Jump to content

Импулсни захранвания за LAN мрежи????


Fibernet

Recommended Posts

@mitqnx

Малко си се престарал според мен. Чак пък толкова екстри и време за изпълнение.... Но всеки сам решава кое добро за него и как да го направаи.

Чак толкова екстри - не слагам. Все пак клиентите плащат по 20 кинта, а не по 50. Като почнат да плащат по 50 - тогава ще им пусна и влакно до вкъщи.

Засега - FTTB за тия кинти.

Абсолютно съм съгласен с теб, че оптиката си е оптика. Цената не и толкова скъпа, консумативите също. Сплайсърите, дори и китайски - вършат работа и са достъпни за почти всеки който гледа на интернет доставката като на бизнес.

Смятъл съм го много пъти, оптиката излиза до 2 пъти по-скъпо от медните кабели, като колкото по-дълго е трасето - толкова повече разликата намалява. Като това е директният разход по изграждане.

Във времето, нещата не стоят така. Тази разлика от 2х се стопява още на първата година, от поддръжката, замяната на суитчовете и кабелите. Много по-малко забиващи суитчове, много по-малко разходи за гориво и амортизация на колите, много по-малко отнето време за техниците и най-важното: много по-доволни клиенти.

И все пак, високото напрежение си е далавера, дори и да си го водиш по кабел от 1.5 -2 квадрата в оптиката. Така си увеличаваш независимостта от ЕРП-то на много по-дълго разстояние.

@bobo

Аз лично съм бюджетирал набиването на няколко хилядарки за преминаването на оптика в няколко села с по 20-на клиента и 2-3 градчета с по 70-80 клиента. Не мисля, че съм луд - просто не искам работниците да се разкарват постоянно.

А дали ми излиза сметка - ще разберем по конкуренцията. Ще ми се да видя за колко време ще го стопя, дали ще се задържи до август следващата година.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

и все пак и оптиката иска ток

как ли хранят тез късидънни морски трасета

визирам Англия сащ

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казва се Doped Erbium. Ако сте виждали, сплайсъра Ви има програма и за такива влакна.

А ток си караха. Поне в първия оптичен кабел между Франция, Англия и Щатите - ток си вървеше, ама имаше някакава простотия за разделяне на консумацията на ток между държавите, като се ползваше "виртуална" земя.

И доклкото помня, бая акули измряха от първият кабел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата ме заинтригува и поразчетох в нета относно тези кабели. Излезнаха интересни неща, кои компании са участвали и какво точно са правили. Историята е дълга.

Интересното е, че до 2001, доста от трафика се е носел през сателити. След това - 1 процент.

Но най-интересното ми бе относно периодоа 1990 - 2001 и по-точно 1999-2001, котато някакви пичове са напраили 22М долара и са преебали 3-4 големи кериъри. Прилича ми на еврейски номер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едвам се сдържах и аз да не пиша ама хайде ще доспамя темата 8) .

Чета тук че колегата по горе направил Лан между две села а вие го сбъркахте с оплювки. Интересно ми е къде са били всички с техните мега Ви-фи или Оптични технологии тогава а той е бил достатъчно далновиден да пусне нет на хората там. Този му ход му е донесъл необходимата услуга там където е била нужна в точното време на точното място с познатата му технология . Вероятно икономически този ход му е оправдан вече и оптиката не е проблем. Бих му казал :"Браво ! " независимо че не съм привърженик на напреженията над 60В по лан .

Не ми допада и някой да ползва темата да се перчи как го правил той и какво имал . В отговор на поставения от него въпрос ще отговоря така: Ами колега пък ние си имаме се села дето във всяка къща има по две кучета без да живеят хора в тях. Всяка втора или трета къща има по някой баба или дядо дето като му кажеш интернет те пита :Ко... казваш от Енергото сте ? а през пет къщи живее някой потенциален клиент.

Та не разбирам какви оптики? какви акумулатори? и умни суичове там? Ако има Лан той е точно такъв гирлянд със 100 суича .

Интересно ми е при така поставената картинка има ли някой луд да набива оптика, умни суичове, хиляди левове и така нататък или явно само на мен не ми излиза сметката . :-

Айде лека от мен . И успех на колегите със захранването !

Бобо ,с цялото си убажение към теб .

Щеше да си абсолютно прав но ако бяхме 2007 година да речем, аз също бих казал "Браво! "

Сега питай себе си или този който е оставил първоначалноизграденото , колко приходи му носи за 2011 година -това включва материалите за подръжка и заплатите на "стълбоносците".

Тази година нямаше много гръмотевици ,въпреки че ,при мен не пропуска .

Не бива да се разчита на това че, като няма конкуренция може нещата да се оставят до последно на произвола на съдбата, някак си ми се струва че, се прокрадва лека завист в разказаното от мен .

Ако в твоите раиони дойде някой с подобно на мойто виждане за нещата ми се струва че, след всяка буря ще гледаш как неговите момчета включват тоите абонати .

Не ти го пожелавам , но бих искал да те попитам ,ако все пак се случи ти какво ще направиш , ако не си го направил вече де ? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разводнихме темата на човека доста и моля за извинение предварително.

На колегата с оптиката бих казал само че не ме е разбрал комай . Говоря за села и то села където живеят по документ 50-70 човека . Искрено се надявам да си си правил статистика колко от тях са пенсионери , колко са млади и колко реално са там целогодишно. После да си си правил статистика колко са били в годините абонатите там и кой защо се е отказал и дали е отишъл в конкуренцията . После да имаш сметката колко са % потенциални абонати според това колко са далече от града. Колко фирми ферми работят там и какво се случва там. Ако няма млади хора няма и абонати .

За завист няма завист защото знам кое къде как е изградено и как се мониторва. Има неща които аз лично не си позволявам да споделям във форуми. И както казах по горе :"Ако има лан...." защото дал Господ и Wireless. Други работи дето ги е дал са FTTH и PON на къде гледам аз занапред .

Весели празници!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.