Jump to content

Странен проблем


Recommended Posts

  • Отговори 56
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • ¤ DJ69 ¤ (ツ) ¤

    21

  • hollow

    19

  • NetworkPro

    9

  • Mile

    4

най-обикновена клиентска антенка която се завива на АП-то понеже неговата собственна е 1.5 или 1 дб и ми е малко слабичка затова съм сложил тази

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E да тя е с кръгова диаграма.. т.е. не е насочена!А на теб нали ти трябва насочен линк защо се мъчиш с тази?Сложи му една евтина панелка насочена там 10 тина dB :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да щом е така си прав, че не е от там.Идеята ми беше че тази "пи*ка" не е много подходяща за там.. Така, че пробвай със зануляването!Щом ти отива до там 220В гледаш кой кабел е НУЛАТА и пробвай няма да ти отнеме повече от 5 мин...Само измери поне 2 пъти кое е фаза кое е нула и ако от долу е на щепсел и контакт.. и не е 3 жилен кабела само пробвай ако се оправи си пусни независима нула да не стане така, че някой да обърне щепсела долу и да го офазиш че ще почне да хваща нет от луната :)

п.п. има нещо което найстина е малко странно щото еи тоя линк http://pics.data.bg/categories/1/%D0%BE%D0%B1%D1%89%D0%B8/d6185ced4aa73ec5badae9455fd2e3e4/ping_to_point_113_left

е на ~1Km със самоделни антенки правени от мен и същите едита и се държи перфектно с 2 ма клиента.

п.п.2 ТИ като каза че оглушава от къде го гледаш от клиентския комп и през web влизаш в него или как?Пробвал ли си от друг комп примерно лаптоп.. Малко вероятно е да е такъв проблема но все пак ако от другите неща не се окаже може и това да се пробва..Случвало ми се е едито да забива на едно място и като му разкачих лана се оправяше оказа че клиентския комп флодеше с нещо по лана след формат и преистал всичко се оправи.Тоя линк които те тормози от кога почна да го прави от самото начало на изграждането или след време?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по лан влизам в него от клиентския комп / лаптоп е / и е с чисто нов M$довс няма никви цапалици по него ... и не само едимакс-а ослепява пробвах и със крипто и то също става така

и да от самото начало прави така със всички антени и АП-та които пробвах досега

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами пробвай зануляването, ако не стане пробвай ако имаш възможност да пуснеш трасето на bridge  ако не е.. или да пробваш на 5Г.А освен това отсрещната точка каква е?Да не е проблема от нея..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разстоянието е 150-200 метра по въздух с идеална видимост сега трябва да слагам на главната точка 5Г у-во и да и купувам и на нея 5Г клиентско ??? т'ва няма да стане пробвам зануляването облепям пластмасовата кутия с алуминиево фолио да не му говорят извънземните и ако и т'ва не помогне ще си събера сергията и я оставям ако имам още един такъв клиент / от всичките ми 10 / и ще се заколя публично аз всеки ден съм у тях

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се отчайваи......Аз със 100мВ и 5дБ антена на 10метра през 1 тухлена стена неможах да прехвърля не голям трафик, а каквото и да е било..Няма и няма не работи с какви ли не АП та и антени.. и няколко клиентски у-ва а ефира е доста чист..И накрая сложих 2 ап та от 2 та края на мястото където трябваше да се покрие.Не каза главната точка с какъв хардуер е ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добра идея за алуминиева екранировка! Евала. Гледай да я закачиш към заземяването и нея, разбира се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

комп с МТик 2.9.51 PCI карта EPI-3601S SENAO  - 500mw към сектор от anteni.net отам RB433 със http://www.vesuviustreamline.com/product/ETC-WL016A-600mW-802.11a-b-g-WLAN-mini-PCI-Card  и  http://www.vesuviustreamline.com/product/chang-hong-2.4g-OMNI-15dbi-antenna.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не ти е много силен сигнала от базовата станция към едито и да му се запушва приемника...пробвай да намалиш на това разстояние и с 10мВ трябва да работи при тея антени..

п.п. тия 500-600мВ за тия метри и с тия усилвания на антените са безмислени то даже ти пречат..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще пробвам и това ... и така между другото предложете ми карта подходяща за сектор на 2.4 обаче да се има впредвид че в ефира летят много л***а разстоянията ми неса големи и щом като тези карти 500-600мв неса походящи ще съм много благодарен за съвет от хора които вече имат по-голям опит от мен с тази материя . Мисля да слагам сектори с хоризонтална поляризация от anteni.net само още немога да уцеля с какви карти да са ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Туряй мощни карти които после да намалиш от MikroTik-а! Попринцип имат по-високо Sensitivity освен че са по-мощни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ДА както каза горе колегата просто ги намали аз като казах не са подходящи имах предвит на голямата мощност...

п.п. Или мн ми се спи още или нз ама ТИ каза че си със сектори на антени.нет те не са ли на хоризонтална поляризация?А тая 5дБ ако е била изправена на горе както си му е реда тя е с вертикална поляризация.......................................................................

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.