Jump to content

Линк 25км +150Mbps Възможно ли?


Октодиан

Recommended Posts

Имам линк с АЦта на Микротик на 28км,линка излиза от Пловдив,съответно ефира е пълен шит.Антенната част е паници 140см ,сигнала е -42,-44 .Зад линка има 300+ абоната ,влачи- без грижи 280+ Мбит на латенция 1-2мс.За горепишещите които твърдят ,че АЦто е мъгла ще повторя любимата фраза на бай Миле-,,козата си сака пръч''

btw-,,капацитета'' си има име и е от Пловдив човеко ;)

Това и да го видя, няма да го повярвам. Айде стига вицове. ^-^

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

забравих да спомена за антените , ползвам 90-ки и сигнала ми е -43 -44 и аз излизам от зашумен район  но не чак толкова , но неможах да накарам тези бордове да метнат повече от 120Мб реален трафик

ISP

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рокет м5 титаниум  и си заработи добре на други 3 места имаме ац с микротик по няма проблеми единия на 23 км с 120-140 антени си кара 470 мб удп на нв2  на друго място с пак 120-140 антени на 28 км само на нстрим работи 250 удп на 11 мс 3 тото място схт ац на 2-3 км трагедия а има ефир супер между 2 села радиата се виждат и на нв2 трагедия 200 не може да докара та го караме на нстрим 250 мб  

Неграмотен съм, не ми се смейте на правописа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

нали знаете :) че на дефаулт тх поуер радиото се самозашумява :)

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали е от там проблема има само един начин да разбереш. Но при нас на нито едно радио няма настройки на деф и пак се дънят на някой места в зашумен ефир.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

за да не си не дефаулт а с понижена мощност трябва да имаш добър запас на сигнал , тоест големи чинии , с 70 см чинии пак сигурно би получил добър S/N рейт но ако няма други устройства наоколо, но като влезе в уравнението и зашумения ефир сметките не излизат, а това че самите видове бордове и карти работят по коренно различен начин е отделен въпрос, от едно време уно когато слагахме 54г :) ползвахме карти на убнт защо ли :)

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за полезната информация 

Мисля,че Нетметал 5 ще върши работа 

Здравейте на всички Весели празници ......Направих линка  сигналът е  -50 на 23Км     а ccq 60/50  качва се и слиза ... голям проблем смених честотии  никаква промяна  ефирът е доста зашумен .....конфигурацията е с  2бр  NetMetal 5 2000mw + mAnt http://vesuviustreamline.com/product/1241/mant30-precise-nasochena-parabolichna-antena-30dbi-5ghz-2x2-mimo.html  ако някой някой мойе да помогне ще съм благодарен 

attachicon.gifIMG_2445.jpgattachicon.gifIMG_2452.jpg

Не съм спец в безжичните връзки, но тук има нещо което за мен изглежда нередно.

На 23 (ДВАДЕСЕТ И ТРИ)  kилометра, да имап сигнал -50 е някак.... твърде високо. На сайта на убикиути имаше един PDF с информация как да си сметнеш колко трябва да е затихването при определена излъчвателна мощност, честота, разстояние и антени.

Ама минус петдесет на тези километри ..... не е съвсем редовно. Освен да не са ти чисти нечетните френел зони ?!

 

Освен това, имам спомени че TDMА имаше някаква особеност след 20 километра. Може и да бъркам, но това може да влияе върху CCQ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има на пазара по-читави антени, които имат по-добра изолация от странични шумове.

11 милисекунди латенция не е за хвалба. 1-2мс си е за хвалба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

btw-,,капацитета'' си има име и е от Пловдив човеко ;)

И за кой КАПАЦИТЕТ става въпрос, че не си спомянам някой от Пловдив да ми е оправял линковете Човеко.

…Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарни...те. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо… К. Иречек,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нали знаете :) че на дефаулт тх поуер радиото се самозашумява :)

Здравейте ,

в тази връзка искам да попитам следното. Ако Тх ще го сетваме ръчно , кой вариант е по-добър:

  1. All rates fixed - при който Тх е еднакъв за всички режими на свързване
  2. Card rates - до колкото знам картата сетва Tx за отделните режими като се съобразява със зададения от нас Тх
  3. Manual - за всеки режим да зададем съответния Тх

Споделям ,че всичките ми линкове до сега са сетвани само на Default и не съм имал проблеми. Все пак може и да експериментирам , може да стане още по-добре :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

ами аз обикновено ги оставям на мощността която поддържа най - високата модулация, но както писах трябва си смятане, много хора забравят, че в спецификациите максималната мощност се отнася само за най - ниските рейтове ,ако гоните максимални скорости смятайте по линк калкулаторите със мощността дадена за този си рейт, а пускането на устройства без кабел и облъчвател с такива мощности си е направо убийство, некачествените облъчватели не е нужно даже да ги коментираме, малко са хората които са такива перфекционисти  :) .

  • Харесай 1

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно пускането на устройство без кабел и облъчвател - Никога не го правете ако не искате устройството да си остане в офиса ви за мостра :)

Облъчвателите - трудно се намират качествени. Когато ги продават рекламите ( показателите ) са им страшни. Но в действителност нещата са плачевни.

Единствено проба и информация от колеги ,които са доволни от даден производител могат да ни насочат към правилния модел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.