Jump to content

Помощ за сплайсване на конектор


Creep

Recommended Posts

Не казвам, че успяваме да закачим 80 ону-та :) Макар, че ако се качулят нодове с филтър, на OLT-то не им дреме за тях нали . Ето как може да стане.

Иначе при нас слагаме х4 сплитери на всеки вход на блока, съответно не винаги имаме точно 4, или точно 8 .... 12 .. 16 абоната. В този случай остават празни абонатски портове. За това правим схемата

OLT ----> елемент 20/80 --> сплитер на 16 --> сплитери на 4

                   20те % от горния    --> сплитер на 4   --> сплитери на 4

16*4 + 4*4 = 80 абонатни порта

абонати на 4км се сръзват на -22дб

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • Администратор

Пробвах ги аз тези конектори с директно запояване, наистина си е пипкава работа, нямаш право на грешка при мерене и рязане, термофита си е къс около 2,5см , трябва си специална приставка за различни кабели при рязане , защото заголването е около 1см , ние по принцип ползваме един ФТТХ който е кръгъл с кевлар , доста неподходящ за целта. Абе колеги при вас каква е статистиката със счупени фаст конектори?

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 16 часа, Велин написа:

Абе колеги при вас каква е статистиката със счупени фаст конектори?

При определени модели кабели и FAST конектори до 2-3 дни стига до 50-60%. Ако не счупи влакното до 3-тия ден ще кара много :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прехвърлях ме на ден абонати от LAN към PON FTTH с бързи конектори и на следващия ден от 5 6 абоната поне 3 със  скъсано влакно. И избрах ме вариянт  вместо бърз конектор сплайсваме от двете страни на FTTH кабела патч корди малко отнема време но си струва 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.