Jump to content

tp-link WA5210G издевателство ;-)


pavelkamburov

Recommended Posts

Някой виждал ли е устройство в такъв вид което още работи? Представете се какво му се е случило. Възхитен съм от надежността на тези машинки. 

post-1876-0-14759700-1389556320_thumb.jp

post-1876-0-02804900-1389556336_thumb.jp

post-1876-0-79090600-1389556347_thumb.jp

post-1876-0-49449500-1389556362_thumb.jp

post-1876-0-39282600-1389556389_thumb.jp

post-1876-0-26050100-1389556405_thumb.jp

post-1876-0-03950100-1389556416_thumb.jp

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах един airgrid на който му беше останала само решетката. След като собственика на къщата слагал нафталин в печката.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах един airgrid на който му беше останала само решетката. След като собственика на къщата слагал нафталин в печката.

в това с нафталина е стар номер , на времето по жан виденово време в кризата  за бензин го слагахме и в резервоарите на колите ;-)  Това устройство толкоз е стопено ,че не мога да му извадя  платката да го префлашна, после  реших да си го оставя за тестове и да го показвам на невярващите. Не знам как ги правят ама за да махна  флаш паметта  духалката я нагласям на 470 градуса , да духа за да разпои бързо чипа. иначе няма отлепяне .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

SMD ремонтите бацат с такъв имам приятел дато бачка в тази сфера. Донасял ми е тинол който с малък поялник не може са стопи .Казват му безоловен, ам според мен без олово трябва да се топи по лесно но според него не е така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

SMD ремонтите бацат с такъв имам приятел дато бачка в тази сфера. Донасял ми е тинол който с малък поялник не може са стопи .Казват му безоловен, ам според мен без олово трябва да се топи по лесно но според него не е така.

прав е твоя човек ;-) заглеждал си съученичките в час по химия и си пропуснал кое се топи по-лесно , калая или оловото ;-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ерата на 2.4b/g умря

 

Има 802.11a/n

 

А идва и 802.11ac

Интересно защо свтовни производители като RADWIN , Alvarion , Infinet  и т.н. са го прпуснали тоя момент ;-)   Ще цитирам един познат "За всяка цел си има тел!"   

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Интересно защо свтовни производители като RADWIN , Alvarion , Infinet  и т.н. са го прпуснали тоя момент ;-)   Ще цитирам един познат "За всяка цел си има тел!"   

Те тея същите и с N стандарта позакъсняха 

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те тея същите и с N стандарта позакъсняха 

 Ами въпрос на пазар;-) всичките имат устройства в N стандарта, но специално при тях се залага на надежност, никакъв съпорт  и една камара други  неща. N стандарта на дълги разстояния ако не е с отделни насочени антени е умряла работа. маркетингови номера както му казвам аз. Нещо като това тук ;-) http://www.itshop.bg/search.html?phrase=%D0%B1%D0%B5%D0%B7%D0%B6%D0%B8%D1%87&ProductDetails=1&ProductCode&CategoryID=10&SearchInSubcategory=1&ManufacturerID=5&ProductPriceFrom&ProductPriceTo&ProductClassID=0&ProductOptions=0&action=dmExecAdvancedSearch&ProductSort=2   или това  http://gizmodo.com/linksys-revives-a...ref_map=%5B%5D  цел на занятието да се вземат парите на  клиентите. Когато трябва да се върши работа подхода е различен ;-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Странно защо тогава интел го залагат от няколко месеца тоя стандарт 802.11ас във всичките си бизнес решения

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно защо тогава интел го залагат от няколко месеца тоя стандарт 802.11ас във всичките си бизнес решения

Ами той стандарта не е лош. В линковете горе ако се загледаш ще видиш че пише че осигурявал  страхотна производителност  и  т.н В РАМКИТЕ НА ПОМЕЩЕНИЕТО. т.e.  ако имаш 150 квадрата хол и е нагъчкан с техника , не е лошо решение.  Чисто практически как си представяш такова устройство ако трябва да  се ползват външни антени ;-) първо трябва да са много , после самите антени са активни устройства поне в рутерита за домашно ползване. Хората предпочитат вместо да продадат един линк за 5000$ примерно да продадат 30 устройства за същата цена в SOHO сегмента. Виж как се продават рутери на кило в Технополис и където се сетиш и го сравни с това колко фирми в България продават примерно RADWIN. ;-) Всичко е пари вече за съжаление и затова е толкова калпаво качеството на нещата дето се продават сега. Идеята е да издържи гаранцията максимум. Не вярвам скоро някой да изкара профеционално устройство в АС стандарта. За тая работа от години си има релейки. ;-) Може и да не съм прав, Имаше момент когато работех в компания от RAD групата и сме си говорили с инжинерите там, по принцип са консервативни в тия среди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става дума за различни сектори - има фирми, които покриват SoHo има такива, които работят по решения за ISP-та или някакви data провайдери - там където основно са насочени Ubiquiti и Mikrotik (говорим за wireless решенията), има и трети които правят професионални решения - релейки. Тези които правят рутерите няма да правят решения извън техния сектор.
Има релейки отдавна да, но те са за друг сектор и друг тип фирми, въпрос на време е да се появят решения на база "ac" за Mikrotik и Ubiquiti - и тези фирми ще генерират доста прилични приходи продавайки ги на различен вид провайдери.

Едно време и N стандарта беше само в рутери и тогава вероятно някои не са вярвали, но сега е най-разпространен при малките ISP-та за wireless решения. Всичко се върти отколо скоростта, колкото повече толкова повече - приложенията, видеото в мрежата, увеличаващия се брой потребители и много други фактори налагат увеличаване на скоростта - старите стандарти не могат да удовлетворят търсенето. В Интел са далновидни и от сега мислят за напред - навлизането на новия стандарт е въпрос на време, не е научна фантастика.

 

Апропо, какви проблеми си наблюдавал с N стандарт на дълги разстояния?

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.