Jump to content
  • 0

Създаване на оптична мрежа как?


Studio_1894

Въпрос

Здравейте,

първо да се извиня, ако мястото на темата ми не е правилното.

така та на въпроса искам, да попитам как да създам моя собствена мрежа , за да си контролирам всичко аз смисъл такъв , ще си правя сървър , за да си хоствам сайта и ми трябва много бърза интернет мрежа защото в нашият град най-високата скорост, е 15 MB.

ако може, да опишете подробно как става , какво ми е необходимо и така на татък , ще съм ви много благодарен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0

Здравей,

От това, което пишеш стигам до заключението, че нямаш много идея какво и как се прави (не го казвам като нещо лошо). Явно повечето хора тук са се родили научени и никога не са имали глупави въпроси :) 

От това, което разбирам нямаш нужда от оптична мрежа. Ако се стигне до момент, в който имаш нужда да изграждаш нещо подобно, то няма да си задаваш въпроса тук. Препоръчвам ти да прецениш какви са ти нуждите. Ако целта ти е стабилност на услугите и смяташ, че нямаш знанията да го постигнеш със собствени средства, то най-добре заложи на споделеният хостинг. Ако целта ти е да си експериментираш с различни технологии, то най-добре се ориентирай към виртуализацията. В твоят случай най-добре ми се струва да си инсталираш VirtualBox на компютъра у дома. Там можеш да инсталираш различни операционни системи, където да си правиш експерименти без да засяга твоята си операционна система. Там на където си тръгнал има много четене и упоритост. Препоръчвам да се поинтересуваш как да си инсталираш някоя актуална и подходяща за нови потребители Линукс дистрибуция (Ubuntu). След това да прочетеш какъв софтуер за уеб сървър да използваш (Apache, nginx...), след това да прочетеш малко за mail сървърите (qmail, postfix, exim). Също така най-вероятно ще те интересува какво е NAT и как се пренасочват портове, защото предполагам, че във вас си имаш рутер, който ти раздава private ip адреси. Прочети какво е public и private мрежа. Ако някой се сети още нещо, да допълни.

Пожелавам ти успех и бъди готов за много четене, проби и безсънни нощи :)

 

п.п. Всичко, което съм предложил са отворени технологии, които всеки с желание може да използва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.