Jump to content

Линк 25км +150Mbps Възможно ли?


Октодиан

Recommended Posts

Здравейте приятели скоро ми предстои да правя линк от 25км искам повече от 150Mbps да прехвърлям искам вашето мнение с какви антени и устройства може да стане дали изобщо е възможно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

120 паница и добър борд

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

опитай с това :) http://routerboard.com/RB922UAGS-5HPacT-NMна 18 км с rocketdish антенa еднометровка :)  с тази постановка която посочих,изкарахме 170-200 Mbps

Редактирано от wowefect
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно ...

Благодаря ви за полезната информация 


Мисля,че Нетметал 5 ще върши работа 


Здравейте на всички Весели празници ......Направих линка  сигналът е  -50 на 23Км     а ccq 60/50  качва се и слиза ... голям проблем смених честотии  никаква промяна  ефирът е доста зашумен .....конфигурацията е с  2бр  NetMetal 5 2000mw + mAnt http://vesuviustreamline.com/product/1241/mant30-precise-nasochena-parabolichna-antena-30dbi-5ghz-2x2-mimo.html  ако някой някой мойе да помогне ще съм благодарен 

post-2369-0-58842500-1419635773_thumb.jppost-2369-0-62659600-1419635805_thumb.jp

 

Редактирано от Октодиан
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При такъв сигнал, ако не можеш да развиеш високи скорости, значи е доста зашумено. Миналата седмица се борих с едно QRT. Опита ли на nstreme как ще са скоростите ? Би трябвало да са по-високи от nv2 ? По nv2 протокола правил ли си настройки ? Същото важи и за nstreme.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А как е фреснела и като цяло видимостта?

Тези антенки ми се струват малки за тези километри. Някой ще кажат сигурно, че ще се усилят мощностите и ще стане но си зашумяват и приемника.

Редактирано от master

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имам 100% пряка видимост а за фреснела незнм ,вертикала е зашумено ,ccq -то през деня пада а през вечерта се увеличава не мога да разбера причината

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Малко е шеговито но ако има възможност врътни облъчвателя на 45 градуса от двете страни

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Микротик с АЦ то доста се дънят наложи се да сменям 911 с рокети ти и линка си заработи а с 911 то как ли него мъчих на н само на 20 40 мхз 80 все батак смених ги с рокет ти  и линка прекара 148 вътрешен тест 270/270 на 25 км и го заебах

Неграмотен съм, не ми се смейте на правописа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С рокет ти мисля,че изобщо няма да стане ,голям прецакан ефир -но ако успея да намеря рокет ти за тест ще тествам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Микротик с АЦ то доста се дънят наложи се да сменям 911 с рокети ти и линка си заработи а с 911 то как ли него мъчих на н само на 20 40 мхз 80 все батак смених ги с рокет ти и линка прекара 148 вътрешен тест 270/270 на 25 км и го заебах

Хаа верно ли, ти беше един от най яростните привърженици на латвийците, микротика е толкова голям каприз че напоследък си мисля що си тровим живота с него, има при нас един линк 23км, всичко му е сменяно пъти, бордове няколко модела, грувета, кабели, антени, всичко, и накрая кво, подменихме микрото с 2 булета и филма свърши, като нему хареса средата на микротика, няма шанс да се получи, и не ми обеснявайте колко сме тъпи и че не можем да си настроим радиата, доста капацитети се пробваха на тоя линк ама се разочароваха.
  • Харесай 1

…Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарни...те. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо… К. Иречек,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не съм го сменил все още ... мисля НетМеталите да ги сменям с рокети да видя резултат какъв ще е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте , и на мен ми предстои ъпгрейд на един линк на 21км който в момента е с 912уаг , та дилемата е между Рокет5ац  и Нетметал5ац , ако някой има вече опит с тези устройства нека да сподели   Поздрави

ISP

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам линк с АЦта на Микротик на 28км,линка излиза от Пловдив,съответно ефира е пълен шит.Антенната част е паници 140см ,сигнала е -42,-44 .Зад линка има 300+ абоната ,влачи- без грижи 280+ Мбит на латенция 1-2мс.За горепишещите които твърдят ,че АЦто е мъгла ще повторя любимата фраза на бай Миле-,,козата си сака пръч''

btw-,,капацитета'' си има име и е от Пловдив човеко ;)

  • Харесай 1

Родих се мокър, гладен и гол.Посрещнаха ме с бой, студ и изкуствена храна...От тогава всичко става все по зле...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.