Jump to content

Проблем с ReadyNas 102 и връзката с него зад рутер


Recommended Posts

Здравейте, взех една бройка за да си споделям по-лесно файловете. В локалната мрежа няма проблем - аднал съм го като мрежово устройство и всичко си е нарад. FileZilla клиента се свързва с него също. Идеята ми е да имам връзка с него извън локалната мрежа за което Netgear са направили приложение което работи но явно проблема е в мобилния нет и връзката е ужасна. Като казвам мобилния нет по-точно външния капацитет. Българския е десетина мегабита и мисля, че ще ми стигат. В момента съм с домашен рутер zyxel на който съм отворил порт за администриране на устройството и го достъпвам без проблем, но не мога да вляза през FTP като също съм отворил порт 20 и 21. По същия начин доста мудно се достъпва и чрез мобилното приложение на NetGear.

Понеже никога не съм пускал FTP изчетох доста теми в нета но там проблемите са били предимно в затворени портове в рутера. След време мисля да сложа микротик рутер но това принципно не трябва да е проблем.

http://prikachi.com/images.php?images/522/8839522G.png

 

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато напиша ftp: И адреса в браузър ме пита за узер и парола и ме пуска но друг е въпроса защо не се виждат папките :)

Редактирано от master

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

провери правилата да няма филтър от определени ип-та примерно само 192.168.0.0/16
10.0.0.0/8 да са разрешени

Редактирано от wispnet
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма нищо в момента, през FTP с модзила го достъпвам но през FTP клиента не. Когато е през браузера работи в пъти по-бързо от колкото през тяхната програма.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Доста обсъждан проблем на filezila с активни към пасивни връзки.

WinSCP дъни ли се?

Махни и ограничението в настройките на нас-а за достъпни мрежи и задай или глобално 0.0.0.0/0 или тези които ползваш.

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно това и аз четох. Ще пробвам утре за winscp че заспивам иначе няма ограничение по мрежи към момента. Това после ще го направя. На телвфона с ЕС експлорер през мобилен нет е перфектно под андроид, с иос има проблем но явно пропускам нещо.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.