Jump to content

Recommended Posts

  • Администратор

Истината е че ще зарибят тези ефтиногледащи клиенти с двугодишен договор с завоалирана клауза за цената и неустойката.
И става имаш нет за 6 лева и изведнъж става 56лв а неустойката равна на 24х56лв (~1350лв) макар и да искаш да скъсаш предпоследния месец.

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Втория проблем, след ниските цени, е особено ниската компютърна грамотност.
Хората не правят разлика между мегабайти/мегабити/мегапиксели (гигабитс оф пикселбитс - реплика от досиетата Х). Не може да разбере разликата между мобилен нет през флашка и UTP/оптика до дома. Ограничен и неограничен по трафик Интернет. Една голяма трагедия е (при болшинството потребители).
Като иде в лъскавия офис на някой мобилен оператор и му се нахвърлят няколко броя "мацка-консултант" (на процент) + демонтстрация на услугата в градска среда и край - грешката е направена, 2 г. ходене по мъките.
Години наред такава маса народ захранват мобилните оператори и бск сред тях, като в същото време малките ISP-та предлагащи пъти по качествена услуга берат душа да захранят с Интернет всякакви села и палянкти.

  • Харесай 4

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами всеки сам да си носи кръста .Който не знае пита по два пъти .Който иска да не плаща плаща по два пъти.Ето имам един приятел беше на една конкурентна фирма и сега минал на друга чудел се сега да мине на наща и всичките тези гимнастики щот бил на първата пак заради 15 лв по малко минал на вторите изтекъл договора и му вдигнали и те с 15 лв и се изравнили и така за някакви 2-3 лева на обект иска да менка говорим за цени от порядака 12-15 лв   на обект и да варвят без проблеми 2-3 айпи камери .Какво да кажа един колега каза така: От всички абонати приблизително 30% са така наречените "връткаре" въртят сучат и постоянно сменяват операторите .За тях винаги дупката на геврека е малка.Ако була са балон е знаем какво става с балон като не спираш да го надуваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако сте работили със студенти някога, там е още по голям дерт, плащат малко, теглят много - пък ако може да е безплатно съвсем добре.
Все си мисля, че була мислят все пак да продават и с тези free промоцийки искат да вкарат повечко абонати сега, за да си вдигнат продажната цена.

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор
Преди 1 час, Networker написа:

Все си мисля, че була мислят все пак да продават и с тези free промоцийки искат да вкарат повечко абонати сега, за да си вдигнат продажната цена.

Това се нарича формиране на портфейл от движима и недвижима собственост както и абонати на договор,

обикновенно служи за надуване на цени поради по голям наличен ресурс.

Друг е въпоса че той не е подплатен.

Малко грозна жена ама със зестра

  • Харесай 1
Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно ...

Здравейте, колеги! Аз докато видя съществуването на тази тема, тя вече замряла, за съжаление. Понеже тази идея, за обединение или по скоро съюзяване, ми се върти от години на ред, но никога не съм имал смелостта да направя крачка, ето сега и аз прегръщам идеята и ми се иска да се изкоментира сериозно, да се направи преценка и при възможност да се реализира.

Първото, което бих искал да спомена по въпроса е наличието на такъв съюз в съседна Сърбия. Не знам всичко, което правят заедно, защото не съм се и интересувал, но знам със сигурност, че интернет трафик купува само обединението, а не всеки доставчик по отделно и така постигат по-ниски цени.

Ако има някакво развитие, което е извън тази тема и този форум, моля споделете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

При тях е по-скоро сливане, но нещо май не им тръгнаха нещата - нищо не се чува за ббт - до колкото помня една от фирмите излязе от обединението.
В ББТ избързаха - основната идея на това обединение е увеличаване на потребителите с цел продажба в последствие - всички знаем, че в някакъв момент ще се стигне до там (т.е. вече за късметлиите, повечето просто ще спрът дейност сами). Обединението БТТ се получи няколко месеца след като Ментел купи Мегалан и Спектрумнет - тази сделка вероятно е изглеждала, на основателите на БТТ, като старт на дългоочакваното окрупняване на БГ пазара, което ги е накарало да действат бързо за да не изтърват влака.

Сливане трудно се прави особено с много фирми, които не са на еднакво ниво на развитие (и разбиране).
Все още има шанс да се направи нещо интересно от малките фирми, преди "големите" да се "наиграят" в големите и областни градове.

Редактирано от Networker

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно ...

Да повдигна малко темата за любимия ни оператор , гледам че пак са свалили в пакетна цена с още 1 лев цените ,както са тръгнали май ще почнат да го подаряват след някои друг месец , ми да затваряме "кепенците" ...:D

То не че не го и подаряват де, когато "влезнаха" при мен , започнаха да раздават 3 месеца безплатно ,то тяхното безочие край няма наистина се чудя какви са тези сбъркани закони и законодателства в БГ. Слава богу засега само 'боклука" от клиенти обраха .

Редактирано от space
ок
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За жалост вече не водят те класацията. Има колеги които пускат на 2лв./месечно с безплатен рутер и инсталация и без обвързващ договор.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е направо утрепа коня, не е истина ,до там ли изпада нашия сектор на услугите ,та с тези 2 лева само тока в сървърното няма да покрият !?

Чудя се обаче защо Булсрама се целят предимно централна и южна БГ , примерно Монтана ,Видин и нагоре нямат нищо , явно може да играе някоя сопа там?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Схемата е следната - всеки клиент на договор се залага за кредитите. Те сигурно вече 40 пъти за залагани за кредити.Чудя се как една корейска автомобилна компания им се върза да им даде 200 автомобила на лизинг/преди това друга немска автомобилна компания си прибра лизинговите коли/.

Ама както се казва - няма такава държава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По мой наблюдения - "целят" се там където кабелните телевизии навремето са били "слаби". Т.е. там където имат много чинии имат и клиенти за ЛАН.

Видин/Монтана/Враца - нетсърф

Плевен/Ловеч/Троян - опти/плевен спринт

Русе - нетуоркс

Това мога аз да кажа като наблюдение на северна България

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къв Булшитком,кви 5 лева тва не е конкуренция а една перачница една измама тръгнали на 7 лева интернет да ми пускат кои сте вие смешници дайте да се конкурираме с качество 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е, че няма матрял за да избере качеството. Масово са с промити мозъци, "гледат" планета и пият дерби.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.