Jump to content
  • 0

MikroTik RouterBOARD SXT Lite2 - Log in problem


an2sim

Въпрос

Здравейте, 

Закупих MikroTik RouterBOARD SXT Lite2 с оглед безжичен достъп до хот спот на мрежови оператор - по-конкретно в Русе - Networks.

Зададена е дефолтна конфигурация - устройството работи като рутер с вход безжичният интерфейс и изход мрежовият такъв.Сигналите са достатъчно силни и получавам IP адрес от отсрещният рутер на оператора. 

Проблемът идва че не мога да отворя след това с лаптопа входната WEB страница където да въведа името си и паролата (съответно закупени) и да продължа да ползвам интернет от вътрешната страна на мрежата. Нищо не се отваря. 

В същото време когато свързвам Микротика с друга мрежа - която не изисква идентификация през WEB страница а само въвеждане на WiFi password в полето на Микротика - няма проблем  - получавам интернет веднага. В същият момент и на същото място ако ползвам директно лаптоп - ме пуска до страницата за вувеждане на име и парола и имам интернет ?

Като закача Микротика към хот спот от андроид телефон - пак имам интернет. 

Какъв може да е проблема ?

P.S. Имам базови познания по мрежи и ако може помощща да е върху winbox - a на микротика - ще бъда благодарен. С команд интерфейса ще срещна проблем. 

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0
  • Администратор
преди 8 минути, Inkas каза:

Хахах, аман от "тариакти" които искат да плащат 5лв на месец и да ползват интернет на 20 устройства :) an2sim, не се мъчи да го правиш, защото няма да стане, това което искаш. Знам как работи системата и .... просто не се хаби :)

Човека си плаща за нета него краде, а това дали ще го сподели си е негова работа и става!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Чакайте Инкас, , разбира се че съм си купил достъпа. За каква кражба става дума ? И не са 20 устройства а един лаптоп, един таблет и телефон. Вие като си закупите кабелен достъп и имате няколко устройства след рутера да не би да крадете ?!

Самият доставчик рекламира услугата като такава която да се ползва от няколко устройства : http://networx.bg/promo/bezzhichna-maniya/

Защо все трябва да се мисли , че някой се възползва ..........??? Както виждате съм застанал зад името и си и не се притеснявам да споделя проблема.

Както и да е ,  Г-н JhonTravolta  малко късно видях отговорът Ви.

Довечера ще пробвам с бридж и ще намеря начин да пиша какво се е получило.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Пробвах и с режим рутер и с режим брич и със смяна на МАК адреса с този на лаптопа на WiFi порта и нищо не стана. 

Нещо друго ще е. :(

 

Mikrotik_1.PNG

Mikrotik_2.PNG

Mikrotik_Ruse.PNG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

Пак ли през кик сета правиш тези настройки ?....какви DNSи имаш , че искаш нет???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Мислих за DNS-а. Обаче каква е логиката да има нет през мрежи неизискващи оторизация и да няма в мрежа със ?

И при двете не правя никаква настройка за DNS , но в единият случай няма никакъв проблем. 

Мисля в насока, че нещо не е добре в настройката на NAT / Firewall - а. Довечера ще направя снимка на настройката, Има доста правила там. Може пък това да е проблема ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ако тръгнеш да настройваш и нат и файърол съвсем ще я объркаш.

Виж там на снимката дето си постнал цъкни и тикчето на Bridge All LAN Ports

Ако не тръгне, промени конфигурацията на бридж, задай някакъв статичен адрес. Свържи го към безжичната и виж дали получаваш от доставчика адрес на компа. Ако не получаваш, тогава търси други правила за настройване...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор
преди 3 часа, dabadaba каза:

Ако тръгнеш да настройваш и нат и файърол съвсем ще я объркаш.

Виж там на снимката дето си постнал цъкни и тикчето на Bridge All LAN Ports

Ако не тръгне, промени конфигурацията на бридж, задай някакъв статичен адрес. Свържи го към безжичната и виж дали получаваш от доставчика адрес на компа. Ако не получаваш, тогава търси други правила за настройване...
 

 

Добави:

/ip dns
set allow-remote-requests=yes servers=208.67.222.222,208.67.220.220

и пробвай във локалната ти мрежа дали иска вече оторизация!

Гледам имаш чавка на НАТ т.е. трябва да имаш следното :

/ip firewall nat
add action=masquerade chain=srcnat out-interface=wlan1

Редактирано от JohnTRIVOLTA
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

 Bridge All LAN Ports - включено. Получв и DNS адреси , но за всеки случай вкарах командата на  Г-н JhonTravolta. Резултатът беше че се смениха адресите. Като че ли не е там проблемът. За всеки случай изкарах на картинка и настройката на NAT / Firewall - доста сложна ми се вижда. Ето я:

След това последвах съвета на Г-н dabadaba - да се пробва бридж. Сложих картинка и на това , заедно с настройката на NAT / Firewall. Там има указания които за момента не ги разбрах. Но получавам на лаптопа IP и DNS  адреси от доставчика. Сложих картинка. 

И в двата случая обаче няма интернет и не се стига до оторизиращата страница. Вече се виждам в чудо. 

Mikrotik_Ruse_DNS_set.PNG

Mikrotik_Ruse_Bridge_1.PNG

Mikrotik_Ruse_Bridge_2.PNG

Не съм професионалист, но да не би да разсъждаваме твърде сложно ?

Коя е всъщност онази разлика (протокол, настройка,...), която позволява на дифолтната конфигурация да получи интернет от криптирана WiFi мрежа неизискваща аутентификация и не ме пуска в мрежа без криптиране но изискваща аутентификация ?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

Страшна каша !

Дай един номер да ти звънна да нагласиш нещата!

Отиди на system - reset configuration и сложи тикчета на No default configuration и на Do not backup и му цъкни тогава бутона reset configuration . Влез си с WinBox по макадрес и да ги нагласим нещата набързо!

 

 

Редактирано от JohnTRIVOLTA
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Виж сега, ако настройваш борда през кик сета, не добавяй никакви други команди!

Ако го настройваш с команди от конзолата или от другите менюта, просто забрави за кик сета :)

Все пак, това е микротик!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Наложи се да изляза. Утре вечер се надявам да се върна навреме. 0882xxxxxx. Но много трудно хващам нет с лаптопа. Търся го с лупата :)

Когато написах командите в команд промта на микротика само ги проследих дали се отразяват през winbox. отразяват се веднага. иначе работя през бокса само. Не ги мешкам. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

OK, Дне ще изтрия дифолтните настройки и ще пробвам да настроя бридж по Вашите съвети. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Искам сърдечно да благодаря на Г-н  JhonTravolta , който загуби два часа с мен по телефона помагайки ми с настройката и проблема беше решен. 

За професионално обяснение може да се обърнете към него, но решението се криеше в смяна на TTL.

Още веднъж б;агодаря на всички включили се в тази дискусия.

С най-дълбоки уважения

Анатоли

  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Дам защита по ттл пакет която позволява нета да се ползва само на едно устройство .Тя е от времето когато клиента си плащаше да може да ползва нета с рутер.Ама тази война с скорости я обезмисли.Но тук колегите предлагат допълнителна услуга която никак не е зле ,и ние имаме подобна идейка но от други задачки не стигаме да я направим.Само сега се замислих как се лъже ттл при микротик :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.