Jump to content
Creep

Помощ за сплайсване на конектор

Recommended Posts

Creep

Здравейте! Ситуацията е следната: FTTH на Мтел (Мегалан). Дойдоха "техници" да направят инсталацията, която представляваше прокарване на FTTH дроп кабел Hi-tech 1F G.657A по фасадата на къщата, в която живея до стая на втория етаж. Кабелът терминираха от 5-ия или 6-ия опит с фаст конектор. Всичко тръгна успешно и работи... цели 30 мин. На 30-тата минута нета почна да чезне и да се появява, STB-тата да забиват. Минутки след това цялата услуга угасна напълно, а на ONT-то започна да мига в червено лампичка, на която пише LOS... Последва обаждане до *88 и от там обяснение, че имам прекъснато оптично влакно. Минаха повече от 48 часа и въпреки постоянството с което им се обаждам по няколко пъти на ден, никой не ми връща обаждане да каже дори кога ще дойде някой да погледне - конектор ли е (голяма борба беше с тия конектори), или пък пречупена оптична корда (там падна коване с такера покрай вратата - демек 4 чупки с почти 90 градуса, ама те така са си свикнали да си работят - с коаксилния кабел и UTP няма грижи)...

Идеята ми е, някой съфорумец от София, който има техниката, умението и желанието дали е навит след съответното заплащане да ми терминира читаво drop кабела, за да заспят нещата веднъж и завинаги. Намирам се в кв. Павлово.

Предварително благодаря!

Madafaka

хахаха фаст конектор леле да са живи и здрави да продължават да ги ползват

конектора за да го направиш читаво трябва да си практикувал при швейцарски майстор за сглобяване на часовници

Edited by Madafaka

Mile

звънни утре да ти го оправим... така или иначе им изграждам на тия шматки мрежата

нула осем седем седем 613 92 седем

madafaka имам мрежи в, които не съм стъпвал от 2 години за проблем. фаст в кутията и фаст при клиента

естествено не от 2-3 лева, а сумитомо и теледори.

бтв там опорната я прави съфорумец. аз в тия квартали само базови творих ;)

Edited by Mile
  • Like 2

Creep

Хиляди благодарности на Mile. Момчето дойде днес и свършихме работата по най-бързия и перфектен начин. 

h3ll

Момчето :D Звучи добре :rolleyes:

Creep

Епа под 50 сме момчета все още, бре?!

• Like 1

Raposa

От началото на 2016 до този момент Мтел смениха 5 вида фаст конектора. Всеки един модел се реже с клевъра на различна дължина и по различен начин се заключва. 
Като се има и предвид че след като купиха Близу, абонатното включване се пое предимно от тяхни техници (а те дотогава бяха виждали саомо Нодове) какво очаквате?

Не 5-6 конектора ами знам случаи с 20 в клиента и толкова на кутията в коридора. След което се обаждат на стар техник да дойде да им го щракне.

MiPSus

Фастовете са си тегава задача не само за Ментел...

arif91

Фастовете са си игра на нерви ?

Ето ви един сплайс на FTTH кабел с термофит а от другата страна със SC/Apc upc конектор 

Please login or register to see this content.

niki5

Не са игра на нерви кой го може си го може.Просто си имат по голямо затихване от една заварка ,но все пак не мъкнеш сплайсера на рамо сплайсва се до кутията отвън после дроп кабел, ако има проблем след това като има време се заварява ,така правиме ние. Но използваме предимно SFP  20+++   така че средно се постига -22 до -24 dB aако има повече се търси проблем и се изтисква линията .Всичко това при сплит на х64 .Това се прави в метро градска среда 4-5 Километра .

Велин

Някой ползвал ли ги е , със заваряване са но вътре в тях остава сплайса?

mysticall

Не се заварят. Влакното се подготвя и подрязва, после се бута вътре. Удобни са, но не знам какви стойности им дават.

Edited by mysticall

MiPSus
Преди 11 часа, Велин написа:

със заваряване са но вътре в тях остава сплайса?

Трябва да имаш съвместима "печка" в която да влезе конектора за термофита ? 

Велин

ами на клипа(в линка) работеха с DVP760 има си  предвидено място и за спласването и за пекането , има реклами в началото , гледайте след 9-та минута

MiPSus

Китаеца докато го смъчи да пъхне термофита и после да го намами в печката ииии се изпотих от нерви ? 

Като знам и наще техници къ ше го мъчат милите - оставаме си на парче пачкорд с твърда заварка ? 

• Haha 1