Jump to content

Малко помощ за бикуад


blackjackm82

Recommended Posts

Здравейте на всички в този форум! Имам проблем относно конструкцията на една антена и бих искал да попитам кое би могло да е най-удачното решение. Имам една параболична антена 2.40 м за сателитна телевизия, закрепена на покрива на къщата ми. Така или иначе не се използва и реших да я пригодя за хващане на безплатен нет. Знам за поне 2 отворени мрежи без парола, намиращи се на 1-2 км от местоположението на антената. Нямам пряка видимост, защото се намирам в градска среда с множество къщи и блокове, но антената ми е качена на поне 10 м височина. Прочетох повечето теми тук във форума и се спрях на варианта с бикуад на milev5. Фокусното разстояние не ме притеснява, защото само сменявам сателитния приемник с бикуад на чинията. Проблемът ми е, че не мога да реша какъв модел рутер / АП да избера, защото чинията ми се намира на около 25 м от компютъра  и искам да използвам CAT 5 кабел, който да мине през дупка в прозореца и покрай стените до стаята с компютъра. Зад чинията на около 4 м има капандура и един от вариантите според мен е кабел RG-213 с тази дължина до рутера, който поне ще е на сухо вътре в капандурата под покрива,а след него - 25 м CAT 5 до компютъра. Друг вариант, който мислих е разглобяване на рутера (АП-то) и директно запояване с бикуада, след което ги поставям и двете във фокуса на чинията, но в този случай трябва да са в кутия и от нея да водя CAT 5 кабела до pc-то. Така или иначе ще мисля, кой от двата варианта ще е по-удачен, но остава въпросът за модела на рутера или АП-то. Благодаря предварително за отговорите!  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нищо няма да постигнеш на 2.4 ако ти трява интернет си намери доставчик ако искаш да е само заради спорта тази антена няма да ти свърши работа по скоро някакъв сектор или един тплинк 5220

няма начин да няма начин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Варианта с бикуад става, можеш да ползваш това TL-WA5210G, това устройство има конектор за външна антена също има и режим клиент, можеш да го ползваш с или без бикуада, ако ще го ползваш с бикуада ще ти трябва пигтейл, от едната страна която ще е към устройството трябва да има конектор SMA RP, от другата кабела запоен на антената, това е по трудоемкият вариант, другият вариант е слагаш директно TL-WA5210G във фокуса на паницата, устройството се захранва по свободните чифтове на лан кабела, но както е казал колегата намери си доставчик, това е процедура за спорта, ако разчиташ на тая схема за някакъв интернет, да знеш че ще строшиш количество нерви  

…Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарни...те. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо… К. Иречек,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързите и точни отговори!:) Ще инвестирам 100-на лв за TL-WA5210G и кабел, пък каквото сабя покаже:) Наясно съм, че най-доброто е окабеляването от доставчик и в крайна сметка ще стигна и дотам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.