Jump to content

FTTH - как го правим?


Recommended Posts

Не бе честно.. как се хваща медия в pon мрежа? Ogo сложи една за спорта и чакай времето за реакция. После постни резултата ;)

Хихихи...... Интересен въпрос.....

И все пак зависи от медията и от пона.

ogo, ако не се лъжа, Миле пита какво ще правиш ако ти ръгна един медия конвертор на 1310 на влакното

Редактирано от smacker
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 69
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • ogorogo

    15

  • Mile

    12

  • MiPSus

    11

  • gbdesign

    5

той или се прави на луд, че не разбира въпроса ми или не знае какви поражения се нанасят на 'сигурната мрежа' с решение от 10 леа ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ли в друг форум пиша или от друг форум идват отговорите.Нищо не става.Не зависи нищо - нито от медията нито от пон-а.Това е система която разпознава само устойствата които са част от нея - все едно ме питате какво ще стане ако пред москвича на баща ми сложа печена вратна пържола - ами нищо няма да стане това не е ротвайлер това е москвич.Най големия проблем е ако е наблизо до сфп - то и то забива.Ще рече излиза в сервизен режим.После специализиран софтуер казва къде е вагабонта и с какво по дяволите ме замерга.Тъй като ми реди приказка колко е надалече и къде точно поклоните аз си размърдвам мързеливия ..з и отивам да го бутна от клона.Това трае от пет минути до толкова колкото ми е нужно за да стигна до него.Нещо не вдявам за какво е цялата гюрултия - това е толкова хипотетично - теоретичнен казус че не си заслужава да се коментира.Никой нормален злосторник не прави така.Повярвайте ми има много други номера за вгорчаване живота на пон-ориентирания доставчик от това да му ръгне човек медия пък била тя и извън земна във влакното или в друго място.И да забие нещо - лишаваш от трафик най-много толкова юзъри колкото си сплитнал на това влакно - обикновено до 64 бр.Не казвам че са малко - на някой това са всичките.Ама да се плаша и от сянката си - е това не е оферта.

Докато отида да изям вратната паржола и то - още един лауреат.Какво да ти кажа - скромен опит.Същия показва че може да се увреди оптичната част на сфп-то.Не е невъзможно но не е непоправимо.За сметка на това мога да ти кажа какви ще са пораженията върху този дето с решение за 10 леа е решил да ми ебава инвестиция за милион леа.

Редактирано от ogorogo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хипотетично значи не е толко хубаво.. а беше толкова завладяващо в началото. опъваш и после само касовия апарат остава.

Същия хуй си е. Единственото хубаво е липсата на захранване по цялото трасе. При евентуален проблем downtime е равен на

кой да е лан с оптика до входа / ъгъла. Персонала за съпорт е идентичен, като брой. По-малко от ланаджия на 500 клиента не вервам

да се получи.. и те така. Само дето лана на първата година ти е на +, а пон-а на третата ще е морално остарял и все още изкупуващ се.

Редактирано от Mile
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ли в друг форум пиша или от друг форум идват отговорите.Нищо не става.Не зависи нищо - нито от медията нито от пон-а.Това е система която разпознава само устойствата които са част от нея - все едно ме питате какво ще стане ако пред москвича на баща ми сложа печена вратна пържола - ами нищо няма да стане това не е ротвайлер това е москвич.Най големия проблем е ако е наблизо до сфп - то и то забива.Ще рече излиза в сервизен режим.После специализиран софтуер казва къде е вагабонта и с какво по дяволите ме замерга.Тъй като ми реди приказка колко е надалече и къде точно поклоните аз си размърдвам мързеливия ..з и отивам да го бутна от клона.Това трае от пет минути до толкова колкото ми е нужно за да стигна до него.Нещо не вдявам за какво е цялата гюрултия - това е толкова хипотетично - теоретичнен казус че не си заслужава да се коментира.Никой нормален злосторник не прави така.Повярвайте ми има много други номера за вгорчаване живота на пон-ориентирания доставчик от това да му ръгне човек медия пък била тя и извън земна във влакното или в друго място.И да забие нещо - лишаваш от трафик най-много толкова юзъри колкото си сплитнал на това влакно - обикновено до 64 бр.Не казвам че са малко - на някой това са всичките.Ама да се плаша и от сянката си - е това не е оферта.

Докато отида да изям вратната паржола и то - още един лауреат.Какво да ти кажа - скромен опит.Същия показва че може да се увреди оптичната част на сфп-то.Не е невъзможно но не е непоправимо.За сметка на това мога да ти кажа какви ще са пораженията върху този дето с решение за 10 леа е решил да ми ебава инвестиция за милион леа.

И както казва Миле 'и един мармот завива шоколад ' до морето може и да си близо ама от пона си на сетлинни години назад .Едно ланаджийче дето можело да сплайства (спред него си) не се сърди ама такива си ти приказките изписани от теб тук , де чул и нищо не разбрал , 'онута от къде' 'мрежа за милиони' 'пържоли бифтеци ' 'отивам и не се връщам' глупусти глупусти вземи се спри, че голем смех настана. Радвай се пона да ти бачка ( я го имаш я не) и се моли Богу да нямаш врагове които за нула бройки могат да направят малък ад (от личен опит като потъпещ го казвам ).Весело посрещане на Новата Година и нека на всеки донесе заслуженото!!!

Редактирано от freenet
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се обиждам.Щом са ми са се смели - значи съм го заслужил.Пък то още Новата година не е дошла.Както и да е .

Весело посрещане на празниците на всчки. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса е , че медала има 2 страни :)

Има едно съседно нам село (няма и 100 къщи) в което преди 6-7 години се случи една легенда. Колега ми каза , че някой си там бил доставчик и "пуснал оптика", интернета бил по оптика и т.н. Аз разбира се му викам - Бе ква оптика бе , до там е безжично и само лъже да хване клиенти....

Минаха години...докато преди 3 месеца не се обади в офиса клиент за включване от въпросното селце, за сефте в живота :) Отидохме до там и какво се оказа! Цялото село изградено с брониран оптичен кабел, 12 влакна на ляво и 12 на дясно и 3-ти в ценъра, сплайсове в табла и дебела оптика влиза в къщите.

Клиента чакал включване 3 месеца след което му било отказано защото нямало вече свободни влакна. Въпросния колега не се беше вясвал в това село от години - просто в хоремага му събират таксите (25лв./месец)

Какъв е извода, колегата вече 7-ма година събира 20-30 такси по 25лв. като единствения му разход е ... първоначалния (кабели+50 медии + някъв суич+безжичен линк)

И най-"лошото" е , че най-"нагло" продължава да си събира таксите "копелето" >:D >:D>:D

ПП. Когато минава служебната кола със стълбата през някое село, хората винаги тичат, питат "интернет , това онова, колко..." познато. Ма в това село 2 дена ни гледаха като некви навляци, и никой не ни пита нищо.

В съседното на това село имам друг колега, и той 5 години "държа" 30-тина абоната, ама през ден е там със стълбата (LAN). Вече не държи всичките :) щото ревеха като малки деца .... позната историята.

Тааа, тетека :)

Редактирано от MiPSus
  • Харесай 3

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...
На 28.12.2012 г. at 10:06, MiPSus написа:

В съседното на това село имам друг колега, и той 5 години "държа" 30-тина абоната, ама през ден е там със стълбата (LAN). Вече не държи всичките :) щото ревеха като малки деца .... позната историята.

В едно село имам проблеми с безжичните устройства по клиентите не върви добре трафика и т.н.т позната история. И искам да изградя ЛАН мрежа защото самите клиенти 20 на брой са почти един до друг като къщи. НО като прочетох мненията тук си викам дали си заслужава да изграждам ЛАН с фтп кабел с провалка и суичове след като ще ходя там през ден  със стълбата. А дали си струва да се изгражда оптика  като главно трасе между абонатите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 8/24/2012 at 11:55, MiPSus написа:

Споделет , ако го правите?

 

А. С активна мрежа:

а1. Всяко влакно ви е до техническия центрър (96тици)

а2. С активни табла по улиците

 

Б. С PON - Сплитване , брой влакна , оптичен бюджет

 

Всеки се опитва да мъчи нещо , но не споделя и не коментира. Всички ли се продадохте бе?

:-)

"a1 , a2 и Б"   Като в момента прехвърляме  по Б 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.