Jump to content
jaredharet

Някой занимавал ли се е да ремонтира изгорели LAN портове на Ubiquiti продукти

Recommended Posts

airnet

Здравейте, при мен ЛАН-а е проблема, откъде да си купя такъв чип KENDIN и колко струва?

Сега ги мернах в EBAY

Моля, влезте или се регистрирайте, за да видите този link.

Предполагам по-евтини ги няма никъде?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
avalon

A някой наясно ли е, какъв може да е проблема с един NanoStation M с един лан порт само. Откакто го взех работеше на 10Mbit вместо на 100. Обаче докато обърна внимание да разбера, че е от устройството, а не кабела, мина време и от a4link (където го купих) се правят на интересни, че бил изгорял и така и не ми признаха гаранцията. Понеже съм сигурен, че така си е дошъл се чудя дали не мога да направя нещо по- просто, за да тръгне? Дали не е някаква студена спойка? До щатите не ми се праща, то почти колкото нов да купя излиза цената. Иначе бяха навити да го поправят, писах им. Нямат сервиз в европа официален.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
donioi

В-най лошия случай е AR7241 в най-добрия е презапис на флаша.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
avalon

В-най лошия случай е AR7241 в най-добрия е презапис на флаша.

Какво значи презапис на флаш? Да ъпдейтна фърмуера? Мисля че съм го пробвал. Или за друго става въпрос?

За самия процесор ми се вижда странно да изгори точно по този начин. Устройството с някои компютри се връзва на 100Мбита но пакети не могат да се предадат. С такива компютри е нужно да се форсне 10мбита за да се видят.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Momo

То за таз фирма A4link има писано във форума не си даваите парите на тях дребни крадци и мошенци

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
pavelkamburov

при М сериите са сменя цпу-то :)

не винаги но да кажем в 30 % от случайте ;-)

Имам Nanostation M5 на него и двата LAN1 и LAN2 не светят независимо откъде ги захранвам, но пък затова постоянно светят паралелно червен-зелен и жълт-зелен. Нямам Ping до LAN. Предполагам че имам изгорял LAN. Какъв е модела на чипа на LAN за Nanostation M5?

Не е ЛАН порта , 

A някой наясно ли е, какъв може да е проблема с един NanoStation M с един лан порт само. Откакто го взех работеше на 10Mbit вместо на 100. Обаче докато обърна внимание да разбера, че е от устройството, а не кабела, мина време и от a4link (където го купих) се правят на интересни, че бил изгорял и така и не ми признаха гаранцията. Понеже съм сигурен, че така си е дошъл се чудя дали не мога да направя нещо по- просто, за да тръгне? Дали не е някаква студена спойка? До щатите не ми се праща, то почти колкото нов да купя излиза цената. Иначе бяха навити да го поправят, писах им. Нямат сервиз в европа официален.

не е студена спойка, вероятно са защитните ценери, може обаче и да е  много други неща. може да се поправи или  поне има вероятност към 70% ;-)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
avalon

Благодаря на колегата

който за един ден подмени изгорели компоненти и сега устройството работи на 100Мбита, днес го тествах.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
budisimo

Да знаете от Пловдив някой да може да оправя убнт устройства,и ако има телефон за връзка

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
111111

@budisimo, както писах по- горе @pavelkamburov е добър.

Човека не ремонтира вече RIP

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
NIkolov3214

Задравейте  колеги знам че не е по темата но къде мога да намеря цялостна електрическа диаграма на MIkrotik SXT 5nD r2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове