Jump to content

Nano station M2


pgplamen

Recommended Posts

Едното нано бачка на 12 волта на язовира няма ток. Захранва се от соларен панел. Схемата е такава. Първото нано получава нет по кабела по въздуха прави връзка със второто нано. Второто нано по кабел стига до хъб. От хъба с кабел е закачен Tp link и облъчва язовира. Хъба го има защото там е включена Ip cam.

Tl WA5210G да точно това е. Поне е по евтино.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 60
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • pgplamen

    28

  • master

    8

  • 111111

    5

  • donioi

    5

залагам едни 50 лева,че tp-linka  има огромен пинг като го натовариш и ,че има подут кондензатор на захранването ;-) Страхотни устройства са но трябва да се префлашнат с правилния ( UBNT) фирмуер. ТОВА СЕ ПРАВИ ИЛИ С ПРОГРАМАТОР ИЛИ СЪС СПЕЦИАЛНА ПРОГРАМА  КОЯТО Е ПЛАТЕНА. нЕ ПРОБВАЙ ДА ГО ФЛАШВАШ ПРЕЗ WEB. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето това ми е линка.

залагам едни 50 лева,че tp-linka  има огромен пинг като го натовариш и ,че има подут кондензатор на захранването ;-) Страхотни устройства са но трябва да се префлашнат с правилния ( UBNT) фирмуер. ТОВА СЕ ПРАВИ ИЛИ С ПРОГРАМАТОР ИЛИ СЪС СПЕЦИАЛНА ПРОГРАМА  КОЯТО Е ПЛАТЕНА. нЕ ПРОБВАЙ ДА ГО ФЛАШВАШ ПРЕЗ WEB.

Как да позная дали е наред и как да го натоваря за проба. Трябва да пробвам направо на лан мрежата.

post-4128-0-41521300-1401462590_thumb.pn

post-4128-0-44963400-1401462606_thumb.pn

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами пусни му някакъв голям файл през мрежата и гледай пинга. Кондензаторите са им стандартна грижа защото китайците са спестили  8 кондензатора вътре в устройството а  оригиналния е малък. Ако имаш някакво захранване 12V 2A  по-добре закачи него. При всички случай е добре да се смени фирмуера. НЕ ЪПДЕЙТВАЙ фирмуера на tp-linka  с оригиналния , че са сложили лимит на мощността в последните фирмуери и  направо скапват  готиното устройство.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами захранването не е през адаптор. А си е директно от соларната мрежа 12 волта. Трябва и волтажа да премеря но там си имо контролер.

Днес се закачих директно с кабела и пуснах тест. Получих следния резултат 12 Mbs донлоад и 2 Mbs уплоад. Защо се получава такава голяма разлика между данлоад и уплоад като ми е пусната еднаква скорост. Когото 6е вързах към wifi резултата беше 2 на 2 а пинга беше около 300 милисекунди. Забравих да тествам пинга когато бях вързан с кабела.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Наблюдавай нивата на CCQ трябва да не са под 90%  

над вода опитай с хоризонтална поляризация

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако падат какво да правя нямам идея. Теста мога само от язовира мога да го пускам. На практика цялата изградена връзка не е над водата. Над водата облъчва само Tp link но на него не мога да му сменям поляризацията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Ако пада CCQ значи има смущения които смущават цялостта на фреимовете

това най често се среща над водни обеми и над гори както и на места с честа мъгла

обикновенно с по-високо вдигане над водата се решава но и една донастройка само с гледане на CCQ помага

за жалост временно

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако падат какво да правя нямам идея. Теста мога само от язовира мога да го пускам. На практика цялата изградена връзка не е над водата. Над водата облъчва само Tp link но на него не мога да му сменям поляризацията.

не разбрах Тп-линка ли се захранва от соларната клетка. При всички случай е добре да помислиш за смяна на фирмуера с такъв от наностанция, за съжаление трябва да се сваля устройството.  Фирмуера на Тп-линка не е особено читав.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

не разбрах Тп-линка ли се захранва от соларната клетка. При всички случай е добре да помислиш за смяна на фирмуера с такъв от наностанция, за съжаление трябва да се сваля устройството.  Фирмуера на Тп-линка не е особено читав.

Освен ако не предлагаш безплатно обновяване с NS Firmware

придържай се в темата по въпроса

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко се захранва от солара няма ток. Ако погледнете графиката на линка ще видите че самия язовир се пада доста в страни от основния линк. Антената е поне 10 метра над нивото на водата. Дали е достатъчно обаче.

Така днес пак малко проби. И да съм на 1 метър от TP linka и на 300 метра разлика голяма няма. Пуснах клип в HD формат и няма насичане малко бавно тръгва но съм далеч от скоростта която ми е пусната по скоро upload. Гледам на първото нано CCQ е почти 100 процента но на второто е около 80 дори отива на 76/78 процента. Какви мерки мога да взема.

post-4128-0-94442200-1401718548_thumb.pn

post-4128-0-67941000-1401718575_thumb.pn

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре по кабел директно на антената какво е положението ?

 

Днес се закачих директно с кабела и пуснах тест. Получих следния резултат 12 Mbs донлоад и 2 Mbs уплоад. Защо се получава такава голяма разлика между данлоад и уплоад като ми е пусната еднаква скорост. Когото 6е вързах към wifi резултата беше 2 на 2 а пинга беше около 300 милисекунди. Забравих да тествам пинга когато бях вързан с кабела.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай пропуснал съм поста. На такова разстояние, ако ефира е чист наното ще прекара поне 60-80 мегабита. Има нещо гнило...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.