Jump to content

Импулсни захранвания за LAN мрежи????


Fibernet

Recommended Posts

Тоя с тия 2.6км е голям оптимист евала. Иначе има значение и дали е AC или DC.

п.п. zahranvane.com и Вие ли почнахте в китай да сглобявате или само така ми изглежда?

Редактирано от master

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все още не сме започнали. Белите платки са правени в Турция на CEM-1 материал и някои кондензатори са на хитано. Това са единствените части които не са китайски. Принудихме се да прескочим нашите доставчици, поради липсата на наличности. За това не разпознаваш елементите като купувани от България.

А6 е цялото с китайски части, дори и платката, V8 е с турската платка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все още не сме започнали. Белите платки са правени в Турция на CEM-1 материал и някои кондензатори са на хитано. Това са единствените части които не са китайски. Принудихме се да прескочим нашите доставчици, поради липсата на наличности. За това не разпознаваш елементите като купувани от България.

А6 е цялото с китайски части, дори и платката, V8 е с турската платка.

Няма ли да направите някаква промоция за форума ???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

::) Може да измислим група форум микротик и да минете на обща отстъпка.

Ще трябва да се регистрирате в сайта за да си видите новите цени, но вероятно ще минат 5-6 поръчки докато направим добра отстъпка.

Ние работим с няколко човека от форума, евентуално може да се започне с част от тяхната.

В полето за втори телефон или факс пишете потребителското име във форума и една дума микротик или форум или от форума на микротик, полето е до 32 символа. Може да се използват и 2те за по дълги коментари. Ще предвидим и поле за коментар но няма да е този месец както е тръгнало.

Може да има проблеми с поръчките. Добавете ги в количката, аз ще ги вида и ще се чуем. Интегрираме еконт и спиди в момента и различни неща постоянно дават бъгове.

Ние реално свалихме от всички цени. Тези с отстъпката за количество станаха и за 1бр

Редактирано от zahranvane.com
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно верни критерии.

Към 5-те вата мисля, че е добавена и 7-ма точка.

Получават се между 50 и 70 суича и медии при 80% натоварване при стартиране, и после пада с около 10%-15% консумацията.

Само да допълня, че от доста време суичовете и медиите не консумират повече от 3W и то само при стартиране, и инициализиране.

Но е добре изчислението да се прави с максималните мощности и така се предвижда известен запас и се гарантира стабилност.

По отношение на дължина на трасето (в реални условия) има един клиент-рекордьор с 2,6км с 90V централно, при положение, че е направил връзка между 2 села с кабел FTP и дори на последната точка, суича му е с пълни портове. Номинала е около 1100 метра +200-100 метра с 26AWG при нормални мрежи.

Евалата , остава и да взема точно от вас да ползвам интернет ,какво ще ми докарате през тези километри "БАКЪР", интернет със скороста на "черна дупка ".

Къде е това "постижение" на този ланаджия дето е решил че това е истината , ще се изтрепете с тия 90V .

Направо се изложихте със тия сметки ня 270W да се хранят толкова суичове , то да ги навърете директно на захтанването пак няма да стане камо ли с менте кабела с който работите ( работим).

Като се зачетох направо ме побиват тръпки .

Или тука е забранено да се говори за стъкло или аз съм объркал форума :)

Къде му е "Киро на кирия" първата буря и всичко си заминава заедно с недоволните клиенти на които сте им изгорили комповете .

Много се чудех дали да го постна това или да ви се смея без да Ви коментирам .

Ако някой има възражения готов съм да го изслушам .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

ее най - после новия сайт :) честито.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси Шеки, ще го поддържаме този път!

Дори и да не е оптика, едно хубаво радио няма да е никак зле :)

Това е трасе градено преди 2 години и няколко месеца, тогава така е сметнал за изгодно клиента или толкова са му стигнали познанията.

Не си мислете, че всички се оправят с безжичните връзки.

Принципно аз съм за радио връзка, че през полето където минава кабела- оптика - трудно, с тия трактори :D

Относно напрежението от 90V, ние продаваме каквото иска клиента, имаме доста широк избор от напрежения, скоро и от мощности.

Редактирано от zahranvane.com
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евалата , остава и да взема точно от вас да ползвам интернет ,какво ще ми докарате през тези километри "БАКЪР", интернет със скороста на "черна дупка ".

Къде е това "постижение" на този ланаджия дето е решил че това е истината , ще се изтрепете с тия 90V .

Направо се изложихте със тия сметки ня 270W да се хранят толкова суичове , то да ги навърете директно на захтанването пак няма да стане камо ли с менте кабела с който работите ( работим).

Като се зачетох направо ме побиват тръпки .

Или тука е забранено да се говори за стъкло или аз съм объркал форума :)

Къде му е "Киро на кирия" първата буря и всичко си заминава заедно с недоволните клиенти на които сте им изгорили комповете .

Много се чудех дали да го постна това или да ви се смея без да Ви коментирам .

Ако някой има възражения готов съм да го изслушам .

Дали пък наистина е така ?

Недей скачай така нависоко. На всеки му е ясно, че това са сметки в идеалният случай. Ти като си вземеш 100 мегабитова карта, тя вади ли чистите 100 мегабита ? Или като си купиш бисквити Катеричка - катеричка ли има вътре ?

Ако има някой който наистина ще закачи 80 суитча на едно захранване - то това си негов проблем. Всеки сам си определя какво да прави.

За напрежението - аз лично работя предимно с 90V прав ток. На крив ток - не смея това вече е много опасно. Имам колеги дето работят на 110 Волта.

За стъкло - няма проблем. Предпочитам Финландия и Абсолют. Не отказвам Джей енд Би, но най-много ме кефи оня Бушмилс с корковата тапичка.

@zahranvane.com

Импулсните за 90 и 60 волта са добри. Особено новият модел - значително по-компактен пък има и диодчета за натоварването.

Добре рестартират след късо съединение, след пропадане на входното напрежение и след токови удари. Добре се справят и при работа на евтини UPS-и които не дават пълна синусуида.

Единственият проблем е вентилаторчето. Вдига доста шумотевица. Ако можете да ги направите на самоохлажане ще е много по-добре.

Като цена - тороидчето с греца излиза по-евтинко, но има няколко основни недостатъка, като: Влияе се сериозно от входяшото напрежение. При 10% разлика на входа, съвсем спокойно може да нямаш достатъчно напрежение от другата страна на кабела.

Освен това, тия тороди дето се продават в момента (полски ли бяха или чешки) са направени с особено некачествени материали. Изолацията межди намотките е лесно запалима, както и кабела не е изцяло меден и съотвено грее. А пък са склонни и към самозапалване.

Редактирано от smacker
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като е тороид има само една марка - Васко от Пловдив, всичко друго е компромис. Когато има он-лине упс дори и да няма стабилни филтрации на изхода т.е. директно да се храни магистралата няма никакви проблеми. Сега съвсем отделен е въпроса как някой слагат UPS от 35лв някакъв траф от някъде с някакви там работи около него и после защо забивали суичовете еми и аз да бях и аз щях да забивам.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към края на март 2012 - 7 проекта трябва да са видели бял свят.

Един от тях е адаптер на 60W с изход от 28-120V. Бутаме го повече от година и най-накрая го измислихме. Няма да отстъпва по нищо от сегашното централно захранване (освен по мощност). Избрахме грозна пластмасова кутия, след като не можахме да се спазарим за алуминиевата по наша заявка. За това пък цялата е вентилирана, но вентилатор НЯМА. :) Негорима пластмаса.

Горното - във връзка с шумните uVPS.

Не е изобщо трудно да се направи температурен регулатор на вентилатора, просто не ни дойде на време. Има вариант, който сега връщаме от стария модел, като се увеличава товара да се увеличават и оборотите на вентилатора.

Относно стъклото, аз не схванах какво има предвид колегата mitqnx.

+1 глас за тъмнозеления Бушмилс, не заради цвета. 10 годишен мисля, имам много приятни спомени от вкус и качество на питието. От другите спомени нямам. :D

Редактирано от zahranvane.com
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май има има предвид някакви стъклени кабели. Аз незнам какви са те и имат ли почва у нас. :) :)

Тоя адаптор - не го разбрах. Тия 60 вата единственото което се сещам е да ги пусна на някой управляем суитч. Ама ми се струва безмислено, тъй като всички такива работят на 3.3, 5 и 12 волта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реших да мина да видя след като „разлаях кучетата” тук .

Ами които иска да се черпим , то сега е момента идват празници .Обаче става въпрос за оптика J

Мислех че , вече всеки е разбрал че, няма смисъл от дълги медни трасета и високи напрежения .

Хаотичното изграждане на една медна мрежа е продиктувано от тънката сметка която си правят повечето колеги "нека излезе клиента пък после ще го преправим " и така си остава :) после 15 суича до клиента , това е факта .

Дори там където са само къщи е по добре да се направи с оптика и в най-икономичния вариант през една кръстовка по едно табло с умен суич развързан с медия конвертори към медните трасета , две захранвания (едното за суича –с акумулатор и второто за медните трасета пак с акумулатор ),така линиите ще са по 2-3 суича схема звезда , тогава няма да се налага високо напрежение което да изтрепе "стълбоносците".Допълнително монтиран контролер с достъп през „стъклото” ще ви дадва постоянна информация за състоянието на:

–захранване външно или батерии

-ток на консумация

-рестартиране

-логове

При всичко това разполагам с логове от преди година дори на всяка оптична точка състоянието на захранването , аварийна работа на батерии + състоянието им , консумация на трасетата , принудителни рестарти заради тъпите ефтини суичове.

Крон обикаля на всеки час пита всичко „живо” и „умрело”.

Импулсните захранвания -АТХ

-Разкарват се излишните елементи

-Пренавива се феритния траф –елементарно е .

-Подменят се електролитите с подходящи такива за нужното напрежение .

-Преработва се максимално напреженовата защита за подходяща стойност – 2-3 ценера още (жълти стотинки )

-донастройва се токовата защита (тя е по мощност по скоро )

-вентилатора се пуска на 5-те волта ,или към 12-те от дежурното на АТХ-са с термистора ако китаеца не го е икономисал .

До тук не виждам някаква философия в това да се направи .

Следват екстрите:

Разработил съм си модул за повторно включване (до три опита ) при претоварване.

Също така ползвам Пико и Тини –които знае да не пита ,които не знае да пита чичо ми J Гугъл.

А Вие уважаеми колеги какво имате ? слушам ВиJ

  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едвам се сдържах и аз да не пиша ама хайде ще доспамя темата 8) .

Чета тук че колегата по горе направил Лан между две села а вие го сбъркахте с оплювки. Интересно ми е къде са били всички с техните мега Ви-фи или Оптични технологии тогава а той е бил достатъчно далновиден да пусне нет на хората там. Този му ход му е донесъл необходимата услуга там където е била нужна в точното време на точното място с познатата му технология . Вероятно икономически този ход му е оправдан вече и оптиката не е проблем. Бих му казал :"Браво ! " независимо че не съм привърженик на напреженията над 60В по лан .

Не ми допада и някой да ползва темата да се перчи как го правил той и какво имал . В отговор на поставения от него въпрос ще отговоря така: Ами колега пък ние си имаме се села дето във всяка къща има по две кучета без да живеят хора в тях. Всяка втора или трета къща има по някой баба или дядо дето като му кажеш интернет те пита :Ко... казваш от Енергото сте ? а през пет къщи живее някой потенциален клиент.

Та не разбирам какви оптики? какви акумулатори? и умни суичове там? Ако има Лан той е точно такъв гирлянд със 100 суича .

Интересно ми е при така поставената картинка има ли някой луд да набива оптика, умни суичове, хиляди левове и така нататък или явно само на мен не ми излиза сметката . :-

Айде лека от мен . И успех на колегите със захранването !

Редактирано от bobo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.