Jump to content

Наем на покрив и таванско помещение


Nedelin

Recommended Posts

Здравейте,

На какви цени вървят наемите на покриви, с цел, поставяне на антени. На каква цена биха се съгласили жителите на един жилищен блок, при положение, че токът ще си го плащам отделно. И съответно какви са наемите на таванска стая, примерно 2 на 3 м. или нещо от сорта. Ако някой знае или се занимава с подобни работи, моля да даде пример. И има ли проблем някакъв ако и друг човек (или фирма, примерно: GSM оператор) си е поставил антена на същия блок?

Поздрави!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 35
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • ¤ DJ69 ¤ (ツ) ¤

    6

  • skyfx

    6

  • Nedelin

    5

  • lorddredbg

    4

А защо не, да разчиташ на усмивката си, незаинтересоваността на живеещите в кооперациите и знанията си за избягване на смущенията между оборудването, и съответно да си спестиш много много пари? А като стане проблем - той ще е отделен случай и там ако ти се наложи да наемаш метри/подновяваш оборудване, муха ще те те ухапала?

Тока как ще го оправиш?

GSM базовите станции имат яко заземяване, може да се ползва на аванта хе хе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

GSM Клетките който са разположени на блок в 99% си плащат на блока/входа поне на нас искаха за да си сложат клетките горе ама аз им казах че няма да успеят по законен начин и дори да успеят ще ги троша всеки ден ако трябва.Нейскам да ми се пържи мозака щото те решили да спестят пари за спецялна изолация която да не пропуска тия ватове който се излъчват.За наем на стайчка от рода 2на3 която е в съседство до асансиорното помещение.Плащам на едното място 10 а на друго то 5 лева на месец.Зависимост с кой как се познаваш и как си се договорил.Тока се оправя много лесно с контролен електромер който съм вързал към асансьорно захранване и който е монтиран в метална каса с касова брава и на датата отиваме с дом.оправителя.. гледаме и примерно имам 10лева ток... давам му ги и работата чиста :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

GSM операторите за 3 тона техника дават 100 лева

без коментар

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

GSM операторите за 3 тона техника дават 100 лева

без коментар

Привет,

не съм много съгласен. В съседният вход /Вивател/плащат 400 лв. месечно и отделно тока.

Аз също имам места, на които плащам 400 и дори едно с близо 800 лв. наем на месец.

Иначе по страната имам "наети покриви" на цени от 50 до 150 лв. на месец /с вкл.ток/.

Radio Transmision Systems

www.rts-bg.com / ispot.bg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За високите сгради ако са бизнес сгради (офиси) нищо чудно единствения начин да е чрез наем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно GSM клетките, не са толкова вредни за хората в блока на които е клетката. По-вредни са за хората в съседните блокове. Другото което е с Wireless няма да се пуска повече от 500-600mW излъчена мощност и то в насочени точки, което не вреди почти.

Поздрави!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото, блокър които съм си харесал има доска солиден гръмоотвод, които ще пази на 99%.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък съм на мнение че както ти каза пред антените има много голямо излъчване ноо под тях никак не е малко и въобще нямам желание да са на нашия покрив

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам къща на 4-етажа на покрива допуснах Глобул да направят мачта но преди това доста сериозно се консултирах с компетентни хора в областа направиха се измервания изисках доументация от лабораторни тестове и прочия . Всичко е в напълно нормални граници няма място за претиснения . Само да поясня едната им работна честота на 3G е 2.1ГХЗ  на същата мачта имам монтирани 2 АП-та на 2,4 няма никави ядове а гръмозащитата им  е много сериозна .

няма начин да няма начин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки си има право на мнение..Аз няма да споря с никой просто облъчването което видях на апаратурата като мериха направо ме потресе да не казвам че се замислих найстина колко тия ГСМ ми вредят!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изводите са за Вас

Технически характеристики и параметри на радиосъоръжения от мобилни наземни мрежи по стандарт GSM 900:

Мобилни станции

Максимална мощност на изхода на предавателя

39 dBm, клас 2

37 dBm, клас 3

33 dBm, клас 4

29 dBm, клас 5

Стационарни станции

80 W, клас 3

40 W, клас 4

20 W, клас 5

10 W, клас 6

мобилни наземни мрежи по стандарт GSM 1800

Мобилни станции

6 dBm, клас 3

30 dBm, клас 1

24 dBm, клас 2

Стационарни станции

20 W, клас 1

10 W, клас 2

5 W, клас 3

2,5 W, клас 4

Повече тук http://www.etsi.org/

Вие сами си правете сметката за излъчването.

Ако искате защита погледнете тук http://www.spectran.com/Abschirmung_en.shtml

:D

Radio Transmision Systems

www.rts-bg.com / ispot.bg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

От 50 до 100 лв със/без ток , наем за таванско помещение - не знам.

Някой от ГСМ операторите изрично забраняват да се слага друга радиоапаратура на "техния" покрив. Аз пък лично съм слагал на 2 метра от клетка на вивател (естествено с разрешението на собственика на сградата)

Ако ще плащаш на блок те съветвам да си направиш дългосрочен писмен договор , щото като надушат за какво става въпрост , обикновено собствениците стават доста алчни (е то си е до човек все пак).

Здравейте,

На какви цени вървят наемите на покриви, с цел, поставяне на антени. На каква цена биха се съгласили жителите на един жилищен блок, при положение, че токът ще си го плащам отделно. И съответно какви са наемите на таванска стая, примерно 2 на 3 м. или нещо от сорта. Ако някой знае или се занимава с подобни работи, моля да даде пример. И има ли проблем някакъв ако и друг човек (или фирма, примерно: GSM оператор) си е поставил антена на същия блок?

Поздрави!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Меко казано алчни. Цената на квадрат (или ако предпочитаме сантиметри защото една стойка е толкова) може да мине цената на наема на покрив в центъра на NY без проблем. След като минат 2-3 месеца обаче. В началото е малко "абе колкото дадеш".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.