Jump to content

Платени Billing системи


Networker

Recommended Posts

Здравейте колеги,
можете ли да споделите, какъв платен вариант (подчертавам платен, понеже за безплатен е ставало дума в стари теми) на Billing ползвате във Вашите мрежи.
Предполагам, някои колеги са минали през няколко вида платени такива и могат да споделят впечатления.
 

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор
Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах вчера BillSoft, има интересни опции, пък ги ползват относително големи доставчици (ако са вярни данните в клиенти), като Близу.
Сайта на IPacct изглежда, като да не се поддържа особено много, не знам дали все още функционират.
Само тези два варианта ли се ползват основно в БГ.

А някой ползвал ли е Руските варианти и ако да, успял ли е да им добави възможност за online разплащания (е-пей, изипей и подобни)?

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към момента сме гледали, тествали и ползвали различни билинги. Този, който използваме в момента - ще ти скъса нервите. :)

Мога да те насоча към един наистина добър (корпоративен) билинг - преди използван от Евроком Пловдив, сега от N3 - на Дойчин Бонджев.

В момента сайта му е долу, но тук има всичко нужно http://infofirmi.com/tag/doychin-denkov-bondzhev/

 

Друг билинг, от още по-високо ниво (вкл. ценово) е на R consulting http://rconsulting.bg/RC_site/Telecom-Billing-System.html

Има много неща в него, но не е за BG пазар....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, Networker каза:

Гледах вчера BillSoft, има интересни опции, пък ги ползват относително големи доставчици (ако са вярни данните в клиенти), като Близу.
Сайта на IPacct изглежда, като да не се поддържа особено много, не знам дали все още функционират.
Само тези два варианта ли се ползват основно в БГ.

А някой ползвал ли е Руските варианти и ако да, успял ли е да им добави възможност за online разплащания (е-пей, изипей и подобни)?

IPACCT'а си функционира и се поддържа, поискай им демо акаунт и разгледай... Аз съм с него от 12 години и не съм имал никакви проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Погрешно зададен въпрос води до отговори който ще доведат до изразходвано време и пари който няма да дадат нужния краен резултат :) 

Или просто казано,билинга се избира в зависимост от тахниката с която се разполага и се  работи,начина и вида на предоставяне на услугата както и ( най важното ) функционалността/мащабируемостта му.

 

Use since

OpenBSD 3.x

FreeBSD 4.x

Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x

Аз съм фен на OpenWRT.

 

Горчивината от лошото качество остава дълго след като е преминало удоволствието от ниската цена.

_____________________________

___|____|____|____|____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|_ Удряй _|____|____|__

_|____|___ главата ___|____|____

___|____|_ си тук!! |____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|____|____|____|____|__

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 26 минути, kokaracha каза:

Погрешно зададен въпрос води до отговори който ще доведат до изразходвано време и пари който няма да дадат нужния краен резултат :) 

Или просто казано,билинга се избира в зависимост от тахниката с която се разполага и се  работи,начина и вида на предоставяне на услугата както и ( най важното ) функционалността/мащабируемостта му.

Не считам, че въпроса е зададен грешно, имам нужда от платен вариант на Billing, понеже така и не ми остава време да си довърша своя - времето си минава и загубата му е безвъзвратна.
Мисля, че е уместно да се попита, какво се ползва и работи успешно при други колеги, особено ако са преминали през няколко вида такъв - могат да изложат обективно мнение. Също така, темата предполагам е интересна и за други фирми в бранша, все пак време е минало и има развитие в този сектор.
Добрия билинг (или екип разработчици) може да се интегрира системата според текущата техника и начина на предоставяне на услугата, както и трябва да е предвидена мащабируемост и развитие във времето в самата софтуерна разработка.

По темата:
В стари теми гледах за плащане на база абонат в диапазони от 0.30 до 0.70 лв. на потребител - месечно. Във тази връзка, някой коега възползвал ли се е от външна фирма (можете ли да препоръчате) да му създаде custom решение (или ERP за цялостно управление на бизнеса) - т.е. да не се ползва готов такъв, понеже при заплащане на месечни такси за 1 до 2 години се избива една такава поръчка?

Хипотетично, може да се помисли на някакъв бъдещ етап, поръчка на ERP система или Billing от няколко ISP-та към външна фирма, т.е. за максимално пълно решаване на проблеми в дейността ISP и разбиване на разхода :).

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Сега мислиш така,когато загубиш още време и пари мненито ти ще се промени отново :)

Ако тръгнеш да търсиш някой/екип да си интегрира софтуера към теб или ти пише софтуер  се стягай да плащаш.

По темата: сто коча = 200 м*де и сметката пак не излиза

Ако кажеш какви рутери ползваш ще е от полза,също и по чист етернет или някакви ппп-та раздаваш услугата .

 

 

Use since

OpenBSD 3.x

FreeBSD 4.x

Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x

Аз съм фен на OpenWRT.

 

Горчивината от лошото качество остава дълго след като е преминало удоволствието от ниската цена.

_____________________________

___|____|____|____|____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|_ Удряй _|____|____|__

_|____|___ главата ___|____|____

___|____|_ си тук!! |____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|____|____|____|____|__

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забиваш Ipacct и ipbil... Ако обичаш да имаш време и userside.

Ако мрежата ти е нормална няма значение дали ще е ppp, vlan

или господ знае какво при клиента.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 часа, kokaracha каза:

Сега мислиш така,когато загубиш още време и пари мненито ти ще се промени отново :)

Ако тръгнеш да търсиш някой/екип да си интегрира софтуера към теб или ти пише софтуер  се стягай да плащаш.

По темата: сто коча = 200 м*де и сметката пак не излиза

Ако кажеш какви рутери ползваш ще е от полза,също и по чист етернет или някакви ппп-та раздаваш услугата.

Във всички случаи има процес интеграция, все пак фирмите не работят по идентичен начин - предполага се че влиза в цената на първоначалното инсталиране/интегриране.

Ползвам Linux базирани машини (Debian), различни GW за различен вид достъп до клиента (статични адреси, PPPoE и отделно HotSpot услуга (верификацията на клиенти не е по стандартен начин, не се ползва hotspot service на MTik) в комбинация между Debian GW и MTik GW).
PPPoE е реализирано с комбинация от FreeRadius и MySQL, собствени скриптове за генериране на шейпъри (четейки от базта данни - по тарифи). Основата си работи добре, но не ми остава време да му направя Web интерфейс, да си дописвам модули за билинг, плащания, ticket система и подобни. За това си търся някакво готово решение - ако някога имам свободно време и желание винаги мога да си го довърша.

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бонев ти налива всички идиотщини от микротиците (юзери, пасове и етк) и продължаваш.

Вариант и да си оставиш съществуващите и да се управляват от билинга. Въобще решения

дал господ. Правите среща и си излагаш желанията какво да се случи. Разбираш какво може

да стане и какво не. Правите някаква план как да се случат нещата и се случват. ipacct без

ipbill не е оферта. Цените и без това са символични.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Ако се ползват за достъп микротици,по добре би било да се ползва нещо писано и направено за тях ?
Впечатления имам от радиус менажера на dmasoftlab.com.Прост е за работа,лесен за поддръжка и е евтин най вече.

 

Use since

OpenBSD 3.x

FreeBSD 4.x

Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x

Аз съм фен на OpenWRT.

 

Горчивината от лошото качество остава дълго след като е преминало удоволствието от ниската цена.

_____________________________

___|____|____|____|____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|_ Удряй _|____|____|__

_|____|___ главата ___|____|____

___|____|_ си тук!! |____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|____|____|____|____|__

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един глас за Айпи аката и билсофта.Като е добавка мога да кажа че ползваме билсофт над 7 години и всичко работи добре.Да не ползваме всичко описано по горе ,но на 90 процента си е така.Като в добавка Светлин може ако нещо няма да си го доразработи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 часа, kokaracha каза:

Ако се ползват за достъп микротици,по добре би било да се ползва нещо писано и направено за тях ?
Впечатления имам от радиус менажера на dmasoftlab.com.Прост е за работа,лесен за поддръжка и е евтин най вече.

Mikrotik не ползвам за друго освен Wireless, изключение за HotSpot услуга го ползвам като AC с PPTP, всичко е Linux базирано.

А руски billing системи дали сте пробвали, там доста интересни неща видях?

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.