Jump to content

Помощ за сплайсване на конектор


Creep

Recommended Posts

Здравейте! Ситуацията е следната: FTTH на Мтел (Мегалан). Дойдоха "техници" да направят инсталацията, която представляваше прокарване на FTTH дроп кабел Hi-tech 1F G.657A по фасадата на къщата, в която живея до стая на втория етаж. Кабелът терминираха от 5-ия или 6-ия опит с фаст конектор. Всичко тръгна успешно и работи... цели 30 мин. На 30-тата минута нета почна да чезне и да се появява, STB-тата да забиват. Минутки след това цялата услуга угасна напълно, а на ONT-то започна да мига в червено лампичка, на която пише LOS... Последва обаждане до *88 и от там обяснение, че имам прекъснато оптично влакно. Минаха повече от 48 часа и въпреки постоянството с което им се обаждам по няколко пъти на ден, никой не ми връща обаждане да каже дори кога ще дойде някой да погледне - конектор ли е (голяма борба беше с тия конектори), или пък пречупена оптична корда (там падна коване с такера покрай вратата - демек 4 чупки с почти 90 градуса, ама те така са си свикнали да си работят - с коаксилния кабел и UTP няма грижи)...

Идеята ми е, някой съфорумец от София, който има техниката, умението и желанието дали е навит след съответното заплащане да ми терминира читаво drop кабела, за да заспят нещата веднъж и завинаги. Намирам се в кв. Павлово.

 

Предварително благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хахаха фаст конектор леле да са живи и здрави да продължават да ги ползват

конектора за да го направиш читаво трябва да си практикувал при швейцарски майстор за сглобяване на часовници

Редактирано от Madafaka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

звънни утре да ти го оправим... така или иначе им изграждам на тия шматки мрежата

нула осем седем седем 613 92 седем

 

 

madafaka имам мрежи в, които не съм стъпвал от 2 години за проблем. фаст в кутията и фаст при клиента

естествено не от 2-3 лева, а сумитомо и теледори.

 

бтв там опорната я прави съфорумец. аз в тия квартали само базови творих ;)

Редактирано от Mile
  • Харесай 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хиляди благодарности на Mile. Момчето дойде днес и свършихме работата по най-бързия и перфектен начин. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 месеца по-късно ...

От началото на 2016 до този момент Мтел смениха 5 вида фаст конектора. Всеки един модел се реже с клевъра на различна дължина и по различен начин се заключва. 
Като се има и предвид че след като купиха Близу, абонатното включване се пое предимно от тяхни техници (а те дотогава бяха виждали саомо Нодове) какво очаквате?

Не 5-6 конектора ами знам случаи с 20 в клиента и толкова на кутията в коридора. След което се обаждат на стар техник да дойде да им го щракне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...
  • 2 weeks later...

Не са игра на нерви кой го може си го може.Просто си имат по голямо затихване от една заварка ,но все пак не мъкнеш сплайсера на рамо сплайсва се до кутията отвън после дроп кабел, ако има проблем след това като има време се заварява ,така правиме ние. Но използваме предимно SFP  20+++   така че средно се постига -22 до -24 dB aако има повече се търси проблем и се изтисква линията .Всичко това при сплит на х64 .Това се прави в метро градска среда 4-5 Километра .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Някой ползвал ли ги е , със заваряване са но вътре в тях остава сплайса?

https://danimpex.com/ОПТИЧНИ-МРЕЖИ/ОПТИЧНИ-МРЕЖИ-АКСЕСОАРИ?product_id=551

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се заварят. Влакното се подготвя и подрязва, после се бута вътре. Удобни са, но не знам какви стойности им дават.

How to Fast Connector

Редактирано от mysticall
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, Велин написа:

със заваряване са но вътре в тях остава сплайса?

Трябва да имаш съвместима "печка" в която да влезе конектора за термофита ? 

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

ами на клипа(в линка) работеха с DVP760 има си  предвидено място и за спласването и за пекането , има реклами в началото , гледайте след 9-та минута

https://v.qq.com/x/page/y0158re7f08.html

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китаеца докато го смъчи да пъхне термофита и после да го намами в печката ииии се изпотих от нерви ? 

Като знам и наще техници къ ше го мъчат милите - оставаме си на парче пачкорд с твърда заварка ? 

  • Хаха 1

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.