.29A да го приемем 0.3А греца е оразмерен за 0.5АDC, а за променливо напрежение има и по големи възможности.

Има друго - този трансфертер няма да работи на 21В входно напрежение защото ще прави проблеми в пиковите часове.

Ако захранваме със 90В и този примерно последен трансфертер харчи нереалните 0.3А то по кабелите се получават загуби от P=(90-21)*0.3=20.7W само от него. Нещо не е така нали  :o

- Защита от късо - има. Обаче ако претовариш по ток изхода ... конусмацията расте до безкрай, почва да мирише на изгоряло ... ситгнах до 4 ампера и спрях на бързо  На Пешо захранванията (от които май това е взаимствано) имаха бушон по тая причина.

Да защита от късо има!

Радвам се че си изкарал 4А от нашата схема, но ние я продаваме за 0.5А

- Сигналните резистори за токоограничението са слабички, при горното претоварване по ток ... сигурно ще се палнат  .

- Нещо ми са малеят капацитетите по платката, нито на входа, нито на изхода има нанофаради против високочестотни съставки. Страх ме е да си помисля 1км UTP с високочестотни съставки в тока що за антена ще стане

Незнам на кои резистори казвате сигнални, може би сте имали впредвид сигналния светодиод. Той никога не ни е горял, но ако се съмняваме че грее може да му намалим тока и да свети малко по слабо, но мисля че не е проблем.

За капацитетите - да - нямаме, но ще помислим по въпроса. Тези дни ще пробваме дали има ефект и ще пиша пак.

-Блокиращия диод (едно от най-натоварените в имп. захранвания) също доста грее при 500-600мА и то сега като е студено, лятото в кутията на стълба сигурно ще стане 100°

Този тип диоди работят и на 140С също толкова надеждно колкото и на 100С.

В заключение ще кажа, че 5-7вата консумация може да направи само гигабитов суич.Обикновенните 100Мбита суичове не минават границата от 2-3вата максимум, а захранването е проектирано именно за такива.Работено е значително за бързия старт на суича и по забиването, затова с резистори за товар може да не се държи перфектно.

PS. А кой е ПЕШО??????

Поздрави,

Тихомир Грозев

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен и захранванията и трансфертерите ме кефят... още не съм монтирал всичките, но тези който съм сложил работят безПРОБЛЕМНО!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой тествал ли е тези (А6) трансвертери с монтанските суичове. Колега ми сподели, че срещал затруднения при първоначалното стартиране на линията. Ако някой има впечатления нека сподели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тествал съм има някакъв проблем който според мен е ниското напрежение при което стартира импулсната схема на суича.проблема не се забелязва при натоварени повече от 4 порта на него

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Ползвам захранванията повече от 2 години и съм много доволен. И като цена и като отношение към нововъведения - винаги като искам нещо по-различно или ремонт на стара техника закупена от друго място получавам адекватно отношение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.