Jump to content

Предложение за разработване към Евролан


master

Recommended Posts

  • Администратор

Зависи от стандарта на подаване на ток ако е през дата кабелите нищо не става ако е по свободните става ;)

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 61
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • master

    18

  • pavelkamburov

    11

  • eurolan

    8

  • Networker

    6

Както е тръгнало ще измислите  нов POE стандарт.100 V по UTP, Вие по електротехника  не сте ли учили за безопасни напрежения? За класове на изолация и т.н..Докато не убиете някого няма да се спрете. Защо никой световен производите не се е сетил да  пусне 100 волта от суичовете си? Това което искате не отговаря на никакви стандарти, нито за безопастност нито за каквото и да било. Вярно ,че ви се улеснява работата ама това не означава че трябва да се правят компромиси. Пускайте си оптика между суйчовете комбинирана със захранване. Решават ви се всички проблеми и със скорост и с пренапрежения и със захранване и с разстояния. Малко по-голяма първоначална инвестиция  която илиза 3 пъти по-евтино ако се разглежда за период от 5-10 години в сравение с UTP. Който не вярва да седне да  смята. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Говорим за 24в за захранване на радиа от суича и то с фтп което е два пъти поне по

ниско от стандарта.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята е много добра за такъв суич най вече като простота на изработка на самата мрежа. Аз незнам кой не ползва трафове за захранване на лан мрежите си, при условие че и до момента се ползва 60VAC и 90VDC за захранване на импулсните стабилизатори и тока стига до тях посредством неизползваните чифтове от фтп-то. В момента неомонтаския вариант излиза 23-25 лв ако не се лъжа но само с 2 пое порта. Ако се направи с джъмпери ще можеш да ползваш колкото порта си пожелаеш( не мисля, че повече от 4 ще са нужни). Но със сигурност евролан ще трябва да предложат след това и една ремонтна услуга, тъй като самите захранвания се случват по-често гръмнали(от там им идва едно има "бомбички").

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Говорим за 24в за захранване на радиа от суича и то с фтп което е два пъти поне по

ниско от стандарта.

 аз видях друго  40-100V  безумие е да пускаш 100 волта по UTP. Въпрос на време е някой да пострада.

Идеята е много добра за такъв суич най вече като простота на изработка на самата мрежа. Аз незнам кой не ползва трафове за захранване на лан мрежите си, при условие че и до момента се ползва 60VAC и 90VDC за захранване на импулсните стабилизатори и тока стига до тях посредством неизползваните чифтове от фтп-то. В момента неомонтаския вариант излиза 23-25 лв ако не се лъжа но само с 2 пое порта. Ако се направи с джъмпери ще можеш да ползваш колкото порта си пожелаеш( не мисля, че повече от 4 ще са нужни). Но със сигурност евролан ще трябва да предложат след това и една ремонтна услуга, тъй като самите захранвания се случват по-често гръмнали(от там им идва едно има "бомбички").

И смяташ че 60-90 волта е безопасно напрежение, по ламаринените покриви на блоковете и по наводнените  шахти и мазета, пуснати по кабел за който максималното пробивна напрежение е 200V ? Някой ще лежи в затвора за убит човек от вас. Въпрос на време е само. Дано съм лош пророк. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен порта от който се очаква да идва захранването (примерно порт 1) да е с изведени клеми за подаване на напрежението а не през порта защото всички знаем какво става със щипването на утп кабел под напрежение.А и все пак през него се очаква да премине целия ток към крайните устройства.

на глупав ланаджия колкото и акъл да му налива все едно си знае, какво общо има щипването на рж-тата към устройствата? как ще изгърми?

да има един вариант да изгърми като щипне първо рж-то на активното устройство (работещото) и после отиде от друггата страна да кримпва и там. а може да се направи и наобратно. 

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A когато се храни лан сегмент от няколко суича на горе е изключено да става през Rj то. Рано или късно спира. А захранване по utp е голям компромис. Само през медно ftp.

Редактирано от master

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, което си изброил описва почти изцяло монтанските комутатори, но там са само с 2 PoE порта - интерсно би било да има такива с 3 или 4 PoE порта - там където има разклонения по кабелната линия.

Точно това ми трябва и на мен и съм го реализирал като съм свързал "пое-чифтовете" на първи и втори порт към тези на трети и четвърти. Но не ми се мисли ако трябва да сменя 15-20 суича наведнъж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при нас си "добавяме" така "PoE" портове ама си е играчка - изгарянето на такъв порт те вкарва във филм ако нямаш в теб модифициран комутатор.

Ако се спазва вярната последователност на кримпване няма страшно, относно волтажите - и аз съм против ползването на над 60V, но понякога се налага да са 90V. Кадърните централни захранвания имат защита при късо на изхода - подобни волтажи зор да те затрият - освен ако нямаш сърдечни проблеми или не те метне от 9m стълба - внимава се.

Захранени трасета през RJ имаме по +900m в посока (години наред работят без прблем) - говорим само за комутатори по трасето, ако ще се слагат големи консуматори (тип UBNT-та и подобни) може и да има проблем.

 

Извън общите приказки, предлагам всеки да си даде конкретно мнение/желание по текущия въпрос, за да е по-удобно на Eurolan да събират информация.

 

Моето предложение е комутатор с възможност за PoE на всичките си 8 порта с джъмпери (както предложи master), изведени клеми за свързване на локално импулсно/трансфертер. Работно напрежение на комутатора 5 до 24V. Модел с защити и без защити по портовете и управляем/неуправляем.

Също ако може да се измисли джъмпер (подобно на монтанците там е с мост) да се прехвърли захранването към комутатора - това ако конфигурацията е примерно няколко устройства - всеки от които се храни с примерно 18 до 24V, комутатора да се захрани и той от там - мисля, че ще е практично (имахме такъв модел в една сграда едно мощно 24V захранване хранеше 6 последователни комутатора и всеки прехвърляше ток към другия - удобно е).

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при нас си "добавяме" така "PoE" портове ама си е играчка - изгарянето на такъв порт те вкарва във филм ако нямаш в теб модифициран комутатор.

Ако се спазва вярната последователност на кримпване няма страшно, относно волтажите - и аз съм против ползването на над 60V, но понякога се налага да са 90V. Кадърните централни захранвания имат защита при късо на изхода - подобни волтажи зор да те затрият - освен ако нямаш сърдечни проблеми или не те метне от 9m стълба - внимава се.

Захранени трасета през RJ имаме по +900m в посока (години наред работят без прблем) - говорим само за комутатори по трасето, ако ще се слагат големи консуматори (тип UBNT-та и подобни) може и да има проблем.

 

Извън общите приказки, предлагам всеки да си даде конкретно мнение/желание по текущия въпрос, за да е по-удобно на Eurolan да събират информация.

 

Моето предложение е комутатор с възможност за PoE на всичките си 8 порта с джъмпери (както предложи master), изведени клеми за свързване на локално импулсно/трансфертер. Работно напрежение на комутатора 5 до 24V. Модел с защити и без защити по портовете и управляем/неуправляем.

Също ако може да се измисли джъмпер (подобно на монтанците там е с мост) да се прехвърли захранването към комутатора - това ако конфигурацията е примерно няколко устройства - всеки от които се храни с примерно 18 до 24V, комутатора да се захрани и той от там - мисля, че ще е практично (имахме такъв модел в една сграда едно мощно 24V захранване хранеше 6 последователни комутатора и всеки прехвърляше ток към другия - удобно е).

Ако работникът ти се изплющи от  9 метрова стълба както си написал , щото го е друснал ток и се е дръпнал, познай на кой ще носим цигари в  Затвора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако работникът ти се изплющи от  9 метрова стълба както си написал , щото го е друснал ток и се е дръпнал, познай на кой ще носим цигари в  Затвора.

Разводянваш темата, ако нямаш конкретни предложения по-добре се въздържай.

Написал съм в поста си, че такъв волтаж може да е опасен точно при тези случаи - явно ми е ясно за какво говоря.

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разводянваш темата, ако нямаш конкретни предложения по-добре се въздържай.

Написал съм в поста си, че такъв волтаж може да е опасен точно при тези случаи - явно ми е ясно за какво говоря.

Ами напротив, точно щото имам какво да кажа по темата го пиша защото видях  че се говори, за напрежения 40-100V  от суйча. Това освен ,че си е опасно  за хората и най-малката влага ще предизвика утечка. 1000V/см се приема за безопасно когато диелектрик е въздуха, сметни сам колко е при 100V и  на какво разстояние са пиновете в една RJ 45. За да ви е лесно и евтино плюете на всички стандарти за безопасност. Ако се произведе такъв суич който да пуска 100V през RJ мислиш ли че ще мине някакво сертифициране и ще може да се продава легално в България. Има поне 2 комисии който ако разберът ще забранят такова устройство а фирмата производител ще отнесе глоби. Глупостите който правите да пускате по UTP  такива напрежения са си за ваша сметка. Нещата стоят по различен начин когато трябва да се произведе и продава устройство. То ТРЯБВА да отговаря на една камара стандарти ако искаме всичко да е легално и законно.  Така, че имам доста  какво да кажа по темата  ТОЧНО защото съм го минавал тоя път 3 пъти до сега за да се издадът  необходимите сертификати за съответствие за новопроизведено устройство.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами напротив, точно щото имам какво да кажа по темата го пиша защото видях  че се говори, за напрежения 40-100V  от суйча. Това освен ,че си е опасно  за хората и най-малката влага ще предизвика утечка. 1000V/см се приема за безопасно когато диелектрик е въздуха, сметни сам колко е при 100V и  на какво разстояние са пиновете в една RJ 45. За да ви е лесно и евтино плюете на всички стандарти за безопасност. Ако се произведе такъв суич който да пуска 100V през RJ мислиш ли че ще мине някакво сертифициране и ще може да се продава легално в България. Има поне 2 комисии който ако разберът ще забранят такова устройство а фирмата производител ще отнесе глоби. Глупостите който правите да пускате по UTP  такива напрежения са си за ваша сметка. Нещата стоят по различен начин когато трябва да се произведе и продава устройство. То ТРЯБВА да отговаря на една камара стандарти ако искаме всичко да е легално и законно.  Така, че имам доста  какво да кажа по темата  ТОЧНО защото съм го минавал тоя път 3 пъти до сега за да се издадът  необходимите сертификати за съответствие за новопроизведено устройство.

 

Евала, похвалихме се сега колко знаем, но да попитам с колко по-различно е изпълнението на неомонтанския суич, пък хем си работи, хем и го има на пазара. Хайде като нямаме предложения за нов вид комутатор да не пишем тук и да се заяждаме със всеки решил да пише.

 

Идеята на master точно този случай 5-24 волта е много добра. Аз на един рутерборд не бих пуснал 100 волта на пое порта. С такъв суич ще бъде много удобно захранването на антените на блока примерно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евала, похвалихме се сега колко знаем, но да попитам с колко по-различно е изпълнението на неомонтанския суич, пък хем си работи, хем и го има на пазара. Хайде като нямаме предложения за нов вид комутатор да не пишем тук и да се заяждаме със всеки решил да пише.

 

Идеята на master точно този случай 5-24 волта е много добра. Аз на един рутерборд не бих пуснал 100 волта на пое порта. С такъв суич ще бъде много удобно захранването на антените на блока примерно.

 Идеята на мастер е добра, изобщо  не съм против нов  комутатор а против това да се правят глупости. Кой неомонтански суйч излиза от RJ порта му ФАБРИЧНО 90-100V. По Кой стандарт точно е допустимо това? Едно е 24-48V друго е 90-100v . Идеята е да се направи добро устройство , функционално и безопасно. На мен примерно много ще ми е удобно ако във всеки суйч има монтиран по един малък електрожен  та като заваряме стойките на антените да не мъкнем с нас. Е и това ли да включим?Като  хора който се занимавате с тия неща мислете реално и давайте  разумни предложения. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги не се карайте, колегата master не съм видял да споменава 100волта по жицата

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.