Jump to content
  • 0

MikroTik RouterBOARD SXT Lite2 - Log in problem


an2sim

Въпрос

Здравейте, 

Закупих MikroTik RouterBOARD SXT Lite2 с оглед безжичен достъп до хот спот на мрежови оператор - по-конкретно в Русе - Networks.

Зададена е дефолтна конфигурация - устройството работи като рутер с вход безжичният интерфейс и изход мрежовият такъв.Сигналите са достатъчно силни и получавам IP адрес от отсрещният рутер на оператора. 

Проблемът идва че не мога да отворя след това с лаптопа входната WEB страница където да въведа името си и паролата (съответно закупени) и да продължа да ползвам интернет от вътрешната страна на мрежата. Нищо не се отваря. 

В същото време когато свързвам Микротика с друга мрежа - която не изисква идентификация през WEB страница а само въвеждане на WiFi password в полето на Микротика - няма проблем  - получавам интернет веднага. В същият момент и на същото място ако ползвам директно лаптоп - ме пуска до страницата за вувеждане на име и парола и имам интернет ?

Като закача Микротика към хот спот от андроид телефон - пак имам интернет. 

Какъв може да е проблема ?

P.S. Имам базови познания по мрежи и ако може помощща да е върху winbox - a на микротика - ще бъда благодарен. С команд интерфейса ще срещна проблем. 

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0
  • Администратор
преди 4 минути, niki5 каза:

Само сега се замислих как се лъже ттл при микротик :).

Ако искаш TTL да е 10

/ip firewall mangle
add action=change-ttl chain=prerouting new-ttl=set:10
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Последно , оказа се че TTL 10 e малко. някои чужди сайтове не се отваряха. Намерих по сайтовете препоръка да е поне 60.

С тази стойност засега всичко се отваря.

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.