Jump to content

Предложение за разработване към Евролан


master

Recommended Posts

Това с втората тема е добра идея! 

 

В тоя ред на мисли би било хибаво да има суич, който може да "поема" захранване от един от портовете и да го прехвърля към другите, като пак с джъмпери да се пускат или спират. Но тогава би било добре да може да работи да речем от около 40 до 100V или нещо подобно. А що се отнася до защитите - имаме направени неща. Колко ще пазят ще разберем на пролет :), но се надявам проблемите да намалеят значително.

 

Поздрави,

Христо Геренски

Mастер е умен мъж. Не казвам ,че той го е споменал. Цитирам това "В тоя ред на мисли би било хибаво да има суич, който може да "поема" захранване от един от портовете и да го прехвърля към другите, като пак с джъмпери да се пускат или спират. Но тогава би било добре да може да работи да речем от около 40 до 100V или нещо подобно."   от поста на eurolan. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 61
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • master

    18

  • pavelkamburov

    11

  • eurolan

    8

  • Networker

    6

добре де, малко са надвишили с някъде към 30-40волта ама те съм сигурен че няма да го направят така, споко сега и давайте предложения с какво да се подобри суич-а

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре де, малко са надвишили с някъде към 30-40волта ама те съм сигурен че няма да го направят така, споко сега и давайте предложения с какво да се подобри суич-а

Тия волтове може да са разлиакта дали си жив или умрял . Относно суйча. според мен трябва задължително да има хардуерен watch dog. Трябва да има вграден модул за ресет, който да работи независимо от процесора на суйча и при отпадане на пинг да се рестартира автоматично. Трябва да има собствен IP adres  за да може да се улесни тестването на трасето. Може да се реализира и чрес SNMP евентуално. Не е лошо да има агрегация на портове или мирор.Трябва да е с голям буфер за МАС адреси за да не се препълва и да забива. Защита на портовете от пренапрежение. Метална кутия с болт за лесно заземяване. Читаво захранване с читави кондензатори. Два входа за стандартни SFP-ta. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отново се отклонихме от темата.

Колегите от Евролан имат няколко модела, които има възможност да посрещат оптика, тук говорим за изцяло LAN решение, отклоняваме се от предназначението на този комутатор - още малко и ще стане Layer 3 switch с възможност за shape-не, чертаене на графики и пращане на SMS ;D.

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отново се отклонихме от темата.

Колегите от Евролан имат няколко модела, които има възможност да посрещат оптика, тук говорим за изцяло LAN решение, отклоняваме се от предназначението на този комутатор - още малко и ще стане Layer 3 switch с възможност за shape-не, чертаене на графики и пращане на SMS ;D.

Говорим за идеалния суйч, за теб ако лан значи кабел за мен значи и оптика и кабел. Удобно е опорния сегмент да е оптика. И казвам да има място за SFP   а не вградено. Ако суйча е универсален и се ползва за много неща това означава много продадени бройки съответно ниска цена. Ти от позицията на какъв решаваш кой кога се е отклонил от темата? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Интересно ми е как ги виждате тези джъмпери ... трябва да са доста солидни и ще заемат място, освен това смятам че е добре и двата захранващи полюса да се спират с тях, може би вариант може да бъде фабрично да имат метални мостчета и при слагането да режеш излишните.

 

Все пак се търси бюджетно решение.

  • Харесай 1

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E нали ще захранваме радиа или нещо такова. Не може да не издържат 10W

Може и с мостчета но да има отвори за запояването им. И както каза е добре да е на двата кабела.

Лошото е че ще трябва поялник, а като знам на какви "удобни" места се слагат суичове.. сега се сетих за добрите стари dip ключета които не помня колко А издържат но е повече от джъмпер.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Да си повторя предложението

Има ли за бъдеще идея да наредите по компактно портовете на 2 реда 

с такива модули с портове

RJ45_2x6_SHIELD_PCB_MODULAR_JACK_SOCKET.

като идеологията е да се получи нещо компактно 

ала това 

 

7394200812251745.jpg

slx-8mg-1-front-lg.jpgbox_IGS-10020HPT.jpg

не очаквам от раз да докарате на ТЕЯ параметри ама знае ли се ;)

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да така ще се спести много място на истина ако са един над друг. 
Ето моето предложение за плюса на 8те порта 
http://www.tandyonline.co.uk/media/catalog/product/cache/1/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/8/-/8-way-dip-switch.png
И за минуса пак на 8те порта
DIP_switch_8.jpg

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Говорим за идеалния суйч, за теб ако лан значи кабел за мен значи и оптика и кабел. Удобно е опорния сегмент да е оптика. И казвам да има място за SFP   а не вградено. Ако суйча е универсален и се ползва за много неща това означава много продадени бройки съответно ниска цена. Ти от позицията на какъв решаваш кой кога се е отклонил от темата? 

Нямам намерение да си губя времето в излишни спорове с теб, но ще ти отговоря по темата.

Дефинирай "идеален суйч", таково животно няма. Когато се годни цена се търси малксимално специализирано решение - т.е. нищо извън основната фунционалност.

Пиша от позицията на потенциален клиент на обсъждания комутатор използващ/ал в практиката достатъчно количество подобна техника.

Един въпрос (не се заяждам) - при теб изобщо поддържате ли LAN трасета или просто така си пишеш за спорта?

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма нужда от спор, явно желаният от pavelkamburov суич е нещо друго от това което ние искаме. А и не се знае утре може да ни трябва точно това, което той предлага.

А относно самото предложение мисля, че реализацията с джъмпери или ключета е излишно. Според мен е по-добре модел с четири "пое" порта и такъв с осем. По-интересно е дали суича ще трябва отделно да се захранва или ще ползва центаралното което минава през "пое" портовете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Писали сме с отделно захранване от пое тата за да е по-гъвкаво решението. Но ако са 8те порта пое как ще влезе входа от към друг суич примерно или ще трябва да се режат чифтовете. С 4/8 както и да го мислим не може да се угоди на всеки доставчик, ситуация и място.

Примерно имаш мачта с 4 у-ва и утре се налага да слагаш още 2 какво ще правиш? Ще сменяш суича ?

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам намерение да си губя времето в излишни спорове с теб, но ще ти отговоря по темата.

Дефинирай "идеален суйч", таково животно няма. Когато се годни цена се търси малксимално специализирано решение - т.е. нищо извън основната фунционалност.

Пиша от позицията на потенциален клиент на обсъждания комутатор използващ/ал в практиката достатъчно количество подобна техника.

Един въпрос (не се заяждам) - при теб изобщо поддържате ли LAN трасета или просто така си пишеш за спорта?

И аз нямам намерение да се заяждам. От 86 година съм в бизнеса. Поддържаме LAN трасета но с оптика защото така ми е по икономически изгодно. Аз също говоря като потенциален клиент. Когато се прави нещо колкото по-голяма функционалност има  толкова повече бройки се продават от него и това сваля цената. Ако се направи суйч който удовлетворява 5 доставчика ,ще се купят 5 доставчика примерно 1000 броя. Ако удовлетворява изискванията на 20 доставчика това са 4000 броя. Аиде сметни сега серия от 1000 или от 4000 броя е по евтина при положение че фотошаблони, маски , дрил   и т.н  се прави веднъж и се разпределя на върху общата бройка. Елементнанта база е една и съща другото е въпрос на фирмуер.За по-нагледно ще ти го обясня така: Като си купуваш трактор за работа  искаш да може да прави всичко. Не си купуваш един за да ореш един за да сееш един за да караш продукцията и т.н. Центата се сваля от количество не от орязана функционалност. Една прост Нокия като слезе от конвейра  струва 1$,  един суйч е по-прост то нея. но струва повече.  Сори ,че оспамихме темата но не те смятам че  си човекът който  мое д каже кога сме се отклонили от темата. Това са предложения кое ще се възприеме е друга работа. Мога да ти кажа кой е идеалния суйч но не е по темата и ще е реклама. Аз съм го намерил кой е но не искам да давам пари на чужденци ако може да ги вземе някоя  Българска компания. . 

Няма нужда от спор, явно желаният от pavelkamburov суич е нещо друго от това което ние искаме. А и не се знае утре може да ни трябва точно това, което той предлага.

А относно самото предложение мисля, че реализацията с джъмпери или ключета е излишно. Според мен е по-добре модел с четири "пое" порта и такъв с осем. По-интересно е дали суича ще трябва отделно да се захранва или ще ползва центаралното което минава през "пое" портовете.

В спора се ражда истината. Утре като се наложи да дигнеш капацитета на линията или да я вкараш под земята , неминуемо ще ти потрябва оптика. Ако имаш тоя суйч купуваш две SFP-ta и си готов. В другия случай изхвърляш всички суичове и даваш маса пари за нови с оптични портове. Не си ли забелязал колко колеги  тука в обявите продават  десетки суичове като решът да минат на оптика   за без пари щото не са си купили каквото трябва навремето. Евтиното ВИНАГИ излиза по-скъпо!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, 

 

Виждам че стана проблем със 100те волта :)

 

Аз като го писах това имах предвид самия суич да може да се храни от тези напрежения, които знам, че в момента се ползват, но винаги съм твърдял, че това е неуместно поради факта, който сподели stefanchuchkov. Не самия суич да ги пуска. Идеята ми беше той да може да "прехвърля" напрежния с които се захранва. Може би сбърках като споменах какви, но както казах такива се ползват на повечето места. Иначе до колкото бях рабрал идеята на master - суича трябва да има два входа - един за да се захранва самия суич и един за напрежението, което се поддава нататък през портовете. Какво напрежение ще се подаде от там вече е отделен въпрос. Първоначално ставаше дума за wifi и до 24VDC. Като в същото време трябва да има джъмпери за пускане / спиране на всеки от осемте порта. Като от него или се захранва директно суича или както преложи Networker да има клеми, на които да бъде изведено, в случай, че то надвишава захранващото напрежение на самото устройство.

 

Т.е. всички сини/кафеви чифтове напрактика трябва да се дадат накъсо (като всеки порт може да се "развърже") и в същото време да излизат на една клема, която може да се ползва или за вход, или за изход и също чрез джъмпер да може да се пуска същото това напрежение директно на суича. Така ако пуснем да речем 18V през клемите на един суич към него ще могат да се закачат устройства, които да се хранят директно от него. Въпрос на избор ще бъде самия суич дали да се захрани със същото захранване или с друго. 

 

 

Така ли, или пропускам нещо? 

 

Поздрави,

Христо Геренски

 

EDIT: 

 

111111 - става въпрос за този суич ли, или за друго устройство? Принципно имахме идея за подобно нещо, не се получава много странна форма - говоря за 8 портов суич, а и самите портове които с с такава конструкция са значително по-скъпи, което ако гоним цена пречи. 

Редактирано от eurolan
www.eurolan.net/ - оптични медия конвертори и оптични суичове произведени в България
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.