Jump to content
  • 0

Създаване на оптична мрежа как?


Studio_1894

Въпрос

Здравейте,

първо да се извиня, ако мястото на темата ми не е правилното.

така та на въпроса искам, да попитам как да създам моя собствена мрежа , за да си контролирам всичко аз смисъл такъв , ще си правя сървър , за да си хоствам сайта и ми трябва много бърза интернет мрежа защото в нашият град най-високата скорост, е 15 MB.

ако може, да опишете подробно как става , какво ми е необходимо и така на татък , ще съм ви много благодарен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0

А може да е някой ентусиаст с желание да открие сам ,за себе си и да сподели откритието си , на топлата вода ,на колелото и греяната ракия.Ще създаде скромно клонингче на Википеди.Ще се похвали на съседката и с това интереса ще замре.Нека не му убиваме комсомолския устрем с мръсотията на реалния живот. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Кажете му как да си лоадбалансне 2-3 доставчика... по 15(круши или ябълки там), да си хоства.

Като му омръзне да се бута, ще си наеме сървър някъде и е готов....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

15 Мбит са ти предостатъчни да си хостваш сайтовете ако искаш нещо друго за което нямаш идея как се случва или прави си купи хостинг или VPS

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

15 Мбит са ти предостатъчни да си хостваш сайтовете ако искаш нещо друго за което нямаш идея как се случва или прави си купи хостинг или VPS

 

Авторът каза, че скоростта е 15 MB:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Споделен хостинг ли ще правиш, гейм сървър ли ще правиш или имаш нужда от по добра свързаност ?

Не до тук всеки ме упреква , и си мисли , че ще предлагам хостинг Не няма да предлагам нищо , пак казвам собственият ми компютър искам, да го превърна в уеб сървър, и да си хоствам сам сайта, но явно всеки тук има комерсиални цели или си мисли , че ще му бъда конкурент , ясно ми е от тук няма да разбера как стават нещата за това няма да влизам повече тук.. в България вече няма хора , който искат да помагат!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

ОК, ще ти кажа как стават нещата, щом държиш. Пък ти си направи сметка.

 

Фирма, уведомление в КРС за дейността, проект на мрежата от правоспособен проектант, съгласуване на проекта в БТК или Енергото (шахти, стълбове), разрешение за строеж от общината, договор с БТК или Енергото -> наем на месец, договор с ISP на едро, закупуване на оборудване и кабели, наемане на изпълнител (едва ли сам ще дърпаш оптики и ще сплайсваш), активиране и настройки на мрежата, поддръжка, разходи.

 

Това е най-общо без да навлизам в подробности.

ето това исках, благодаря ти за ясният и точен отговор. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Още малко критики - ако си малко по-хитър, вслушай се в критиките на патило, те могат само да са ти полезни.

Колко стабилно мисиш, че ще ти се получи хостинга с "твоя личен компютър". И къде е логиката да наринеш сума ти и пари за да си докараш скорост, по-висока от колкото реално ти е необходима (ако ще е само единия хостинг) - докато самата ти хостин услуга (пък била тя за личния ти сайт) ще е халтава поради изпълнението на "личен компютър" с домашния ток, без необходимия backup и специализран хадуер?

 

Нещо ми се губи идеята за хостинг на "личен компютър" при цена за старт от няколко 10-ки хиляди лева, пред месечна такса от 5 до 25 лв. (хостинг/VPS) на месец в професионален център?!

Или целта може би не е хостинг, а примерно ISP старт, понеже конкуренцията имала само 15MB (както и да го изчисляваш това)?

Може да споделиш малко по-подробно, какво точно си наумил да твориш, може пък да изкочи по-добра идея от твоята - понеже ако е ISP има още една камара бюрокрация и финансови изненади, които ще те очакват.

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Както казах нямам за цел, да се занимавам с нещо , което не ми е по джоба имах предвид , че искам по-бърз интернет от този , който в момента ползвам всъщност личният ми компютър , е достатъчен за това, което искам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

питай си доставчика за по-висока скорост. каква ти е свързаността няма никакво значение (лан, оптика или въздух)

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не се разбра колко ти е бюджета?

Не се разбра 15МB или 15Mb е скоростта?

Не се разбра тоя сайт какво ще прави?

Не се разбра сайта пускан ли е със сегашния интернет, че да правиш изводи, че има проблем?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Както казах нямам за цел, да се занимавам с нещо , което не ми е по джоба имах предвид , че искам по-бърз интернет от този , който в момента ползвам всъщност личният ми компютър , е достатъчен за това, което искам.

Със сумата, която си заделил (предполагам за втора ръка станция) е можело да си предплатиш няколко години хостинг в някой дата център с няколко паралелни 10G оптични канала (BG/INT), климатици, генератори и прочие.

Пропусна момента, какво се случва, когато личния ти компютър остане без ток, понеже енергото правят профилактика, или съседа е заварил фазите при ремонт, или просто при прегряване на машината?

 

Следващия логично елементарен въпрос е, как установи, че 15MB/s (Mbps) не са ти достатъчни (не каза колко е Upload-а, понеже той ти е важен в случая), пробвал ли си го реално или предполагаш?

 

Ако предположим, че стартовата ти страница е около 1MB трафик, по нормалните стандарти (западни), един сайт трябва да се отваря за 7-8 сек макс, това ще рече, че са ти нужни ~1Mbps на user, което значи по 15 конкурентни разглеждания в секунда или 54000 (което е около 3 пъти повече от населението на гр. Червен Бряг) различни потребителя на час! Смяташ ли, че твоя сайт ще е толкова интересен, че да привлече всички тези потребители в рамките на 1 час (1296000 на ден)?

Ако си открил толкова интересно съдържание за хостинг, сподели и с нас (не бъди егоист) да изкараме някой лев от реклами :).

Редактирано от Networker

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Както казах нямам за цел, да се занимавам с нещо , което не ми е по джоба имах предвид , че искам по-бърз интернет от този , който в момента ползвам всъщност личният ми компютър , е достатъчен за това, което искам.

Като машина е доста добро, но да го хабиш за сървър си е направо грехота ;D На тази "машинка" целия Червен бряг може да хостваш. Не искам да гадая точно каква ти е идеята, но ако 15 mbps ти е скоростта, какъв ти е проблема не разбирам. Мисля, че не трябва да се сърдиш на колегите, а направо да питаш. Искам да си пусна гейм сървър, мейл или web сървър, да продавам интернет за да получиш точен отговор. Мисля, че какъвто въпроса, такъв и отговора. Нищо лично. Пък и не виждам какво толкова тайно има - дори и да искаш да продаваш интернет, доста от колегите могат да ти помогнат.

  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

 

 

Не до тук всеки ме упреква , и си мисли , че ще предлагам хостинг Не няма да предлагам нищо , пак казвам собственият ми компютър искам, да го превърна в уеб сървър, и да си хоствам сам сайта, но явно всеки тук има комерсиални цели или си мисли , че ще му бъда конкурент , ясно ми е от тук няма да разбера как стават нещата за това няма да влизам повече тук.. в България вече няма хора , който искат да помагат!!

 

 

ето това исках, благодаря ти за ясният и точен отговор. :)

 

 

Както казах нямам за цел, да се занимавам с нещо , което не ми е по джоба имах предвид , че искам по-бърз интернет от този , който в момента ползвам всъщност личният ми компютър , е достатъчен за това, което искам.

 

 

Драги ми Martin Aleksandorov (aka.Studio_1894), като по-край теб няма свестен ISP кротувай си на ICN както си сега. За един сайта 100 не ти трябват, не си популярен :D

Гледам те лепнал си 79.124.59.247 & 246? в "игри"

който минават първо през 248, не съм гледал целия събнет обаче 80% от ип-тата са unreachable/unallocated;

http://bgp.he.net/net/79.124.59.0/24#_dnsкакто ns1/ns2 са му ревърс хаха :D (смея се защото обичайно се дават различни връзки-гледам че им е практика на тия да вървят по тъпото)

=> redextremebg;info паркиран, а другите като ги видя и ми става ясно какво се прави... особено лицето "Tamatiya Georgieva" което (държи  => AS50360) ще има ЕГН само в бинарен вид ?

(hitlan.com/vdsservers.com/hitdns.net) "Shenko Dimov" :ph34r:

 

Поогледайте всичко на автономната, не е много;

Защо го пиша всичко? - ще кажете.

Защото ми стана интересно.

 

    Не се разбра колко ти е бюджета?

    Не се разбра 15МB или 15Mb е скоростта?

    Не се разбра тоя сайт какво ще прави?

    Не се разбра сайта пускан ли е със сегашния интернет, че да правиш изводи, че има проблем?

от него имаме само въпроси нормални които, отговор няма.

не те знам какво общо имаш с фирмата по-горе, но както сам си написал ще дойдеш 98ми набор, тока в домашни условия, може би го плаща друг ? :D

 

Пичове не ви ли светна лампичката вече?

Подготвя се нова фирма с основен пиър БТК и фирма "Kristomatiya Somaleva" :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Като машина е доста добро, но да го хабиш за сървър си е направо грехота ;D На тази "машинка" целия Червен бряг може да хостваш. Не искам да гадая точно каква ти е идеята, но ако 15 mbps ти е скоростта, какъв ти е проблема не разбирам. Мисля, че не трябва да се сърдиш на колегите, а направо да питаш. Искам да си пусна гейм сървър, мейл или web сървър, да продавам интернет за да получиш точен отговор. Мисля, че какъвто въпроса, такъв и отговора. Нищо лично. Пък и не виждам какво толкова тайно има - дори и да искаш да продаваш интернет, доста от колегите могат да ти помогнат.

просто , ще си правя сървър за сайта, и уеб мейл нищо друго

 

Драги ми Martin Aleksandorov (aka.Studio_1894), като по-край теб няма свестен ISP кротувай си на ICN както си сега. За един сайта 100 не ти трябват, не си популярен :D

Гледам те лепнал си 79.124.59.247 & 246? в "игри"

който минават първо през 248, не съм гледал целия събнет обаче 80% от ип-тата са unreachable/unallocated;

http://bgp.he.net/net/79.124.59.0/24#_dnsкакто ns1/ns2 са му ревърс хаха :D (смея се защото обичайно се дават различни връзки-гледам че им е практика на тия да вървят по тъпото)

=> redextremebg;info паркиран, а другите като ги видя и ми става ясно какво се прави... особено лицето "Tamatiya Georgieva" което (държи  => AS50360) ще има ЕГН само в бинарен вид ?

(hitlan.com/vdsservers.com/hitdns.net) "Shenko Dimov" :ph34r:

 

Поогледайте всичко на автономната, не е много;

Защо го пиша всичко? - ще кажете.

Защото ми стана интересно.

 

от него имаме само въпроси нормални които, отговор няма.

не те знам какво общо имаш с фирмата по-горе, но както сам си написал ще дойдеш 98ми набор, тока в домашни условия, може би го плаща друг ? :D

 

Пичове не ви ли светна лампичката вече?

Подготвя се нова фирма с основен пиър БТК и фирма "Kristomatiya Somaleva" :D

не , не знам какво си правил , но нямам нищо общо с това на моят сървър , който в момента е предоставен от ICN се хостват и други сайтове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Драги ми Martin Aleksandorov (aka.Studio_1894), като по-край теб няма свестен ISP кротувай си на ICN както си сега. За един сайта 100 не ти трябват, не си популярен :D

Гледам те лепнал си 79.124.59.247 & 246? в "игри"

който минават първо през 248, не съм гледал целия събнет обаче 80% от ип-тата са unreachable/unallocated;

http://bgp.he.net/net/79.124.59.0/24#_dnsкакто ns1/ns2 са му ревърс хаха :D (смея се защото обичайно се дават различни връзки-гледам че им е практика на тия да вървят по тъпото)

=> redextremebg;info паркиран, а другите като ги видя и ми става ясно какво се прави... особено лицето "Tamatiya Georgieva" което (държи  => AS50360) ще има ЕГН само в бинарен вид ?

(hitlan.com/vdsservers.com/hitdns.net) "Shenko Dimov" :ph34r:

 

Поогледайте всичко на автономната, не е много;

Защо го пиша всичко? - ще кажете.

Защото ми стана интересно.

 

от него имаме само въпроси нормални които, отговор няма.

не те знам какво общо имаш с фирмата по-горе, но както сам си написал ще дойдеш 98ми набор, тока в домашни условия, може би го плаща друг ? :D

 

Пичове не ви ли светна лампичката вече?

Подготвя се нова фирма с основен пиър БТК и фирма "Kristomatiya Somaleva" :D

 

 

От това мнение се разбира, че си в пъти по-незапознат от момчето, само където при него е от годините и му е простено.. От написания ти буламач се вижда, че имаш много свободно време - впрегни го в нещо смислено! ;)

Ако е лесно, не е интересно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.