Jump to content

Наем на покрив и таванско помещение


Nedelin

Recommended Posts

Между другото имам ли право да сложа червена лампа, за да си разпознавам по лесно блока?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 35
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • ¤ DJ69 ¤ (ツ) ¤

    6

  • skyfx

    6

  • Nedelin

    5

  • lorddredbg

    4

Имаш право на всичко, каквото договориш и не нарушава закона. Не мисля, че някаде има изрична забрана за поставянето на светлинна сигнализация на блок.

пп Червени фенери също ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и да има.. не съм много сигорен все пак тези лампи се слагат на покривите за да се виждат от летателни средства самите покриви и че са високи над определена височина.Незнам над колко метра но на 16 етажни блокове не съм видял но на комините който са малко по-високи си има!И аз съм си мислил да слагам но незнам трябва да се консултираш с някой който е наясно с тия закони да не стане после засечка.Другия вариянт както аз си го мислех да го правя е да е с GSM управление и да си я пускам само като ми се наложи.Пък и нейскам да работи постоянно че се бие на очи..  :o

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За червената светлина едва ли да имаш проблем защото според моите наблядения я има повечето на обществени и бизнес сгради.

Примерно виждал съм бизнес сграда в Стара Загора на 16 етажа с червена лампа и жилищен комплекс в пловдив с над 20 етажа без никакви лампи ;) видях и как едно малко селскостопанско самолетче през деня по време на големите пожари безмалко да се вреже в 13-тия от 14 етажна сграда. Боре че не летеше централно към нея и успя да завие :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята идея беше, че ако е прекалено ниска сградата и сложи може да се заядат.... примерно аз ще слагам на 8 етажен блок но с ГСМ управление ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята с GSM управлението не е лоша. :)

Аз също съм от Стара Загора, но в интерес на истината не съм се заглеждал дали има лампа на двете високи сгради в центъра.Там също имат доста антенки.

Поздрави!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поне на Областна администрация не свети.

По спомен мисля,че имаше останали лампи горе,ама са изгорели кой знае преди колко време.

На мен ми харесва идеята с лампите, даже мога да я развия като рекламен надпис  :D стига да се разбера със наемодателите.

Radio Transmision Systems

www.rts-bg.com / ispot.bg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

тез сигнални лампи ги слагат мисля когато това е най-високото място в някакъв радиус :) то иначе си е коледна украса

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

с този спектран не можеш да примериш че лъчи вредно в бг има само един орган който има правото и може да направи такова замерване и тои се казва лаборатория "физични фактори " и е към националния център по опазване на общественото здраве.

а това което показваш дори и като спекрър анализатор не бачка даже.

Изводите са за Вас

Технически характеристики и параметри на радиосъоръжения от мобилни наземни мрежи по стандарт GSM 900:

Мобилни станции

Максимална мощност на изхода на предавателя

39 dBm, клас 2

37 dBm, клас 3

33 dBm, клас 4

29 dBm, клас 5

Стационарни станции

80 W, клас 3

40 W, клас 4

20 W, клас 5

10 W, клас 6

мобилни наземни мрежи по стандарт GSM 1800

Мобилни станции

6 dBm, клас 3

30 dBm, клас 1

24 dBm, клас 2

Стационарни станции

20 W, клас 1

10 W, клас 2

5 W, клас 3

2,5 W, клас 4

Повече тук http://www.etsi.org/

Вие сами си правете сметката за излъчването.

Ако искате защита погледнете тук http://www.spectran.com/Abschirmung_en.shtml

:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Официално само тази лаборатория може да каже дали нещо лъчи вредно или не.

Но всеки може да си направи замерване (по принцип) с този уред за около 4000 евра.

Find radiation sources in your surroundings. Find their respective frequencies and signal strengths, including direct display of

exposure limits.

Radio Transmision Systems

www.rts-bg.com / ispot.bg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Официално само тази лаборатория може да каже дали нещо лъчи вредно или не.

Но всеки може да си направи замерване (по принцип) с този уред за около 4000 евра.

като гледам цените в каталога няма по - висока от 1500 евро :) или някой ги препродава на 4000

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не исках да се изказвам отрицателно ама трябва в случая . Приятелю този уред които ти препоръчваш за нищо не става

1.е с отвратителни качествени параметри чуствителност на антената и като цяло все едно е изработен  в кръжок по трудово изобщо не знам как можеш да го наричаш  спектър анализатор равносилно да кажеш на каруцата болид.ако ти си си го купил и си блъскаш главата какво да го правиш , не подвеждаи и другите хорица.

2.има заведени дела към тази фирма ,че продуктите и не отговарят на европейските стандарти за качество

3.уреда с които може да се премери дали лъчи или не струва приблизително 20000 евра.

така че ми омръзна от разни шарлатани които обикалят по покриви и апартаменти пълнят главите на незнаещите хорица с глупости кое било мн вредно , взимат им паричките  и ги оставят заблудени.които иска да разбере точно дали има вредни за здравето лъчения в определени честотни спектри на определено място мойе да си подаде молбата тук : http://www.ncphp.government.bg/services.php?SERVICES_ID=200

хората да му направят замерване да му издадат сертификат и тн.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

само не ми стана ясно защо се уловихте за спектър анализатора.

Постнах първият попаднал ми сайта като пример за продукти за защита от вредните лъчения. Изобщо не съм се ровил и проучвал какви са и дали имат сертификати и пр. Който иска да се защити едва ли ще последва първият му попаднал линк,защото чичко Гугъл знае доста по въпроса за EMI, EMC, RFI Shielding.

Единственият уред,с който съм работил е този http://www.bvsystems.com/Products/Spectrum/BumbleBee-TABLET/bumblebee-tablet.htm, но за съжаление доста бързо сдаде багажа след като падна от прилична височина и няма кой да се изръси отново с 3000 $, а и Моторола си имат доста приличен анализатор в софтуера на Канопи.

Покриви обикалям от дълго време,обаче още не съм срещал шаралатани да правят замервания.

Въпросните господа от НЦООЗ съм ги срещал,както и едни други от КРС,защото редовно ми правят проверки.

Radio Transmision Systems

www.rts-bg.com / ispot.bg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има щото заради един такъв разбирач се наложи да си преместя антените от един покрив на друг като беше напълнил главата на собственика че антените ми лъчат 50% повече от колкото е нормално а пък за антените на м-тел беше измерил че са 100% над нормата и ползваше спатран от 800 евра като доиде комисията се оказа че няма грам вредно нещо в ефира ама собственика беше предубеден и аз се преместих .оня дето му направил замерванията си му взел кинтите и си заминал така че мисля че е тъпо хора които нямат необходимите знания и ценз да дават мнения и да говорят глупости за наща от които си нямат и понятие така че какъвто и спектър анализатор да извадиш като не знаеш нищо за параметрите от които се отпределят вредните емисии на сигнала или как се мерят какви са максимално допустимите стоиности и тн . не може да се дават предположения за едни толкова важни неща и за това казах че има офицялен орган които се занимава поема отговорноста и е държавно акредитиран .а за мен всичи останали са шарлатани които е по добре да не се срещет с мене щото току виж някои се е научил да лети.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

явно в Бургас има хора,които си изкарват пари с тая дейност  :)

И към мен имаше питане от собствениците на хотел България за вредните лъчения,но аз им дадох данните на антените и номерата на КРС и НЦООЗ.

Повече не се обадиха  8-).

Ама и на мен да ми появи някой такъв "лешпер" с уред в ръцете и да ми твърди неща дето не разбира, сигурно бих го провесил от покрива. >:(

Съвет от мен:

Когато ходя да си търся места за РОР в чантата си почти винаги имам Лиценз от КРС,документация за антените и изискванията за излъчване. Досега не ми се е налагало да давам втори път обяснения.

И още един трик - винаги нося нещо да почерпя домоуправителя  ;) и гледам да сме в добри отношения.

Radio Transmision Systems

www.rts-bg.com / ispot.bg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.