Jump to content
  • 0

MikroTik RouterBOARD SXT Lite2 - Log in problem


an2sim

Въпрос

Здравейте, 

Закупих MikroTik RouterBOARD SXT Lite2 с оглед безжичен достъп до хот спот на мрежови оператор - по-конкретно в Русе - Networks.

Зададена е дефолтна конфигурация - устройството работи като рутер с вход безжичният интерфейс и изход мрежовият такъв.Сигналите са достатъчно силни и получавам IP адрес от отсрещният рутер на оператора. 

Проблемът идва че не мога да отворя след това с лаптопа входната WEB страница където да въведа името си и паролата (съответно закупени) и да продължа да ползвам интернет от вътрешната страна на мрежата. Нищо не се отваря. 

В същото време когато свързвам Микротика с друга мрежа - която не изисква идентификация през WEB страница а само въвеждане на WiFi password в полето на Микротика - няма проблем  - получавам интернет веднага. В същият момент и на същото място ако ползвам директно лаптоп - ме пуска до страницата за вувеждане на име и парола и имам интернет ?

Като закача Микротика към хот спот от андроид телефон - пак имам интернет. 

Какъв може да е проблема ?

P.S. Имам базови познания по мрежи и ако може помощща да е върху winbox - a на микротика - ще бъда благодарен. С команд интерфейса ще срещна проблем. 

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0
  • Администратор

Сложи си мак адреса от лаптопа на радиото на борда и пробвай пак ! Най вероятно на радиуса са зададени до два адреса !

Редактирано от JohnTRIVOLTA
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ще пробвам, но се съмнявам, тъй като операторът продава тази услуга с рекламата , че купувайки паролата си ще мога да я ползвам в зоната на покритие с което си искам устройство - лаптоп, телефон и др. 

Имат добро покритие в Русе и действително с телефон или лаптоп - става на различни места. Само с Микротика ( и то както той си стои стационарно и не мърда ) - не ще. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Добре де, ти с тоя борд как се връзваш?

Безжично към нетуоркс и кабела в компа?

Ако си го оставил на дефолт рутер, как искаш да имаш интернет?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Да точно така -  безжично към нетуоркс и кабела в компа. Ако стане ще влезе в switch и към още един два PC  във вътрешна мрежа. 

Как искам да имам интернет - ами както казах към други мрежи неизискващи WEB идентификация микротика се връзва само като му вкарам WiFi паролата на дифолтната страница от winbox. 

Получавам си вътрешни адреси и това е. 

Какво трябва да направя ? Нали затова моля за помощ ?

С Уважение 

Анатоли

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Няма да стане с тази конфигурация. Когато е рутер то той няма как да се автентицира в радиуса/хотспота на доставчика. Направи микротика ти да е бридж и тогава ще се оторизираш ти с лаптопа ти към техния сървър

  • Харесай 1

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

Постни един IP EXPORT да видим какво става ако не е проблем

 

преди 1 минута, Mupo neTkoB каза:

Няма да стане с тази конфигурация. Когато е рутер то той няма как да се автентицира в радиуса/хотспота на доставчика. Направи микротика ти да е бридж и тогава ще се оторизираш ти с лаптопа ти към техния сървър

Не съм съгласен. не би трябвало да има проблем от вътрешната мрежа да се разреши -  оторизираш достъпа с парола и пас, защото съм го правил ! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Добре е да може, защото бих искал да го включа към switch / router и зад него да получат интернет още един компютър и един или два телефона в къщи. 

Г-н JhonTravolta, бихте ли подсказали как да се промени конфигурацията ?

 

 

Ще направя снимки утре като съм в Русе. Дано лаптопа се закачи :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ще мога ;о да го вържа тогава към стандартен домашен рутер на ВАН порта и да имам интернет зад него ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ако не ти трябва да свързваш мобилни устройства по wifi зад SXT то няма смисъл да слагаш рутер. Както каза колегата - пускаш SХТ то в бридж и по лана се закачаш.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор
преди 3 часа, an2sim каза:

Г-н JhonTravolta, бихте ли подсказали как да се промени конфигурацията ?

Рисетни SXT без дефоулт конфиг, спри си сървисите, клонирай си на WLANa мак адреса от лаптопа и се кънектни към мрежата.Задай си стандартен DHCP client на wlan интерфейсът.Задай си DNSи, адрес на етернета и си пусни DHCP на него за вътрешната мрежа.Натни си с маскарадинг WLANa и си готов. Просто от тук на сетне в локалната мрежа първи който браузва ще трябва да се оторизира за да тръгне нета и за другите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ще ми трябват безжични устройства зад  SXT със сигурност. Затова си мисля че ще ми трябва рутер. 

За това което казва Г-н JhonTravolta ще трябва май доста да почета :). 

Няма ли начин все пак SXT-то да се оторизира самото то, за да тръгне нета веднага след включването му ?

Респективно ако се изключва ( което се случва , когато излизам от апартамента ) паролата ще е свободна за да мога да я ползвам с мобилен телефон ?

Поздрави 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

Еми може и както колегите казаха да е само в бридж SXTто щом искаш друг рутер да слагаш, но лично аз бих избрал да е борда да рутира.. но пак ще остане по същия начин оторизацията! Ако си готов да твориш имам малко време сега т.е. да си номера да ти се обадя!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Хахах, аман от "тариакти" които искат да плащат 5лв на месец и да ползват интернет на 20 устройства :) an2sim, не се мъчи да го правиш, защото няма да стане, това което искаш. Знам как работи системата и .... просто не се хаби :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.