Jump to content

RudY-ElectriC

Recommended Posts

4 + 4 или 2 + 2 линка.

На 12 км съм пробвал с 2+2 Bullet M5 също и с 2+2 Rocket M5 - на масата правят FD на максимум, но изкараш ли ги в реални условия направо умиргат. За това минахме на вариант bonding N с MTik, работи много стабилно.

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4+4

Значи викаш МТ работи мноо убаво, а Rocket-a неще опелести. То аз пък ще го кажа наобратно - първо направихме линковете с МТ ама нещеш , сменихме ги с Рокети и от тогава си работи супер!

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Живеем в демократична страна (ужким) :).

Реализацията с MTik е по-пипкава и извратена за настройка, но резултата почти винаги е по-добър от балансиране на външна техника. Големия "+" на реализацията с MTik е, сумарната скорост в една посока - при Рокетите лимит от порта до 2x100Mbps, докато при MTik с Gbps лан се сумира максимума на двете линии (да не забравяме и pps също и лимита от към процесорна мощ - при UBNT). В някоя тема тук бях описал, какво се случва с линк от два Rocket M5 като им се натоварят CPU-тата (скоростта пада до 30Mbps) :).

В конкретния случай, линка го релизирахме за колеги от друг град (настпила ги беше конкуренцията), задачата беше да се прекарат максимално download и 50-тина Mbps за upload.

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си, но се си мисля че ако PPS-а събори два AR7241 400Mhz(важи и за RB711G-5HnD) и 200Mbita LAN (реално тавана ще е 200 даунлоуд + 100 ъплоуд) , това значи, че ТАМ имаш достатъчно клиенти (над 500) за да се гъбаркаш с тях по подобен начин!!! Не знам може би двата гигабита :) ще помогнат , не съм стигал до подобни извращения!

Редактирано от MiPSus

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Що се чудите а не пробвате ?

2 3xRB SXTG

2 RB 2011LS-IN

Use since

OpenBSD 3.x

FreeBSD 4.x

Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x

Аз съм фен на OpenWRT.

 

Горчивината от лошото качество остава дълго след като е преминало удоволствието от ниската цена.

_____________________________

___|____|____|____|____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|_ Удряй _|____|____|__

_|____|___ главата ___|____|____

___|____|_ си тук!! |____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|____|____|____|____|__

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То не беше за гъбаркането - правеше се профилактика при нас на хоп с микротици, рокетите бяха временно решение (за 4h да речем в не пиково време) - за ~ 150 users.

Линка за колегите беше за около 200 users и съответно ползването на Rockets пак не беше решение.

Отклонихме се от темата и от въпроса на колегата.

По темата - чакаме някой да се набута и да даде реални резултати или нови данни от Интернет :)

По въпроса - 300Mbps HD са относително лесно постижими с MTik, ако няма много pps и с UBNT техника - за FD по-скоро с релейка (но и с MTik са достижими :)).

Редактирано от Networker

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така като го гледам си е пълна преебавка :) но ако друг дава парите с него ще е по-лесно при 7км.

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

за тея пари може се прекара оптика по дърветата ;)

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направо си умря в едната посока :)).

Предполагам, че с по-нов софтуер ще решат някои проблеми, но пак си е скъпо, ако така работи по-добре релейка second hand.

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък си мисля че това с тоя бондинг и т.н. трябва да имаш много добър ефир за да постигнеш нещо. Из нашия край обикновеновените линкове трудно вървят, а за по сериозни неща няма как да се мисли.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Ами нормално зле, въпроса е , че от убнт можеше да се справят по - добре с радома за да не задържа сняг.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Във форума на ubnt прочетох:

There seem to be at least three versions of the AF24:

* EU version with 20dBm EIRP limit

* US version with 33dBm EIRP limit

* World version with 38 or 40dBm EIRP limit

What i'm waiting for is a firmware that opens up 23GHz channels with a 62dBm EIRP limit...

Някой знае ли кой модел се продава във България, че за 3-тия свят не пише :)

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.