Jump to content

Помощ за сплайсване на конектор


Creep

Recommended Posts

преди 40 минути, MiPSus написа:

Китаеца докато го смъчи да пъхне термофита и после да го намами в печката ииии се изпотих от нерви ? 

Като знам и наще техници къ ше го мъчат милите - оставаме си на парче пачкорд с твърда заварка ? 

Мойте всичките техници са с дебели пръсти! ? Ник'ъв шанс да наврът 6mm термофит в тая малка печка.

  • Хаха 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм от тия с дебелите пръсти и не ми се отдава ,не в преносен а направо в пряк смисъл се изпотих с няколко. Варианта с кордата и малките муфички ми е три пъти по бърз .Бих препоръчал фаст конектори те стават бързо и повечето техници се справят ,но ако се разполага с аванс на сигнала ако не се справят някъде се заварява и всичко е точно .Инак тези конектори са много пипкава работа излизат по евтино но много бавно .А и ризкът от счупване при местенето си е голям .И не на последно място имаш право на един опит ? и са едно кратна употреба.Докато при другите не е така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор
На 17.02.2019 г. at 10:22, niki5 написа:

Но използваме предимно SFP  20+++   така че средно се постига -22 до -24 dB aако има повече се търси проблем и се изтисква линията .

При големи мощности на СФП-то няма да има смисъл ако и онуто не лъчи със същата мощност за да преодолее същите затихвания. Иначе идните дни ще пробвам тези конектори с директна заварка.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, Велин написа:

При големи мощности на СФП-то няма да има смисъл ако и онуто не лъчи със същата мощност

SFP C+(++) освен с по високо изходно ниво са и с по голяма чувствителност и чуват ONU-та на -32 до -35dBm ? 

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Тази "подробност" съм я изпуснал ? , то въпроса е и ако има на 1550 тв какво правим има ли решение ? ..

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе 20-22дб усилвател на 1550 с WDM. Цифровата тв работи без проблеми и на -12дБ.

Ние сме с нормален клас SFP-та и 21.5дБ тв усилвател.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 16 часа, byte написа:

Ние сме с нормален клас SFP-та и 21.5дБ тв усилвател

кажи чесно? ? 

SFP TX +4dBm -> WDM (loss 2dB) ---|--- +2(1490)/+21dB(1550) --- cable and splitting loses 25dB ---> -23dBm(1490)/-4(1550)

По-новите нодове ще премодулират на -4 ниво, като загубите са на база 128 сплита и 5км. далечни клиенти.
Едни 6dB са ти в повече на (y)EDFA , новите партиди 1550 приемници ги правят все по-чувствителни ?  гледах някъде нова партида до -20 работно ниво ? 

Редактирано от MiPSus

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата МипСус е отговорил вече да имат и по голяма чусвтвителност. Да пона с тв друго яче идва  тази дължина на вълната е податлива към прегъване на влакна и тем подобни работи .Да на - 4 може и да премодулират Нодовете но може и да не всичко зависи от марка и модел на Нода. Трябва да се има в предвит ,че класическото АРУ  регулулира около 7 dB  тоест ако имаме -10dB  долен праг то нода трябва да работи добре до - 3dB  без да премодулира.Ако няма АРУ там е друга работа може и да премодулира. И още една подробност Много зависи и какво ще се кара цифрова или цифрова +аналогова телевизия.Ако се кара само цифрова винаги може да се дерзае на долен праг .Ама анлогова много лошооооо ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Случайно някой запознат ли е на колко минимум оптично ниво за 1550 работят https://romsat.ua/ru/products/telecommunication-equipment/passive-optical-networks/epon-onu-picotel-pu-e211/

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 16 часа, byte написа:

По-горе се говори за EPON .. сплит на 64

Иначе да, чесно

DSC_1574.thumb.JPG.fb64c782108eda89a008d41943dc6b7f.JPG

Колега, може ли някакво инфо за EDFA усилвателите - цена производител, линк по възможност

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, niki5 написа:

а на - 4 може и да премодулират Нодовете но може и да не всичко зависи от марка и модел на Нода. Трябва да се има в предвит ,че класическото АРУ  регулулира около 7 dB  тоест ако имаме -10dB  долен праг то нода трябва да работи добре до - 3dB  без да премодулира

Не случайно коментирам "новия" внос из българските доставчици, които идват с все по нисък долен праг ? 
Аз с VSOL (нямат АРУ) които работят до -12 стабилно 50% от тях не работят добре на -5 при QAM256 ? 

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При нас има ONU-та (нодове) и с АРУ, и без .. някой работят добре от -7 до 0, други от -5 до +2 дб. Като цепим не на 64, а на 80 (за да може да има по-добро уплътняване на влакното).

Но като цяло нямаме проблем в тези нива, със смесен сигнал цифрова + аналогова.

Усилвателите които съм снимал са WDM 16 портови, като броя портове и мощността могат да бъдат различни.

http://catvworld.net/products/edfa/ha5800A/datasheet.htm

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.