Jump to content

Търсене на 5/8портов гигабитов управляем суич + SFP


master

Recommended Posts

Здравейте, някой може ли да сподели за нещо работещо нормално. Идеята е следната - оптика до кула където ще има няколко радиа в случая 3 като гигабита на всеки порт е задължителен. В началото мислех да сложа не управляем но няма смисъл. Гледах TP-Link-а но нещо не ми се рискува с него. 

И за сега се спирам на RB260 макар, че исках да е 8 портов за в бъдеще. Но може за начало да го сложа него. 

Някой ползва ли го и има ли впечетления? Конфигурацията ще бъде проста - всички портове да виждат SFP то и да са изолирани по-между си.

Като цяло няма значени на колко волта работи ( ако трябва ще се преработи ). Просто трябва да си носи трафика и да не забива :)

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

WS-C2960-8TC-L ако пък се иска гига на всеки порт WS-C2960G ;)

ест втора ръка за да не боли напролет. Друго доказано решение при това евтино 2-ра ръка е: dgs-12xx серията.

Ползвал съм и двата варианта на кула и никога не е имало проблем с тях. Ако изключим произволното пропадане

на web интерфейса на d-link изделията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намира ли се из родните магазини. Циското е за 19" рак нали ?

 

п.п. Явно го има и в малък вариант http://img.router-switch.com/productimages/Switches/v/WS-C2960G-8TC-L/WS-C2960G-8TC-L-front-panel.jpg  и мисля, че ще го пробваме.

Редактирано от master

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

ако намериш от някъде 3Сом 3CDSG8 OfficeConnect

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите.. към момента почти не намирам оферти за въпросните и ще трябва явно то вън да поръчам.

За TP-Link-а и аз го мислех като вариант но преди време имахме проблем с един от големите на който решиха да му спрат SFP тата за винаги точно когато не трябваше. И от тогава нямат място в мрежата.

Иначе ако намеря 2ра употреба 2 бройки може да ги взема за тест.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

горното ми приложение след придобиване от НР се казва 

JD865A HP 1900-8G Switch ЛИНК 158,00 лв

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

горното ми приложение след придобиване от НР се казва 

JD865A HP 1900-8G Switch ЛИНК 158,00 лв

Само да спомена, че този суич е базиран на чипът на Vitessy VSC7398 и е 99.9% подобен на HT-8SFP от КСТ, който е под 100 лв с ДДС на платка. Като минуси - много грее, няма лог, сумарен суичин около 800Mbps за всички портове и още няколко кусура.

post-788-0-66977600-1387438858_thumb.jpg

post-788-0-22992000-1387439421_thumb.jpg

Редактирано от hgd
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така и така сте се ентусиазирали, що не вземете да пробвате таз тояга http://www.vesuviustreamline.com/product/mikrotik-routerboard-CRS125-24G-1S-RM.html
Хем после ще споделите мнение  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В последно време за "кулите" залагаме изцяло на TP-Link 3210 , има налични абсолютно всички мениджмънт възможности на идеална цена и до сега нито веднъж не са се дънили !

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Само да спомена, че този суич е базиран на чипът на Vitessy VSC7398 и е 99.9% подобен на HT-8SFP от КСТ, който е под 100 лв с ДДС на платка. Като минуси - много грее, няма лог, сумарен суичин около 800Mbps за всички портове и още няколко кусура.

Разликата в цената си е е важна, ама си има и лог и мониторинг и web интерфейс и конзола 3СОМ/НР-то и не грее

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разликата в цената си е е важна, ама си има и лог и мониторинг и web интерфейс и конзола 3СОМ/НР-то и не грее

Извинявам се за offtopic-а, но може ли снимка от лог-а? Голям минус ми беше отсъствието му.

Това, което намерих в софтуера на 3COM-а в повече е download на MAC таблицата на суича (Тествал съм със софтуер 1_00_03 и 1_00_05a за JD865A).

 

Tp-Link-а SG3210 наистина работи учудващо добре и има всичко нужно. Имам доста сложени в проблемен откъм тока квартал - всичко си работи много добре. Само цената е минус.

Редактирано от hgd
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Само да спомена, че този суич е базиран на чипът на Vitessy VSC7398 и е 99.9% подобен на HT-8SFP от КСТ, който е под 100 лв с ДДС на платка. Като минуси - много грее, няма лог, сумарен суичин около 800Mbps за всички портове и още няколко кусура.

 

имам два такива не съм видял да имат кусури освен дървеното меню :)  и съвсем нормално си греят, моите са с радиатори на чипа

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.