Jump to content

Някой занимавал ли се е да ремонтира изгорели LAN портове на Ubiquiti продукти


jaredharet

Recommended Posts

В-най лошия случай е AR7241 в най-добрия е презапис на флаша.

Какво значи презапис на флаш? Да ъпдейтна фърмуера? Мисля че съм го пробвал. Или за друго става въпрос?

За самия процесор ми се вижда странно да изгори точно по този начин. Устройството с някои компютри се връзва на 100Мбита но пакети не могат да се предадат. С такива компютри е нужно да се форсне 10мбита за да се видят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при М сериите са сменя цпу-то :)

не винаги но да кажем в 30 % от случайте ;-)

Имам Nanostation M5 на него и двата LAN1 и LAN2 не светят независимо откъде ги захранвам, но пък затова постоянно светят паралелно червен-зелен и жълт-зелен. Нямам Ping до LAN. Предполагам че имам изгорял LAN. Какъв е модела на чипа на LAN за Nanostation M5?

Не е ЛАН порта , 

A някой наясно ли е, какъв може да е проблема с един NanoStation M с един лан порт само. Откакто го взех работеше на 10Mbit вместо на 100. Обаче докато обърна внимание да разбера, че е от устройството, а не кабела, мина време и от a4link (където го купих) се правят на интересни, че бил изгорял и така и не ми признаха гаранцията. Понеже съм сигурен, че така си е дошъл се чудя дали не мога да направя нещо по- просто, за да тръгне? Дали не е някаква студена спойка? До щатите не ми се праща, то почти колкото нов да купя излиза цената. Иначе бяха навити да го поправят, писах им. Нямат сервиз в европа официален.

не е студена спойка, вероятно са защитните ценери, може обаче и да е  много други неща. може да се поправи или  поне има вероятност към 70% ;-)

  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Благодаря на колегата pavelkamburov, който за един ден подмени изгорели компоненти и сега устройството работи на 100Мбита, днес го тествах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...
  • Администратор

@budisimo, както писах по- горе @pavelkamburov е добър.

Човека не ремонтира вече RIP

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Задравейте  колеги знам че не е по темата но къде мога да намеря цялостна електрическа диаграма на MIkrotik SXT 5nD r2

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.