Jump to content

Странен проблем

hollow
 Share

Recommended Posts

От няколко дена имам този странен проблем моля ако на някой му се е случвало подобно нещо да сподели за какво става въпрос

ситуация: клиент със АП Едимакс 7206

вариант 1 : голяма антена пигтейл разстояние 600 метра има пряка видимост захранване на АП-то по лана - работи 20 часа и "ослепява" / влизаш сканираш не "вижда" абсолютно нищо./

вариант 2 : смяна на Ап-то със ново , пускане на отделно захранване , смяна на антената смяна на ланкабела - работи двайсетина часа и "ослепява".

въпросните АП-та ги свалям нося си ги в офиса пускам ги и си работят нормално връщам ги на свръхестественния покрив и пак започват да ослепяват ????

• Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Mile

4

• NetworkPro

9

• ¤ DJ69 ¤ (ツ) ¤

21

• hollow

19

• Administrator

статично електричество

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа

ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Oфф това е найстина свръхестествено май :o Същите АP та в един колега правят тия магарии.. а са си нови сменян е фирмуера.Слага ли сме 2-3 и пак е така, слага ли сме и air live който е със същия процесор и пак така става!А за решение - още не сме намерили  :( Същите в нас работят отлично и то вече месеци а живея на 50 метра от тях..............

Oфф това е найстина свръхестествено май :o Същите АP та в един колега правят тия магарии.. а са си нови сменян е фирмуера.Слага ли сме 2-3 и пак е така, слага ли сме и air live който е със същия процесор и пак така става!А за решение - още не сме намерили  :( Същите в нас работят отлично и то вече месеци а живея на 50 метра от тях..............

Да ... аз пробвах и със едно Crypto Wa100 и то така стана след известно време

AP + пластмасова кутия + антена / пръчица 5дб/ кое каде да зеземявам т'ва сичко е на дървено колче прикрепено към тухли

На колко високо е това цялото?!Принципно ако заземиш масата на захранването на ап то или на мералната част на RJ конектрора може да има някакъв резултат..Аз това не съм пробвал да направя просто сложихме RB и всичко заспа :)

п.п. ако не е тайна къде се намира клиента като местоположение?Да няма някой радиолюбител на близко или военни предаватели, gsm клетки и т.н.

Тъкмо ставах и не ми стана ясно какво имаше предвид, за това с полуотворени очи написах горния пост. Извинявай че те повтарям.

Дали може да се заземи минусовата жица на PoE-то още долу? Или трябва да се тегли друга от горе до долу ?

Попринцип може..Но е желателно да се пусне нова която да е минимум 2,5кв. мм :) При нас са с 4 жици по 10 квадрата.

Сега ..... цялата схема е следната

На дървен кол е сложена пластмасова кутия , вътре в нея е клиентското АП със 5дб антенка . Няма PoE захранване до кутията стига 220в. и там е вкл. адаптора на радиото всичко това е закрепено към тухлен комин ........... няма GSM клетки няма военни станции няма таен бункер нито на Пентагон-а нито на NASA . Къщата се намира в пряка близост до шосе / настилката е паваж/ ако има значение  ;D не прелита нищо оттам и аз не светя нощем доколкото съм се забелязвал  ;D  ПОМАГАЙТЕ

Запои си една жичка на металната част на AP-то там където се включва LAN буксата, ако има такава метална част. Ако няма - разглоби, намери масата на платката, запои там. Тази жичка - заземи с дрига каквато и да е по-дълга за да стигне до "земя". Залагам 1 лев че ще се оправи.

Тая антенка 5дБ каква е с кабел ли отива от АП то или как е >?