Jump to content
  • 0

Премахване на hotspot login страницата


Valchev

Въпрос

Здравейте!

Видях, че вече е имало създадена такава тема, но в последствие е била заключена поради разбираеми причини.
Първо да уточня, че съм новак спрямо микротик. В моя случай колегата преди мен напусна и аз заех неговото място, та във въпросния обект преди интернета се плащаше, но от тази година решиха да го направят безплатен. И сега не виждам смисъл постоянно да принтирам пароли. Та има ли начин временно да спра (ако евентуално решат пак да го направят платен интернета) login страницата? Или да конфигурирам друг порт да дава по dhcp отново без login ако е по-лесно? Сигурно задавам много глупави въпроси, но знанията ми по микротик са меко казано плачевни.

Благодаря за отделеното време!
Ако имате допълнителни въпроси, ще гледам да отговоря до толкова, колкото съм се запознал със системата до сега.
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0
  • Администратор

Редактирай страницата с авто брояч за 5-10 секунди

с текст "добре дошли" и автоматичен логин

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

или директно дай дисейбъл на хотспот сървъра. така трябва да ти остане правилото за маскарадинг в защитната стена, също ще остане и дхцп сървъра, но няма да автентицира достъпа, а директно ще дава интернет

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Благодаря за бързите отговори!

Наложи се да добавя DNS. За раздаването на IP явно просто нещо е било бъгнало при първия опит, за това не е станало по метода от втори пост първоначално. Но вече стана! Благодаря много още веднъж! Обадете се ако минавате през Бургас да почерпя! :)

Edit: Не знам защо но след няколко минути интернет връзката спря, става нещо с DNS

Редактирано от Valchev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не би трябвало да спира с раздаването, провери си dhcp сървъра дали работи и дали е на коректния интерфейс

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Нещо се е било бъглано. Сега ми раздава адреси но интернета изчезва 1 -2 мин след като дам Disable. Откъде мога да проверя DNS-ите да ги въведа? Намерих единствено в IP->DHCP Server ->Network , където DNS Server полето стои празно, но дори и да въведа DNS-ите там, отново връзката с интернет липсва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

провери днс-а на рутера, промени го на 8.8.8.8 и 8.8.4.4 от /ip dns и сложи отметка на allow remote request

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Там 8.8.8.8 си бяха сложени, добавих и 8.8.4.4 но отново няма връзка с интернет когато изключа hotspot-a. Интересно ми е как, когато е включен няма такъв проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Време е да спрем да гадаем. може да ползваш /export командата и да прикачиш резултата

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

нямат интернет или не вземат ип адрес?

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Изключа ли хотспот сървъра, единствено при него спира интернета. Продължават да се взимат IP адреси без проблем 10.5.50.нещооси , но до там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор
Отговорено (Редактирано)

Изключа ли хотспот сървъра, единствено при него спира интернета. Продължават да се взимат IP адреси без проблем 10.5.50.нещооси , но до там.

Що не си направиш бекъп на конфига и след рисет да си го настроиш по новите изисквания /политики/ във фирмата или ако има свободен етернет порт пусни друга мрежа през него с три кликвания на мишката просто ?

Редактирано от JohnTRIVOLTA
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

Пусни това в терминала и кажи дали работи 

/ip dhcp-server network
add address=10.5.48.0/22 comment="hotspot network" gateway=10.5.50.1 dns-server=10.5.50.1
Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Вече съществува.


 

[admin@ime.eu HOT SPOT] > ip dhcp-server network 
[admin@ime.eu HOT SPOT] /ip dhcp-server network> add address=10.5.48.0/2
/22 comment="hotspot network" gateway=10.5.50.1 dns-server=10.5.50.1
failure: such network already exists
[admin@ime.eu HOT SPOT] /ip dhcp-server network> 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

липсва ти ДНС-а в твоята конфигурация - Добави го ръчно

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.