Jump to content

Nano station M2

pgplamen
 Share

Recommended Posts

Здравейте на всички. Имам вече изградена връзка с два броя Nanostation M 2. Искам да ви питам тази сила на сигналите добра ли е или може да се постигне още нещо.

post-4128-0-64512900-1401018833_thumb.jp

Защото когато пусна тест ето какво ми показва:

post-4128-0-30630600-1401018847_thumb.jp

А като пусна реален speedtest.net скоростта едва стига 1.5 Mbps а upload е под 1 Mbps

Пинга също не е толкова лош.

post-4128-0-64984900-1401019241_thumb.jp

• Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• 111111

5

• master

8

• donioi

5

• pgplamen

28

Top Posters In This Topic

Posted Images

махни аир мах са може да се подобри доста

Неграмотен съм, не ми се смейте на правописа.

махни аир мах са може да се подобри доста

Може и да е смешно но от къде да го изключа този Air Max.

пусни ги на compliance test и ги настрой на канал извън стандартните 13 канала и ще останеш изненадан

Това не е ли малко забранено. А и сега май ако искам да сменя държавата не ми е активна. Как може да стане безболезнено.

post-4128-0-91542400-1401043274_thumb.jp

Това е след изключване на Air max ще трябва и на място да тествам какво се е получило.

Test Results RX: 0.67 Mbps TX: 82.80 Mbps Total: 83.47 Mbps

Спеед теста им лъже много често. Пусни си фтп и прекарай трафик от там или на торенти.

Analog Audio™

Само не разбрах така сигнала добре ли е или да пробвам още да го качвам но колкото и да се мъчих не става по добре.

Покажи скреен на клиентското.

Само до това имам достъп в момента ще трябва да му разреша порт да го виждам от вън.

post-4128-0-72561400-1401130049_thumb.jp

Пусни си WDS-a, сложи отметка на Hide SSID нали е п2п линк. Още малко ако успееш да вдигнеш нивото -55 -58 няма да е никак зле.

Ако искаш повече мегабити това криптиране ще трябва да го махнеш.

Analog Audio™

Това wds го пуснах един път и пинга стана над 1000 дали аз нещо не обърках. За момента мрежата се вижда защото има настройки все още иначу после ще я скрия. Ако знам и сигнала как да го вдигна. За късмет точно на пътя на сигнала има едно добро дърво няма как да преместя антената.

С това трябваше да започнеш.Много голям проблем. Смени фемуера с v.5.5.6 или по-малка за да имаш compliance test, сканирай ефира и пробвай с крайни канали.Направи клиенското АР а АР-то клиенско.WDS е задължително.И накрая дай достъп на някой, който знае как, да поработи.А и накрая виж как е теста м/у 23:00 и 01:00часа и през целия ден.

Така аз си мислех че новата версия 5.5.8 е по добра и затова сложих нея. WDS като го пуснах едното нано беше в другата стая и се наложи дори да го ребутна защото трудно се свързах с него пинга беше над 1000 и много се губеше. Ще мине ли без пренастройка от версия 5.5.8 на 5.5.6 или ще се загубят настройките. Защото до едното нано нямам физически достъп. Доставчика трудно ще се навие пак да свалям наното ако се наложи.