Jump to content
  • 0

Проблем с конфигурирането на RB2011UAS-2HnD-IN


Mirchev

Въпрос

Здравейте! Купих си въпросния рутер, след препоръка. Реших да го сложа на мястото на стария и го конфигурирах (уж!:)) според инструкциите. Получавам интернет от провайдера си (Корес нет) със статично IP. Настроих всичко, но без маската (255.255.255.240). После установих, че към IP-то се добавя "/28" за тази маска. Направих и това. Въведох DNS-ите и Gateway, статичното IP, MAC адреса... Но интернет нямам. Обадих се на провайдъра и ми казаха, че не ми виждат рутера. Като върна стария всичко си е ОК, но не виждат новия. Свързвам кабела към първия или втория гигабитов порт. Но резултат няма. На екрана показва, че има някаква "комуникация", но нямам пинг към Gateway, DNS-ите, никъде... От провайдера казаха, че не са чували за този рутер и им е трудно да ми помогнат. :) Подкарах си Wifi по DHCP, свързвам се, всичко е ОК, но нямам интернет.

Моля за съвет - къде греша. Четох в интернет, занимавах се 4-5 часа и нищо. Проблемът със сигурност е при мен...

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0

Ip dns

8.8.8.8

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Вече съм с версия 6.7. Мерси!

Само си сетнах DNS-a на доставчика. Досега го настройвах от GUI от меню Quick Set, но ми направи впечатление, че полето след рестарт ставаше сиво. Мислех си, че е нормално, щом нета си работи без проблем. Явно не е било баш така :)


Ново 10. Вчера прекъсна нета. Чаках, чаках, смених DNS на компютъра и тръгна. На mikrotik-a уж бях настроил допълнителни DNS-и от OpenDNS и 8.8.8.8. Махнах всички и оставих само 8.8.8.8. Пак нямаше нет. Чудих се, чесах се и пробвах дали има ping. Еми има си - с всички DNS-и, включително и на доставчика. Значи рутера не предава DNS към устройствата. Разгледах и стигнах до IP - DHCP Server. Там пише, че Gateway е 192.168.0.1, а DNS Servers 192.168.88.1. Смених го на 192.168.0.2 без ефект. Върнах го на 88.1 пак същото.

Help? :)


ПС: Като настроя DNS на компютъра на 192.168.0.1 също работи. Само не иска да си го вземе автоматично.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

Тотално неразбиране без да се обиждаш.

Когато DHCP сървъра раздава стойности за днс, то опциите са 2

или адреса на рутера или адреса на днс услугата. /пр. 8.8.8.8 и 8.8.4.4/

След като задаваш несъществуващи днс услуги, какво очакваш освен нищо?

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

А, никога не съм твърдял че разбирам, затова питам, но...

1. Това, което му беше зададено на рутера като DNS сървър 192.168.88.1 се оказа, че е дадено на Android телефона автоматично като DNS, т.е. рутера му е дал този адрес за DNS. 

2. Това не съм го задавал аз, ами си беше настроено по подразбиране.

3. Досега явно е работило.

4. Този ред от DHCP Server го махнах без промяна.


ПС: Мда - ресетнах рутера, настроих го за локалната мрежа да раздава 192.168.0.х и пак умря DNS-a. Отидох пак на DHCP Servers -> Networks и този път, както каза, промених DNS Server от 192.168.88.1, което е останало от настройките по подразбиране на 0.1 и тръгна. Преди го смених на 0.2, защото мислех, че като е 88.1 трябва да се различава от Gateway, а не се сетих, че то 88.1 беше по подразбиране за Mikrotik. Както и да е. Интересно как е работило толкова време досега...

Редактирано от silverfox
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

А, никога не съм твърдял че разбирам, затова питам, но...

1. Това, което му беше зададено на рутера като DNS сървър 192.168.88.1 се оказа, че е дадено на Android телефона автоматично като DNS, т.е. рутера му е дал този адрес за DNS. 

2. Това не съм го задавал аз, ами си беше настроено по подразбиране.

3. Досега явно е работило.

4. Този ред от DHCP Server го махнах без промяна.

ПС: Мда - ресетнах рутера, настроих го за локалната мрежа да раздава 192.168.0.х и пак умря DNS-a. Отидох пак на DHCP Servers -> Networks и този път, както каза, промених DNS Server от 192.168.88.1, което е останало от настройките по подразбиране на 0.1 и тръгна. Преди го смених на 0.2, защото мислех, че като е 88.1 трябва да се различава от Gateway, а не се сетих, че то 88.1 беше по подразбиране за Mikrotik. Както и да е. Интересно как е работило толкова време досега...

Probvai s  allow-remote-requests: yes na DNS server-a

 

Пробвай с кирилица

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.