Jump to content
  • 0

Проблем с конфигурирането на RB2011UAS-2HnD-IN


Mirchev

Въпрос

Здравейте! Купих си въпросния рутер, след препоръка. Реших да го сложа на мястото на стария и го конфигурирах (уж!:)) според инструкциите. Получавам интернет от провайдера си (Корес нет) със статично IP. Настроих всичко, но без маската (255.255.255.240). После установих, че към IP-то се добавя "/28" за тази маска. Направих и това. Въведох DNS-ите и Gateway, статичното IP, MAC адреса... Но интернет нямам. Обадих се на провайдъра и ми казаха, че не ми виждат рутера. Като върна стария всичко си е ОК, но не виждат новия. Свързвам кабела към първия или втория гигабитов порт. Но резултат няма. На екрана показва, че има някаква "комуникация", но нямам пинг към Gateway, DNS-ите, никъде... От провайдера казаха, че не са чували за този рутер и им е трудно да ми помогнат. :) Подкарах си Wifi по DHCP, свързвам се, всичко е ОК, но нямам интернет.

Моля за съвет - къде греша. Четох в интернет, занимавах се 4-5 часа и нищо. Проблемът със сигурност е при мен...

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0

Вероятно MAC адресът трябва да клонираш. Това става през конзолата 

 

 

> int ethernet set ether1 mac-address=
 
Или през QuickSet.
Редактирано от NetworkPro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ако беше само това нямаше ли провайдера ми да вижда рутера? Т.е. както те се изразяват IP-то :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Благодаря на всички! NetworkPro влезе на рутера и за 2мин. се справи. Явно трябва още много да чета... :)

Редактирано от Mirchev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

"От провайдера казаха, че не са чували за този рутер и им е трудно да ми помогнат."

 

Конфигурацията на клиентски рутери трябва да влиза във поддръжката към договора за доставка на Интернет свързаност.

 

Ако решат друго - ще има много извинения и неработещи клиенткси рутери.

 

Служителят на съпорта може да съдейства като лично решение, ако не пречи на работата му. Ако не може - трябва да се извини за забавянето и да проучи рутера или да ескалира до администратор.

  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

междо другото маската за разлика от тъпото сиско може да се въведе и като

IP/255.255.255.240 не само като IP/28

срам за отбора по поддръжка на Корес нет

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не знаех... Между другото колкото повече се задълбавам в този Микротик, толкова повече ми харесва. :) Различава се много с рутерите, които съм работил досега. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Я като сме на темата за по-сериозни рутери на МК, кажете колко е максималният трафик , който мога да пусна през RB1100. Утре мисля да взимам още един, а и някой играл ли си е с RadiusManager 4 и МК API , кой потребител ползват приложенията, този за winbox и telnet или сетваме друг. Тройката я научих наизуст, ама тоз келеш 4 ми се опира :). Мерси предварително и нямам против да преместим темата в друг пост. Дайте да споделим този форум в linkedin вече пуснах групата :) мерси предварително. Приемам идеи за шаблони на хотспота ...

Редактирано от botevgrad.biz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Здравейте!

Пак същата тъпотия... След играчка с рутера трябваше да се направи hard reset и отново не може да се конфигурира. Готов съм да си заплатя колкото струва, но да работи като хората :)

Редактирано от 111111
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

Рутера настроен.

 

 

p.s.

Настроен като за начинаещи е рутера, със съответните напътствия за следващия път

подсигурени са бекъп-и за начална инициализация при нужда ;)

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Няма да е зле ако мислиш да си правиш ядрени опити с него да си направиш един работещ бекЪп :) 

Иначе по отношение, че не са чували за микротик направо нямам думи.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Благодарение на потребител 111111 проблемът е решен. Хиляди благодарности! Страхотни сте!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Здравейте,

от днес и аз съм с въпросния RB2011UAS-2HnD. Доставчикът е Blizoo. Беше си настроен на DHCP за WAN, но взема локалния адрес 10.10.ххх.ххх, а не си присвоява 213.240.ххх.ххх, както предния рутер, съответно и нет нямаше. Сложих го на статичен адрес, настроих IP, Gateway, DNS и нета тръгна. Дотук добре. Чета обаче как става ъпгрейда - много лесно - натиска се upgrade и готово. Само, че като натисна upgrade ми изписва could not resolve upgrade.mikrotik.com

Някакви идеи?

Редактирано от silverfox
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

пинг има ли от борда до някаде по днс име?

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.