Jump to content

Платкови SFP swithches


martos

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Сигурно много от вас използват платкови суичове със SFP uplink. Освен Неомонтана, Видеомакс и КСТ използвате ли някакви други от този клас?

Аз използвах Неомонтана, но преди време имах проблеми с тях при студено време и минах на Видеомакс. Те пък с новата си партида със жълти портове ме изгубиха завинаги - голяма част от тях имат проблеми със SFP порта. На КСТ пък са по-големи платките...

Дайте предложение или да се връщам към Неомонтана?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви пък проблеми си имал с неомонтанските, странно? За мен единственият им проблем е, че нямат QoS и ако караш IPTV през тях към 100-мегабитов интерфейс, става тесла. Иначе съм имал много навън и проблеми със студ не съм забелязъл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трупаха грешки в едни студове. Не всички, но 10тина процента от тях поне. Тогава минах на Видеомакс и до новата им партида нямах никакви проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

Сигурно много от вас използват платкови суичове със SFP uplink. Освен Неомонтана, Видеомакс и КСТ използвате ли някакви други от този клас?

Аз използвах Неомонтана, но преди време имах проблеми с тях при студено време и минах на Видеомакс. Те пък с новата си партида със жълти портове ме изгубиха завинаги - голяма част от тях имат проблеми със SFP порта. На КСТ пък са по-големи платките...

Дайте предложение или да се връщам към Неомонтана?

И аз имах проблеми с Неомонтанските. На КСТ работят, но доста топлят, а и ги предпочитаме в кутии. В момента използваме Mikrotik RB260GS - работят отлично.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И Евролан-ските си работят добре.

Предполагам става дума за http://www.eurolan.net/bg/optichen-switch-ES-0104-TG.html?

 

И аз имах проблеми с Неомонтанските. На КСТ работят, но доста топлят, а и ги предпочитаме в кутии. В момента използваме Mikrotik RB260GS - работят отлично.

Като гледам цените им са двойни - не ме устройват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз с Mikrotik RB260GS имах голям проблем в една мрежа го бях сложил след него имаше 20 човека и започна да прави каквото си иска. едния порт работеше на 10 мб другия на 100 третия показваше 100 пък работеше на 10. но пък по офиси където съм ги слагал няма проблем

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно ...
  • 1 year later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.