Jump to content
jaredharet

Някой занимавал ли се е да ремонтира изгорели LAN портове на Ubiquiti продукти

Recommended Posts

Велин

Някой занимавал ли се е да ремонтира изгорели LAN портове на Ubiquiti продукти

релоад :) .. по лесните и аз си ги сменям, ама просто не ми се занимава особенно

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
pavelkamburov

Ми то не е нищо особено, трябва ти духалка и малко спокойствие. И чиповете не са кът а се продават. освен чипа погледни и съпротивленията тия дето са по 75ома наоколо

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
PcTuninG™

И къде се продават аз намерих ама ми искат 1000 бр да зема че да ми пратят имам 10-тина нанота седат за чип . Пишете едно лс от къде да се сдобия с чип или поне модела .Ако не е тайна ;D

Редактирано от PcTuninG™

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
PcTuninG™

Той модела е Atheros AR7240 или 41 като гледах ама от къде да се вземе има 100 сайта ама колегите може да знаят някой който е на ръка ;D и цената е приемлива

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Tsunami

Те не всички модели са еднакви. По-старите версии мисля че са с отделен лан контролер. При по-новите май имаме all in one. Трябва да уточним това. Снимки с висока резолюция не са излишни.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
exvitermini

Кое по-точно трябва да се подмени от снимката? Благодаря Ви

Моля, влезте или се регистрирайте, за да видите този link.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Tsunami

Кое по-точно трябва да се подмени от снимката? Благодаря Ви

Ако става въпрос за проблем с лан порт - чипа на който пише KENDIN е лан-а

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Tsunami

На компа ти ако изгори лан порта ЦПУ ли ще смениш? Друг е въпроса при новите модели.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
111111

Зависи от Чипсета на изделието, някои са интегрирани други все още са разпръснати

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
exvitermini

Ако става въпрос за проблем с лан порт - чипа на който пише KENDIN е лан-а

Здравейте, при мен ЛАН-а е проблема, откъде да си купя такъв чип KENDIN и колко струва?

Сега ги мернах в EBAY

Предполагам по-евтини ги няма никъде?

Редактирано от exvitermini

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Tsunami

Не ми се е налагало да купувам. Ако някой е купувал нека каже. Гледам из родните представители има на цена 25лв без ддс. Ще има и куриер 5-6лв за да дойде до теб. Този линк който си дал ще почакаш около месец, но пък ще дойде направо при теб и няма да заплащаш допълнително куриер. Можеш да питаш и някъде на каква цена ще ти го ремонтират.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
exvitermini

Не ми се е налагало да купувам. Ако някой е купувал нека каже. Гледам из родните представители има на цена 25лв без ддс. Ще има и куриер 5-6лв за да дойде до теб. Този линк който си дал ще почакаш около месец, но пък ще дойде направо при теб и няма да заплащаш допълнително куриер. Можеш да питаш и някъде на каква цена ще ти го ремонтират.

От Ибей ми е идвала пратка за 8 дена, идвала ми е и за над 30, мисля да поръчам един, пък каквото стане. Добре е, че се намира в Хонг Конг, понеже всички изходящи пратки от цял Китай минават през Хонг Конг и там най-много се бави пратката. 21 лева излиза някъде. по курса на долара. Така и така седи повече от година захвърлено ще почака още месец. ::)

Редактирано от exvitermini

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
ефект

Купувал съм бройки лятото от тук:

или пробвай от тук:

сменят се елементарно с малко повече познания, спокойствие, паста,пенсети и подходящ накрайник на духалката. Внимавай с демонтажа, чипа трябва да е подгрят равномерно на температура 400-420 градуса иначе ако е по висока някой път прегаря платката и се отлепят пътечките също така потока на въздух трябва да е много слаб за да не издухаш околните резистори и елементи.

Успех!

Ето и малко уроци:

Редактирано от ефект

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Tsunami

Браво. Не знам от къде си но елимекс-а имат доста магазини в страната. Не предполагах че може да го предлагат. Можеш да си го поръчаш и онлайн. Успех.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
svtorrent

Имам Nanostation M5 на него и двата LAN1 и LAN2 не светят независимо откъде ги захранвам, но пък затова постоянно светят паралелно червен-зелен и жълт-зелен. Нямам Ping до LAN. Предполагам че имам изгорял LAN. Какъв е модела на чипа на LAN за Nanostation M5?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Tsunami

Имам Nanostation M5 на него и двата LAN1 и LAN2 не светят независимо откъде ги захранвам, но пък затова постоянно светят паралелно червен-зелен и жълт-зелен. Нямам Ping до LAN. Предполагам че имам изгорял LAN. Какъв е модела на чипа на LAN за Nanostation M5?

Мисля че няма отделен чип за лан. Трябва да подмениш чипа с радиатора.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
dabadaba

Най-добре го дай за ремонт.

Може в релоуда - ремонтирали намясто, но приемат за ремонт само ако имали части. Преди три месеца нямаха, щяха да се обаждат като заимат, но още нямам вест.

Може и у Шумен везувиуса - праща ги към азиатско, ама като посъбере поне десетина накуп. Тия дни ще изпратя един нано да чака ред.

Цените са според зависи, но излиза по-евтино от ново устройство :)

Разбира се, ако си по-сръчен може да използваш и уроците от видеото по-горе, но тогава едва ли ще излезе по-бързо и по-евтино, а гаранция - Франция.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
selianina

Продавам чипове имам 2 бр. за нанота ми останаха и засега няма какво да ги правя за напред съм поръчал още и чакам да дойдат началото на януари някой желае ли цената е 15,16 лв. някъде

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Tsunami

Продавам чипове имам 2 бр. за нанота ми останаха и засега няма какво да ги правя за напред съм поръчал още и чакам да дойдат началото на януари някой желае ли цената е 15,16 лв. някъде

Като се казва чипове за нанота трябва да се поясни. Не всички са еднакви.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове