Jump to content
  • 0

PPPoE Server - проблем


msboy

Въпрос

Имам следния проблем който го нямаше досега и стана изведнъж. Между другото този проблем се забеляза на две машини РБ 433L. Имам РБ 433L с пуснат PPPoE Server и в даден момент от деня всички клиенти в ppp Active connection се дисконектват и край не идват докато не рестартирам няколко пъти борда. Забелязах че когато се прояви този проблем в DHCP leases мак адреса на бриджа илиза там и стои със статус ""ofered" изчезва и след няколко секунди пак се появява със статус ofered. PPPoE Server е пуснат на бридж в който съответно са вкарани (eth2, eth,3 wlan, wlan2 i wlan3). При самото търсене на проблема пробвах да забраня eth2 и eth3 и клиентите започват да се закачат искам да кажа като pppoe конекции. Пробвах да сменя и mac адреса на бриджа но е същото докато не забраня eth2 eth3 или рестартирам борда няколко пъти проблема не се оправя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

9 отговори на този въпрос

Recommended Posts

  • 0
  • Администратор

Спри си DHCP client-а ако е пуснат случайно,макар че е малко вероятно от това да е е проблема.

Може би е дошло време да сложиш управляем суйч и да подмениш борда  с по мощен в случай че са повечко потребителите там.

Use since

OpenBSD 3.x

FreeBSD 4.x

Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x

Аз съм фен на OpenWRT.

 

Горчивината от лошото качество остава дълго след като е преминало удоволствието от ниската цена.

_____________________________

___|____|____|____|____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|_ Удряй _|____|____|__

_|____|___ главата ___|____|____

___|____|_ си тук!! |____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|____|____|____|____|__

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

Сложи двата лан порта в режим суич,

биоса на борда актуален ли е?

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Във въпросния борд се закачат има няма 50 човека. Погледнах DHCP client-а спрян е. В бриджа използвам протокола rstp изключвам го но пак е същата работа. В меню "суич" забелязвам че в портовете са вкарани eth2 i eth3 и не ми дава да ги редактирам или забранявам или добавям. Погледнах и в другите машини и там е същото т.е в това меню портове на суич няма значение от кой порт влиза трафика той си ги добавя винаги двата ?! не знам защо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

 В меню "суич" забелязвам че в портовете са вкарани eth2 i eth3 и не ми дава да ги редактирам или забранявам или добавям. Погледнах и в другите машини и там е същото т.е в това меню портове на суич няма значение от кой порт влиза трафика той си ги добавя винаги двата ?! не знам защо.

това меню е за Влан суич

отиди на ether3 и задай Мастер порт ether2

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

това меню е за Влан суич

отиди на ether3 и задай Мастер порт ether2

Направих го. Също така и както казва Tsunami пуснах pppoe-server на всеки интерфейс да видим какво ще се получи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

Ако си сложил етер2 да е мастер на етер3 тогава само сложи на етер2 понеже етер 3 е физически идентичен като тъп суич

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

"Във въпросния борд се закачат има няма 50 човека."

 

Вземи си си сложи нещо по сериозно за тези хорица, все пак са "има няма" 50 и страдат.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Оправиха се нещата като пуснах pppoe-server на отделните интерфейси и портовете в режим суич. stel      не виждам никакъв смисъл да слагам по мощна машина след като тази в пиковите часове натоварването е 70%.. така мисля. Благодарности на Tsunami и 111111

Редактирано от msboy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.