Jump to content

Nano station M2


pgplamen

Recommended Posts

Ефира ти е добре дори. Не това е за защита по мак, а WDS-а е съвсем друго.. Когато имаш отметка ще виждаш мак адресите на клиентите зад линка, а ко нямаш ще ти излизат всички с мак адреса на радиото.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 60
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • pgplamen

    28

  • master

    8

  • 111111

    5

  • donioi

    5

Тоя WDS ме е страх да го пусна пак след първото пускане когато се стигна до рестарт но тогава не видях това с мак адресите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

WDS се задава от третия таб и ако другото устройство е клиент, просто си се закача без проблеми. Ако и то е повторител, тогава трябва и там да въведеш мак адреса на първото. Не е ядрена физика :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно преминаването на compliance test:

1.Сваляш конфига

2.Отваряш файла с текстов редактор

3.Сменяш:

radio.1.countrycode=511

radio.countrycode=511

4.Качваш конфига

Готово.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В 5.5.8 няма compliance test. WDS изисква размяна на МАС адреси, предполагам се знае. А ако не работи от съседната стая тогава едно от двете не е наред.Настроиката може да се направи и по мрежата.

 ако държите на 5.5.8.  мога да ви го изровя с complaiant test , не ми се публикува тук защото има пострадали от ubiquity  във връзка с авторските им права.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес включих и WDS 3 Mbps а upload е 2 Mbps. Аз ли бъркам или това е максимума в това положение. Антената я въртях съвсем бавно докато Transmit CCQ: 99.1 %  това е макса. Остава да пробвам и compliance test и след това евентуално смяна на мястото на антената.

 

post-4128-0-95636500-1401376135_thumb.jp

Редактирано от pgplamen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми опитай и на 20 Мхц лента. Как точно ти е линка? Необходимо ли е точно това устройство да е сохо рутер? Не може ли отсрещното да си е само рутер, а това бридж?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко км бяха ?

 

Ами 2.7 километра поне така показва Наното.

 

 

Ми опитай и на 20 Мхц лента. Как точно ти е линка? Необходимо ли е точно това устройство да е сохо рутер? Не може ли отсрещното да си е само рутер, а това бридж?

 

Линка е първото нано WIFI - AP мрежата е сохо рутер второто WIFI - station мрежата е бридж. Каква е разликата между рутер и сохо рутер. Ще пробвам и на 20 Мхц и ще споделя какво се е получило. Най лошото според мен е че на около 30 метра от първото нано има едно огромно дърво което за момента не може да бъде преодоляно с местене на антената. Антената ще трябва да се премести на съвсем друга сграда. Всичко това е с цел на един язовир да има свободен интернет достъп. Благодаря все пак че ми помагате.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не е като да не сме пускали линкове през дървета но надали е само от него. Няма ли как да вдигнеш височината малко ?

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трудно е и с височината първото нано е доста нависоко и освен дървото друго няма какво да му пречи. Просто ако го няма дървото би трябвало да има пряка видимост.


Трябва да пробвам да се закача директно с лан кабела да видя тогава връзката как ще бъде.


Друго което забелязах е че когато съм в страни на около 150 метра от второто нано хващам сигнал от първото дори с телефона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма особена разлика между рутер и сохо рутер. SOHO си е съкращение от малък офис или домашен офис, а разликата при тези устройства в режим рутер и сохо рутер е, че когато е рутер вана ти е през безжичната, а при  сохото - вана е жичната връзка. При мен най-добре си работят, когато главното устройство, примерно наностейшън работи като АП, а останалите клиентски - примерно локо, работи като рутер - получава си сигнала от АП-то и си раздава по кабела на компа, който е закачен след него. За главен рутер си имам по-сериозно устройство с микротик, защото си има повече опции.

П.П. Дървото може да се яви като сериозна преграда, щом е близо. Имах подобен случай и то вкъщи. Макар, че антената си беше доста яка, на 5-6 метра пред нея се ветрееше едно клонче от дърво и интернета ми мигаше като светофар. Отрязах го и съм си рахат вече :)

Редактирано от dabadaba
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз зад второто нано имам Tp link wifi прилича на наното. нямам идея в момента коя серия беше. Tp linka облъчва язовира. Дали може в него да е проблема баси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли проблема ще ти е в тъпия линк, щото аз почти зад всяко локо имам някакъв такъв. Що не начертаеш някаква схема, кое откъде идва и накъде отива. Да не е такъв тплинка TL-WA5210G? Това си е яко устройство, имам няколко, но с убнт фирмуер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.