Jump to content

Използване на безжични рутери TP-Link като антени и управлението им чрез Микротик


Bulsatko

Recommended Posts

И трите ще работят, оригиналния просто ще има по малко настройки.

Редактирано от master

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, master написа:

И трите ще работят, оригиналния просто ще има по малко настройки.

Изясняват се по малко нещата :) Сега остана да открия и как да си настроя две мрежи, едната лична, а другата публична, която ако може и да и се ограничи нета по някакъв критерий ще е още по-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор
Отговорено (Редактирано)
Преди 12 часа, Bulsatko написа:

Здравейте,

имам 4 рутера TP_link, които искам да закача към микротик RB750r2 и чрез тях да създам безжично покритие на 4 етажна сграда (по един рутер на етаж).

Възможно ли е мрежата да е с едно SSID и когато ходя по етажите телефона ми, таблета и пр. да се закачат за най-силния сигнал от съответния рутер автоматично?

Също така възможно ли е да се обособят 2 мрежи. Първата да ми е лична без ограничение на скорост и пр., а ВТОРАТА да е публична с достъп през HOTSPOT, в която да е ограничен до макс. 50% използването на интернет връзката?

НАЙ-ВАЖНОТО как става всичко това? :)

Подготвил съм се да чета, да гледам филмчета и пр. и да експериментирам.

Очаквам вашите предложения.

Стават нещата с OpenWRT инсталиран на TP-Link у-вата, като се правят два вилана и се вкарат съответно във всяко радио, което от своя страна ще е в AP WDS със свое име и парола .Eднаква е настройката за всеки TP-Link . За микротика е ясно, мрежа в твоя влан, хотспот в другия и т.н.

P.S. Говорим все пак че всяко AP е свързано с кабел!

Редактирано от JohnTRIVOLTA
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Цитат

Възможно ли е мрежата да е с едно SSID и когато ходя по етажите телефона ми, таблета и пр. да се закачат за най-силния сигнал от съответния рутер автоматично?

И ние се опитахме да направим точно това, обаче не се получи желания резултат. Това което искаш да стане се казва "Fast Roaming" и малко клиентски устройства го поддържат. Та какво се получи: на първия етаж си включвам телефона и той се закача на АП-то на първия етаж; качвам се на втория етаж, и защото има някакъв мижав сигнал от АП-то от първия етаж, телефона остава закачен за него, а не се закача на АП-то на втория етаж. (проблема е че устройството не гледа за друго АП или сигнал, преди да се разкачи, именно това оправя функцията "Fast Roaming"). В крайна сметка оставихме АП-тата с различни SSID.

  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор
Преди 5 часа, ushoplias написа:

И ние се опитахме да направим точно това, обаче не се получи желания резултат. Това което искаш да стане се казва "Fast Roaming" и малко клиентски устройства го поддържат.

Не знам как сте го конфигурирали но ако зад АР-то седи един броудкаст всичко работи.

Единствените които не работят са ябълките, защото имат рестрикции по мак-адрес и при тях понятие роуминг не съществува.

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Естествено, че е един броудкаст. Проблема е в клиентските устройства, например андроида ползва wpa_supplicant и по дефолт в конфига: CONFIG_NO_ROAMING=y. Бях чел в един форум, че някой даже писал на производителя на телефоните, които ползвал, и след като му пратили други телефони ( с разрешен 802.11r и roaming) вече нямал проблеми. Или лаптопите, към някои драйвери има такава настройка, но по дефолт пак е забранена. А точно с ябълките не трябва да има проблем.

Wi-Fi network roaming with 802.11k, 802.11r, and 802.11v on iOS802.11k and r
iPhone 4s and later
iPad Pro
iPad Air and later
iPad mini and later
iPad (3rd generation) and later
iPod touch (5th generation) and later
802.11v
iPhone 5c, iPhone 5s, and later
iPad Pro
iPad Air and later
iPad mini 2 and later
iPod touch (6th generation)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

елементарно :)  тествано с s6 edge и с7 tp-link 740N с налят унифи фирм естествено смяна на флаш а със 8мегабайтов и става пико м2-ка а пикото работи с унифи фирмуера 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.