Jump to content

Импулсни захранвания за LAN мрежи????


Fibernet

Recommended Posts

да lm2576-adj ,2 Кондензатора,диод и някой други елемнти и е готово перфектното импулсно

Редактирано от danielskiii
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да ја видов таа схема добра е но има и една друга со MC34063A adj 2 кондензатори,3 отпорници 1 диод го има ли пробано ова некој??

2.прашање

Како да направам централно захравениа за по ЛАН траса???

п.с. данилескии ај те молам пусти ја схемата со лм2576

Редактирано от pande2007
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що се занимавате с глупости ?

Поръчай си 50 броя от тука: http://danimpex.com/index.php?page=shop.browse&view=article&category_id=110&option=com_virtuemart&Itemid=1

Или от където искаш и спестеното време си го прекарай в работа, вместо в търсене на топлата вода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

ползвам от http://zahranvane.com (въпреки, че не са описани на сайта) модел V8- 8W, Uin- 20-150V AC, изход 12v, галванично разделени са с траф, на входа имат и по едно варисторче даже. размери 2,5см /4см /2см в термошлаух.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия от данито се палят като факли на моменти :)

и на мен ми се е случвало да ми горят много яко тея на дани .От няколко години по мрежата слагаме само SMPS H1C3T на неомонтана и сме нямали грижи с тях, ползвахме и 5 волтовите за захранване на оптични медиа конвертори .

  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Pande,

оти не си земеш тия от neomontana-bg.com ? Немой да се мачиш като грешен дявол да ги праиш ?

Едно време и аз си ги правех с тия чипове. Ама не си струва. Кога напрежението им е високо, кога се получи някой пик - работеха, ама не стабилно.

А тия дето ти ги предалгаме тука са изпитани и за парите си струват. Особено тия дето са галванично разделени - перфектни са. Аз само такива ползвам. Слагам и забравям.

Отделно, може да си вземеш и от импулсните на zahranvane.com. 90 волта, 270 вата. Пак слагаш и забравяш. Вярно, скъпички са - ама работят стабилно. Не се палят при късо. Възстановяват тока (струята по македонски) 10-на секунди след като се отстрани късото.

Новите модели имат и индикация за натоварването на мрежата (колко вата е текущият ток), което ти помага да сметнеш още колко може да го товариш.

Между другото, ти кой град работиш ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да започнете да ги правите тия неща трябват доста умения в електрониката. Не може да видите една схема и да я изкопирате после да правите бизнес. Като не можеш - си плащаш то иначе се обезсмислят доста от професиите. Пък за неомонтаските захранвания - лично според мен са зле ама за тия пари толкова.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На овие захравениа од zahranvane.com. 90 волта, 270 вата колко најмного свичове можеш да слагаш?

Зависи колко са ти дълги кабелите, колко клиенти имаш по суичовете и какво са техническите данно на тях.

На такова захранване примерно 20-30 можеш да закачиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Панде,

суитча е 5W медия конвертора пак 5 W.

Това е. 270 като разделиш на 5 получаваш 54 броя.

Това е в идеалният случай.

От там нататък нещата зависят:

1. Какъв кабел ползваш: 24 awg или 26 awg.

2. Меден или Помеднен

3. Колко е чиста медта в кабела (има ли много примеси).

4. Колко ти са дълги кабелите.

5. Как ти е топологията на мрежата (къде се намира захранването)

6. Какви суитчове използваш и колко консумация имат в нормална работа и при стартиране.

7. Какви са ти захранванията на суитча и колко КПД имат те.

  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно ...

Напълно верни критерии.

Към 5-те вата мисля, че е добавена и 7-ма точка.

Получават се между 50 и 70 суича и медии при 80% натоварване при стартиране, и после пада с около 10%-15% консумацията.

Само да допълня, че от доста време суичовете и медиите не консумират повече от 3W и то само при стартиране, и инициализиране.

Но е добре изчислението да се прави с максималните мощности и така се предвижда известен запас и се гарантира стабилност.

По отношение на дължина на трасето (в реални условия) има един клиент-рекордьор с 2,6км с 90V централно, при положение, че е направил връзка между 2 села с кабел FTP и дори на последната точка, суича му е с пълни портове. Номинала е около 1100 метра +200-100 метра с 26AWG при нормални мрежи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.