Jump to content

WLAN - transmit stop


msboy

Recommended Posts

Малко извън темата ,но не е ли забранено на училища и болници ? Не че имам много антени но макар и няколко базови станций досега монтирам само на частни имоти ,избягвам училищатa изцяло.Даже някъде бях чел, но не мога да си спомня,къде?

Иначе Мтелските радиа на 5гхз си ги виждам .

ЕТО нещо относно това.

УЖАСССС Мтел и на 5 гхз ли имат антени... :( ОТВРАТИТЕЛНО Мислехме да минаваме на 5 но и това ще се провали защото те утре у други ден и тях ще заглушат. Днес ще говоря с КРС да видим те какво ще кажат .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

И те и ние сме на покрива на едно училище. Както те си плащат наем така и ние. Въпроса е вече да намеря уред с който честотно да се анализира този проблем и да се сезират съответните органи. Търсих за частни организации да извършват такива услуги т.е да се анализира честотния спектър и да се уточни. Не разбирам защо ще ме заглушават чак до такава степен и дали е в допустимите норми това.  Други антени няма в периметър от 1,5 километра нито на 2,4 нито на 5.  

Велине какво точно визираш с това ват два радио......чух че те си крия честотите и ние нито с 2,4 нито с 5 можем да ги засечем трябва ни специализирана техника. Не знам и да ли в БГ се продава някъде.

Ами на теория такова зашумяване се получава когато се ползват големи честотни ленти и големи мощности, и убнт и микротик имат спектрални анализатори но с убнт мисля ще ти е по лесно да работиш това е един експеримент който си правих в офиса за да добиеш представа. Решаването на проблема е както в случая отдалечаване с няколко метра.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Минахме на 5Гхз и нещата се оправиха. Освен някакъв ARP трафик който дига натоварването на 100% но това е друга тема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.