Jump to content

FTTH - как го правим?


Recommended Posts

Споделет , ако го правите?

А. С активна мрежа:

а1. Всяко влакно ви е до техническия центрър (96тици)

а2. С активни табла по улиците

Б. С PON - Сплитване , брой влакна , оптичен бюджет

Всеки се опитва да мъчи нещо , но не споделя и не коментира. Всички ли се продадохте бе?

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 69
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • ogorogo

    15

  • Mile

    12

  • MiPSus

    11

  • gbdesign

    5

И аз сега съм на а2 ама се чудя дали а1 не е по добре , ама 1000 влакна да си докарам до тех. центъра ми се вижда малко ... де да знам :)

Та това ми е основното питане демек, какви проблеми ще донесе а1

ПП. Работим по стълбове, канална мрежа има малко :(

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

малките оператори се бавим с този преход, най - малко заради финансови причини, но май - при всички е заложено от А2 към А1 на по - късен етап.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

FTTH e доста не оправдано начин според мен. Просто се затварят страшно много пари, а има ли смисъл ? Иначе А1 и от там лан вътрешно изпълнение.

Редактирано от master

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

FTTH e доста не оправдано начин според мен. Просто се затварят страшно много пари, а има ли смисъл ? Иначе А1 и от там лан вътрешно изпълнение.

Че това си е FTTB...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май за по малките доставчици е по-евтино и изпълнимо да се пуснат влакно до няколко (сгради и от там лан) отколкото до всяка една (FTTB) .Малко са фирмите в БГ дето се възползват изцяло от FTTH или PON..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки си гледа според камбанарията. Освен това за пон някак ми се струва безмислена инвестиция за да се направи както трябва. Нямам предвид как го правят повечето в БГ.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки си гледа според камбанарията. Освен това за пон някак ми се струва безмислена инвестиция за да се направи както трябва. Нямам предвид как го правят повечето в БГ.

А как го правят повечето в БГ?Или въобще някой в частност - ама по същество а не по принцип.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при нас си е FTTB , всяка къща си е билдинг ( нашата конкуренция нарича "билдинг" билинга си , ако четът ще се объркат)

Искам снимка на поне 10-15 кабела , как влизат от стълба в техническия ви център (нали това ни е А1)

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при нас си е FTTB , всяка къща си е билдинг ( нашата конкуренция нарича "билдинг" билинга си , ако четът ще се объркат)

Искам снимка на поне 10-15 кабела , как влизат от стълба в техническия ви център (нали това ни е А1)

Ако са 96-ци ще ми е интересно и на мен да видя как се комутират 1000+ порта... и как се правят ODF-ите за тях...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.