Jump to content

Помощ за сплайсване на конектор

Creep
 Share

Recommended Posts

преди 40 минути, MiPSus написа:

Китаеца докато го смъчи да пъхне термофита и после да го намами в печката ииии се изпотих от нерви ? 

Като знам и наще техници къ ше го мъчат милите - оставаме си на парче пачкорд с твърда заварка ? 

Мойте всичките техници са с дебели пръсти! ? Ник'ъв шанс да наврът 6mm термофит в тая малка печка.

• Haha 1

И аз съм от тия с дебелите пръсти и не ми се отдава ,не в преносен а направо в пряк смисъл се изпотих с няколко. Варианта с кордата и малките муфички ми е три пъти по бърз .Бих препоръчал фаст конектори те стават бързо и повечето техници се справят ,но ако се разполага с аванс на сигнала ако не се справят някъде се заварява и всичко е точно .Инак тези конектори са много пипкава работа излизат по евтино но много бавно .А и ризкът от счупване при местенето си е голям .И не на последно място имаш право на един опит ? и са едно кратна употреба.Докато при другите не е така.

• Administrator
На 17.02.2019 г. at 10:22, niki5 написа:

Но използваме предимно SFP  20+++   така че средно се постига -22 до -24 dB aако има повече се търси проблем и се изтисква линията .

При големи мощности на СФП-то няма да има смисъл ако и онуто не лъчи със същата мощност за да преодолее същите затихвания. Иначе идните дни ще пробвам тези конектори с директна заварка.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Преди 11 часа, Велин написа:

При големи мощности на СФП-то няма да има смисъл ако и онуто не лъчи със същата мощност

SFP C+(++) освен с по високо изходно ниво са и с по голяма чувствителност и чуват ONU-та на -32 до -35dBm ? 

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

• Administrator

Тази "подробност" съм я изпуснал ? , то въпроса е и ако има на 1550 тв какво правим има ли решение ? ..

Иначе 20-22дб усилвател на 1550 с WDM. Цифровата тв работи без проблеми и на -12дБ.

Ние сме с нормален клас SFP-та и 21.5дБ тв усилвател.

Ми да. Иначе с "другия" пон ще трябва да смяташ и тази дължина. Но не знам дали някой от форума въобще го ползва.

Преди 16 часа, byte написа:

Ние сме с нормален клас SFP-та и 21.5дБ тв усилвател

кажи чесно? ? 

SFP TX +4dBm -> WDM (loss 2dB) ---|--- +2(1490)/+21dB(1550) --- cable and splitting loses 25dB ---> -23dBm(1490)/-4(1550)

По-новите нодове ще премодулират на -4 ниво, като загубите са на база 128 сплита и 5км. далечни клиенти.
Едни 6dB са ти в повече на (y)EDFA , новите партиди 1550 приемници ги правят все по-чувствителни ?  гледах някъде нова партида до -20 работно ниво ? 

Edited by MiPSus

Колегата МипСус е отговорил вече да имат и по голяма чусвтвителност. Да пона с тв друго яче идва  тази дължина на вълната е податлива към прегъване на влакна и тем подобни работи .Да на - 4 може и да премодулират Нодовете но може и да не всичко зависи от марка и модел на Нода. Трябва да се има в предвит ,че класическото АРУ  регулулира около 7 dB  тоест ако имаме -10dB  долен праг то нода трябва да работи добре до - 3dB  без да премодулира.Ако няма АРУ там е друга работа може и да премодулира. И още една подробност Много зависи и какво ще се кара цифрова или цифрова +аналогова телевизия.Ако се кара само цифрова винаги може да се дерзае на долен праг .Ама анлогова много лошооооо ?

• Administrator

Случайно някой запознат ли е на колко минимум оптично ниво за 1550 работят https://romsat.ua/ru/products/telecommunication-equipment/passive-optical-networks/epon-onu-picotel-pu-e211/

Преди 16 часа, byte написа:

По-горе се говори за EPON .. сплит на 64

Иначе да, чесно

DSC_1574.thumb.JPG.fb64c782108eda89a008d41943dc6b7f.JPG

Колега, може ли някакво инфо за EDFA усилвателите - цена производител, линк по възможност

Преди 10 часа, niki5 написа:

а на - 4 може и да премодулират Нодовете но може и да не всичко зависи от марка и модел на Нода. Трябва да се има в предвит ,че класическото АРУ  регулулира около 7 dB  тоест ако имаме -10dB  долен праг то нода трябва да работи добре до - 3dB  без да премодулира

Не случайно коментирам "новия" внос из българските доставчици, които идват с все по нисък долен праг ? 
Аз с VSOL (нямат АРУ) които работят до -12 стабилно 50% от тях не работят добре на -5 при QAM256 ? 

При нас има ONU-та (нодове) и с АРУ, и без .. някой работят добре от -7 до 0, други от -5 до +2 дб. Като цепим не на 64, а на 80 (за да може да има по-добро уплътняване на влакното).

Но като цяло нямаме проблем в тези нива, със смесен сигнал цифрова + аналогова.

Усилвателите които съм снимал са WDM 16 портови, като броя портове и мощността могат да бъдат различни.

http://catvworld.net/products/edfa/ha5800A/datasheet.htm